Jump to content
Guest RaxusV

Problem z monitorem CRT

Recommended Posts

Guest RaxusV

Witam. Jestem posiadaczem monitora CRT Hyundai Q770 (Image Quest) od pięciu lat. Dzisiaj włączając kompa monitor zwężał się w górę i w dół. Owszem, zdarzało mi się to od czasu do czasu, jednak teraz zwężanie ma taką siłę, jakby obraz zwijał się w rulon. Musiałem zmienić w opcjach monitora V.SIZE na maxa aby napisać tego posta. Próbowałem rozmagnesowywać go (opcja Degauss), ale to nie zadziałało. Są jeszcze jakieś sposoby, oprócz wymiany monitora?

Pozdrawiam.

Karta : ASUS GTS 250 1 GB.

Zasilacz : Logic 500W (wiem, że lipny, będzie wymieniany w Grudniu)

Link to post
Share on other sites
Guest RaxusV

Ale jakimi programami? Czy coś pomogą przyślę screeny z telefonu komórkowego :

teraz obraz zwężył się naksymalnie, W razie błędów ortograficznych - - przepraszam nic nie jestem w stanie zobaczyc na tak małym obrazie :( screey dodam później u kolegi

EDIT:

dodaje screeny

dsc00002om.jpg

dsc00004gl.jpg

Edited by RaxusV
Link to post
Share on other sites

Najnormalniej w świecie siada odchylanie. Jak monitor nie ma wytrzepanego kineskopu to można próbować go naprawić. Najlepiej udaj się z nim do jakiegoś elektronika, który naprawia takie rzeczy. Jak koszt nie przekroczy 50PLN to można spróbować go naprawić. Osobiście wiem czego można by spróbować aby ziagnozować usterkę. Jednak przez wzgląd na bezpieczeństwo (na wysokim jest 25kV) nie będę takich porad udzielał. Jutro mogę się skonsultować z człowiekie, który naprawia RTV, i zapytać go czy jest sens się za to brać. Faktem jest że ludzie wyrzucają teraz sprawne CRT na śmietnik. Napisz z którego to roku monitor.

Link to post
Share on other sites
Guest RaxusV

Monitor czasami obraz wyświetla normalnie, wykorzystuje okazje do pisania posta na forum.

Pierwsze skoki zaczęły się w grudniu poprzedniego roku, ale nie były tak gwałtowne i po pewnym czasie przestał obraz skakać.

Link to post
Share on other sites

Po konsultacji wyszło co następuje. Przegrzewa się układ odchylania pionowego (dlatego na początku monitor działa normalnie). Koszt naprawy nie przekroczy 100PLN - zależy czy "naprawiacz" potraktuje sprawę uczciwie, czy będzie chciał Ciebie naciągnąć. Teraz pytanie czy w tej kwocie nie znajdziesz sobie monitora gdzieś na miejscu. Jeżeli chcesz to mam do oddania monitor OptiView 15S (czyli Hyundai DeluxScan). Jest pomalowany ja Dodge Viper, czyli kobaltowy błękit i dwa białe pasy przez środek. Jak chcesz to mogę go sprawdzić czy działa i wysłać. Cena = koszt przesyłki (pewnie kurierskiej) + 2 Budweisery.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...