Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Whiriox

Podkręcanie Intel C2D E4300

Polecane posty

Witam chciałbym podkręcić mojego procka niby świetnie się do tego nadaje, ale za bardzo nie wiem o co chodzi.No byłem w biosie w zakładce M.I.T wiem że trzeba przez FSB, ale z tymi napięciami mam problem i nie wiem jak je ustawić.Dla waszej informacji czytałem poradnik oc na PurePC, ale za bardzo nie kumam.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

Moja specyfikacje:

CPU: Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.80GHz + GlacialTech Igloo 5062

GPU: ATI Radeon hd 4670 1GB

RAM: 3096 MB Ram

MoBo: Gigabyte GA-P43-ES3G

PSU: OCZ MXS 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy operację OC :)

A więc: podnosisz FSB i pilnujesz odpowiedniej szybkości pracy pamięci. Kręcąc FSB pamięć również idzie w górę. Przy większym podniesieniu FBS będize trzeba w końcu zająć się pamięciami i zmienić ich dzielnik tak, aby te pracowały z szybkością jak najbliższą fabrycznej. Jeśli masz pamięci 800MHz, to nie powinno być większych problemów z dojechaniem w okolice 900MHz, ale zaleca się trzymanie z taktami jak najniżej. Teraz wyższa szkoła jazdy, a więc napięcia :) Gdy podkręcisz mocniej procka, może stać się on niestabilny. Jeśli komp muli, wiesza się, restartuje, to zwiększasz napięcie o najniższe kolejne oczko, na które pozwala płyta główna. Robisz tak aż procek będzie śmigał jak trzeba, ale też nie przesadzaj. Nie przekraczaj 1,4V, bo może to się różnie skończyć.

@down Moja ranga o czymś świadczy :D

@down2 A jakże :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to poradnik jest bardzo przejrzyście napisany ale po kolei

1) w programie CPU-Z sprawdź i zapisz wszystkie wartości na kartkę (FSB i RAM MHz, V-core itp )

2) znajdź w BIOS-ie funkcje o/c

3) zacznij od ustawienia funkcji napięć i FSB na manual

4) napięcie ustaw takie jekie pokazałci program cpu-z (powinno być coś ok 1,22V mam 4400 i tak m/w było)

5) stopniowo zwiększaj szynę fsb o ok 100 MHz i testuj programami podanymi w poradniku do pierwszego błędu powinno się wywalić coś ok 2,3-2,5 GHz

6)po błędzie wchodzisz w bios i delikatnie zwiększasz napięcie procesora (ok 0,025V)i sprawdzasz stabilność

7) w międzyczasie kontroluj wartość RAM-u żeby była jak najbliżej nominalnego taktowania możesz to uzyskać zmieniając dzielnik pamięci (wartość dzielnika pokazana jest w cpu-z w zakładce memory-poz 2 FSB:DRAM i może wynosić np 2:3 itp)

dalej już powinieneś sobie poradzić

Pozdrawiam i powodzenia

@UP

luq znowu ubiegłeś :D pozdro

@UP ale skromniś:D ale się nie spieram ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oc nadadzą się te pamięci to dwie PC2-6400, a jedna PC2-5300.Czy się nadadzą?Czyli napięcia w biosie ustawić na manual. Cpu-z pokazuje core voltage 1,280V.Czyli taką ustawić w biosie.Aktualnie FSB:DRAM wynosi 3:5.I ostanie pytanie jaka temperatura jest najwyższa dla mego procka.

Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oc nadadzą się te pamięci to dwie PC2-6400, a jedna PC2-5300.Czy się nadadzą?Czyli napięcia w biosie ustawić na manual. Cpu-z pokazuje core voltage 1,280V.Czyli taką ustawić w biosie.Aktualnie FSB:DRAM wynosi 3:5.I ostanie pytanie jaka temperatura jest najwyższa dla mego procka.

Pamięć nie bardzo bo zmieszane 667 z 800 - jeśli możesz pozbądź się 5300 i wymień na 6400 bo opóźniasz drugą kość

Napięcie ok i takie mniej/więcej ustaw (pewnie będzie w BIOSIE 1,275V)

Dzielnik dobrze by było zmniejszyć na mniejszy żeby nie przesadzić z taktami Ramu

Do 70 st max jak przekracza to obniż takty i kup lepsze chłodzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ta słabsza kostka (667) to jakaś mniejsza jest np 1 GB to ja bym ją wyjął ; moim zdaniem 2GB do grania wystarczy a nie ma co ograniczać mocniejszych kostek, no chyba, że dzielniki ci się uda tak ustawić, żeby znaleźć złoty środek (coś ok 720-750 MHz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...