Jump to content

Ichabod

Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralna

About Ichabod

 • Birthday 09/11/1987

Sposób kontaktu

 • Strona WWW
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 1. Oglądałem go niedawno, inaczej to bym na pewno nie zgadł To jest kadr z filmu. --------------- @Kakolukia: nie @Kejn: też nie Mała podpowiedź słowna mająca coś wspólnego z fabułą filmu: molestowanie.
 2. Twelve and Holding --------- Pytanie do autora tematu, sprecyzuj znaczenie zagadek filmowych. Wystarczy zamieszczenie kadru z danego filmu lub też w stylu pierwszej zagadki doszukiwanie się skojarzeń? Jeżeli to pierwsze to zabawa może być fajna, największy kinomaniak będzie wygrywać. Natomiast w tym drugim przypadku mogą wystąpić częste zastoje spowodowane tym, że nie każdy myśli podobnie - przykładowo ja bym nigdy nie skojarzył Maxa z filmem Boondock Saints (zbyt dużo filmów umiejscowionych jest w Bostonie).
 3. NCsoft nie wymaga od swoich rosyjskich 'partnerów' ustawienia blokad na IP dla ludzi spoza terytorium Rosji. Jednak coraz częściej się mówi o zerwaniu umowy, ponieważ doszło do sprzedaży plików z rutaila - nagle jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać prywatne serwery posiadające sprawnie działająca najnowszą kronikę. Jak się to wszystko skończy? Nie wiadomo. Możliwe, że serwery zostaną zamknięte lub też ncsoft przestanie udostępniać Rosjanom najnowsze fixy.
 4. Podobnie jak część 'przedmówców' obecnie nie zaliczam się do żadnej z wymienionych kategorii. Dawniej mógłbym dostrzec u siebie cechy 'pykacza' z tą różnicą, że ukończyłem gry które mnie wciągnęły. Obecnie gram w nieliczne gry, głównie online - interakcja z ludźmi ma dla mnie duże znaczenie. Jednak więcej czasu spędzam na czytaniu o grach niż na samym graniu; powoli dopada mnie znużenie.
 5. Czytałem większość opowiadań Lovecrafta i zajmuje on pierwsze miejsce w moim panteonie twórców grozy. Jak już parę osób wspominało jest on niezaprzeczalnie mistrzem kreowania napięcia i wywoływania poczucia strachu u czytelników - swego czasu pisałem maturę na ten temat. Jednak, aby w pełni zanurzyć się w świat pełen macek i czyhających w ciemności stworach należy czytać opowiadania HPL'a w oryginale, a nie tłumaczenia - wiele osób zachwyca się nad tym czego dokonała Grzybowska, ale to dalej nie jest to co oryginał; Lovecraft miał specyficzny styl pisania pewnych wyrazów i niestety nie dało się tego przenieść do polskiej wersji. Jego twórczość to pozycja obowiązkowa dla każdego czytelnika określającego siebie mianem fana horrorów. Odnośnie tej nieszczęsnej okładki - owe stworzonko wygląda raczej jak smok z dorysowanymi macko-wąsami, a nie Cthulhu. Oby jej autor przypadkiem wymówił inwokację przywołującą Cthulhu, błędnie oczywiście. Yum-yum.