Jump to content

Syek2

Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Syek2

 1. Wpisuje w google "Kompendium CDA" (robocza nazwa mojej strony) i widzę dwie ciekawe rzeczy. Jedna to, że ktoś próbował skopiować moją stronę. Potraktuję to jako komplement dla mojej pracy;), niestety nie wiem czy mu się udało. Druga to, że ktoś odwalił kawał dobrej roboty na stronie lowcygier.pl: pełne wersje - http://lowcygier.pl/historia-pelnych-wersji-w-cd-action/ i recenzje - http://lowcygier.pl/2013-recenzje/ . Widzę, że jedna z tych osób to Kronk. Szkoda, że się tu nie pochwaliłeś;/.
 2. Fajnie minimalistycznie napisana strona, bez zbędnych pierdół do obkodowania. Podoba mi się. Ale widzę, że jeszcze sporo roboty z uzupełeniem tytułów będzie. Jak dla mnie dość zniechęcająca robota;(. Jak trzymasz dane? Pliki textowe czy jakaś baza danych (zastanawia mnie konkretnie jak rozwiązałeś wyszukiwanie tytułów)? No i znalazłem literówkę, w nr 90 w recenzjach: "Newerwinter Nights: Shadow of Undrentide".
 3. Jeszcze jednego się czepie;). Szkoda Kronk twojego czasu na przepisywanie numerów od 82 wzwyż. Wszystkie numery od rocznika 2003 zaczynając są na głównej stronie cda w zakładce magazyn (http://www.cdaction.pl/magazyn/). Chociaż zauważyłem, że zdarzają się błędy i dobrze by je zweryfikować. Ale to raczej są drobne nieścisłości. Sens jest jakbyś dodał takie informację jak autor artykułu, nr strony i oceny. Poukładanie tych wszystkich gier wg ocen i/lub autorów to by było coś. Wyszukanie wszystkich ze znaczkiem "CD-Action poleca" . Nigdy nie ma za wiele danych. Cz0rny jeszcze trochę się podszkoli, w końcu zacznie wymiatać i zmieni mu się koncepcja;). Same tytuły to za mało wg mnie.
 4. Szkoda, że ci nie działa, u mnie jakoś chodzi, ale faktycznie szybkością nie powala. Tylko co wymagać od darmowego serwera. Zastanawiam się jeszcze nad sensem istnienia takiej bazy danych. Wyszukanie wszelkich wzmianek (tak, nie tylko recenzje i pełne wersje mnie by interesowały) jest fajne, ale tylko tyle. Ot, ciekawostka. Wątpię żebym częściej niż z raz w roku z czegoś takiego skorzystał. Mój pomysł polegał na możliwości znalezienia fajnej gry do pogrania. Dlatego poszerzyłbym zakres danych co najmniej o oceny i gatunki. Z gatunkami jest niestety problem, bo nie każdą grę da się sensownie do jakiegoś przypisać. Ja to rozwiązałem poprzez wykorzystanie tagów. Dobrze, że zrezygnowałeś z arkusza kalkulacyjnego, bo to jednak nie do końca służy do takich rzeczy. A MySQL jest ok, tylko wymaga osobnej aplikacji do dobrania się do tych danych. Mi tam pasuje. Ja chciałem się nauczyć php i teraz mam na czym się uczyć. W innym przypadku to bym właśnie wybrał coś takiego jak to Base z Open/LibreOffice, czy tam innej podobnej aplikacji.
 5. Takie coś udało mi się wykodzić cd-action.net23.net. Ogólnie to rzuciłem się trochę na głęboką wodę, bo nigdy w życiu nie zrobiłem żadnej strony, więc w sumie do nauki mam html,css,java script,php i sql . Z MySql nie miałem jakiś większych problemów, moja baza jest bardzo prosta, napisałem na początku z pomocą tutoriali parę zapytań do niej i wszystko. Większość czasu zajmuje mi siedzenie w php, ten mój kod wygląda niezbyt ładnie, no ale działa. A najgorsza robota to zbieranie informacji o grach, zniechęca mnie to. No i zaprojektowanie wyglądu, tym tym bardziej nigdy się nie zajmowałem, a css nieźle mi napsuł nerwów. Spis wszystkich recenzji (wraz z ocenami i autorami) miałem w dalszych planach, ale szczerze to już mi się nieco odechciało. Katorga z tym ręcznym spisywaniem informacji. Skoro jednak jest już zrobiona część tej pracy to chętnie bym z niej skorzystał. Od dawna chciałem móc swobodnie poprzeglądać taką bazę danych. I chyba nie tylko ja;).
 6. Przeglądałem stare płyty i w numerze 53 w bonus1 jest coś takiego jak "CDA bez tajemnic", jakiś czytelnik skatalogował tam pierwsze 51 numerów CDA (do 08/2000). Zawsze to trochę mniej roboty. Poza tym wpadłem na podobny pomysł. Chciałem się nauczyć PHP+MySQL, a że nie lubię bezużytecznych przykładów to napisałem sobie mała stronkę ze wszystkimi pełnymi wersjami. Jak ją trochę doszlifuje i znajdę jakiś serwer to dam linka.
×
×
 • Create New...