Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baku

Obudowa midi tower

Polecane posty

Witam,

Potrzebna mi jest obudowa Midi Tower (do płyty ATX) o możliwie dużych wymiarach (obecna ma 180 x 480 x 415 - chciałbym choć odrobinę większą).

Problem z moją odbudową jest taki, że od pewnego czasu wpada ona w straszne drgania i hałasuje (jest częściowo połamana, pewnie dlatego). Swoje robią tu dwa dyski zamontowane w zatokach 5,25 a konkretnie w kieszeniach Welland ME 751. Kieszenie te mają szerokość napędów optycznych (do środka wkłada się HDD).

Piszę o tym dlatego, że zależy mi na jak najlepszym wytłumieniu hałasu z wnętrza komputera i choć częściowym pochłonięciem tych wibracji. Kiedyś widziałem obudowę ze specjalnymi gumami w zatokach 5,25 mającymi tłumić drgania. Nie wiem jednak czy kieszenie zmieściłby się w takich zatokach.

Szczególnie zależy mi na następujących funkcjach:

- maksymalnie mały rezonans obudowy i wytłumienie hałasu

- wyświetlacz LCD pokazujący temperaturę wewnątrz obudowy (o to chyba będzie ciężko, bo te lepsze konstrukcje nie mają LCD)

- przycisk do regulacji obrotów wentylatorów

- jeden wyciągający powietrze z tyłu wiatrak (oczywiście jak najcichszy - najlepiej nie mniejszy niż 92 mm). Dwa wiatraki to też nie problem, bo zawsze można odłączyć.

- względnie niska temperatura panująca w środku (nie jest to takie ważne). Obecnie mam tylko jeden wentylator 92 mm który wyciąga powietrze z wnętrza i temperatura jest zadowalająca. Nie sadzę, że w nowej będzie gorzej.

- 4 zatoki 5,25

- zasilacz montowany najlepiej na górze

- mile widziany system porządkowania przewodów

Jeśli chodzi o cenę to nie mam ustalonego przedziału choć wołałbym coś poniżej 250 zł. Jestem gotów dać więcej za coś naprawdę porządnego.

Niestety sam nie umiem nic wybrać. W sieci w większości dostępne są suche dane techniczne, a nie wiadomo jak taki sprzęt sprawdzi się w rzeczywistości. Do tego większość produktów z górnej półki nastawiona jest głównie na dobą wentylację, a mi to niepotrzebne. Dlatego proszę Was, forumowicze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...