Skocz do zawartości

Walker

Forumowicze
  • Zawartość

    70
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Walker

  1.  

    2 godziny temu, Michal30 napisał:

     

    Dzięki, zwłaszcza za modele monitorów, ten Omen wygląda ciekawie - od Sony Inzone różni się chyba tylko gorszym HDR? Muszę się wczytać w ich opisy :)

    Dziękuję za pomoc, wiedziałem, że warto tu spytać :)

    EDIT: żebyście nie zgadywali, w jakie gry gramy - głównie strategie i RPG, gry z otwartym światek (Wiesiek, Cyberpunk, RDR etc). FPSy w mniejszości; ale na ładnym obrazie mi zależy :)

  2. 1 godzinę temu, Dirian napisał:

    Jak dużo pracujesz z tekstem to 4K robi robotę na 27/28 calach, ja głównie dlatego zmieniłem 1440p na 4K i nie żałuję bo czcionki są dużo bardziej ostre. Miałem też przez chwilę ekran 32 cale w 4K, to tam już tak świetnie to nie wyglądało ale naturalnie dalej czcionki miały fajną ostrość.

    Dzięki, to mnie właściwie przekonuje - a z tym UHD/WQHD miałem spory dylemat, bo do UHD jednak sporo się dopłaca, a w zamian traci się na wydajności w grach. Ale wygoda w pracy z tekstem jest dla nas priorytetem. A przy tej okazji jeszcze jedna moja obawa: jeśli natywna rozdzielczość monitora to 4K, a w grach zejdę do WQHD - czy obraz nie jest wtedy zauważalnie gorszy/ mniej wyraźny niż na monitorze z taką samą przekątną, ale natywnym WQHD?

  3. Cześć!

    Szukam monitora, w granicach 27 cali i w zakresie cenowym najlepiej do około 4- 6 tys. Monitor będzie służył całej rodzinie i będzie wykorzystywany niemal do wszystkiego: dużo pracujemy na tekście (głównie office i internet), do tego gry, filmy. Szczególnie istotna jest dla mnie czytelność i komfort pracy z tekstem, oprócz tego mile widziałbym:

    - HDR (zwłaszcza co najmniej kilkadziesiąt stref podświetlenia)

    - odświeżanie w granicach 100- 150 hz

    - ew. przydatne byłyby głośniki.

    Zagwostkę mam z rozdzielczością. Przy 27 calach w grach nie ma chyba większej różnicy między UHD i WQHD, początkowo zakładałem, że wybiorę WQHD). Ale z tego co czytam, przy 27 calach praca z tekstem jest jednak bardziej komfortowa w UHD. Nadto większość gier, w które gramy nie wymaga wybitnych FPSów - stąd zastanawiałem się nawet, czy nie zejść do odświeżaniem do 60 hz, wydaje mi się jednak, że byłoby to już zbyt duże ograniczenie. 

    Zastanawiam się też nad matrycą: VA na ogół jest wygięta, nie wiem, czy to nie wpływa na komfort czytania. Dużo się słyszy o zaletach OLEDów - byłby na pewno piękny HDR - ale znowu, nie wiem, jak sprawdzają się w pracy, nie ma też chyba 27 calowych OLEDów w UHD. Czyli zostaje mi tylko IPS? 

    Monitor będzie podpięty do PCta, będą też do niego podpinane laptopy, a do streamingu - chromecast (stąd ew. monitor z głośnikami lub możliwością dołożenia głośników zewnętrznych). Konsoli nie planujemy. 

    Sprzęt ma służyć całej rodzinie na lata, więc byłbym wdzięczny za pomoc :)

  4. 56 minut temu, SolInvictus napisał:

    @Walker Ogolem wiedz, ze gamingowe laptopy to dosc paradoksalny produkt. Wygodnie na nim nie pograsz i bedzie grzal w jajca, bateria padnie szybko, ekran malutki i za to wszystko zaplacisz jak za zboze. To imo luksusowa fanaberia, ktora ma sens tylko dla osob, ktore potrzebuja grac mobilnie i ogolem potrzebuja laptopa. Zamiast kupowac spokojnego, taniego lapka i peceta z monitorem i peryferiami. Jesli masz go stawiac jedynie na biurku na chacie, zdecydowalbym sie na peceta. Nie wiem, jaki masz budzet, ale za ta sama kase dostaniesz lepszy komputer. Dochodzi jednak kwestia zakupu peryferiow. Za sensowny monitor 24" FHD trzeba dac 7 stowek, a na klawe, myszke i podkladke co laska, ale ponizej 3 stowek na te dwie rzeczy bym nie schodzil.

     

    To wiem, zawsze byłem zwolennikiem desktopów :P Sytuacja zawodowo- osobista zmusza mnie do częstych podróży - i od dobrych 10 lat - do używania laptopów gamingowych. Ten będzie już trzeci :/ Z zakupem miałem się wstrzymać  aż będziemy wiedzieć więcej o Cyberpunku, ale mój obecny zaczął się sypać :/ To co, końcowy wniosek jest taki, że przy FHD wybrać 2060? Bo przy tej rozdzielczości to naprawdę mam wątpliwości, czy dopłacać do 2070....

  5. Przymierzam się do zakupu gamingowego laptopa. Założenie było proste - ekran 15- 16 cali Ultra HD i GeForce GTX 2070 (i mile widziana klawiatura numeryczna) - ale okazało się, że nierealne (właściwie nie ma przy tej przekątnej takich laptopów).

    Co nieco zaskakujące z ekranem Ultra HD są dostępne właściwie tylko modele z GTX 2060; jeżeli zdecyduję się na GTX 2070, to musiałbym zostać przy Full HD. I mam zagwostkę - co tu wybrać? Teoretycznie najrozsądniej byłoby wziąć GTX 2070 i podłączyć zewnętrzny ekran. Ale po pierwsze - wystarczy mi wydatków na zakup laptopa, po drugie - dużo podróżuję i nie zamierzam targać ze sobą monitora. 

    Dlatego szukam pomocy - czy GTX 2060 ma w ogóle sens z UHD - nie jest za słabą kartą na wysokie detale w tej rozdzielczości?  Z drugiej strony, czy GTX 2070 przy Full HD to nie są tylko zmarnowane pieniądze? Może lepiej dać sobie z tym spokój i wziąć GTX 2060 z ekranem Full HD.... :/

  6. Planujesz już powoli tegoroczny urlop?

    O tyle, o ile - tzn; zamierzam go spedzic w Polsce, bo uwazam ze jest sporo miejsc w naszym kraju wartych uwagi, wiec staram sie czesc urlopow spedzac na miejscu. Ale nie wybralem jeszcze "destynacji". Gory Swietokrzyskie? Zona mowi o okolicach Krakowa i samym Krakowie.

    Jako mieszkaniec Świętokrzyskiego, gorąco polecam smile_prosty.gif Wiele miejsc godnych odwiedzenia, choć fakt, że z infrastrukturą mogłoby być lepiej. W dodatku słabo się reklamujemy i rzadko słyszę, że ktoś chce u nas spędzić urlop smile_prosty.gif W jakim stopniu w ogóle znasz nasze okolice? Jest coś, co chciałbyś zobaczyć?

    Pomijajac fakt, ze mam rodzine w kieleckim (okolice Opoczna) to za wiele o tym rejonie nie wiem - i dlatego wlasnie chce tam pojechac.

  7. W sumie jakiejs fobii na cokolwiek nie mam, choc nie przepadam za wszelkiej masci robactwem pelzajaco-wieloodnozowym, to nie jest to jakas fobia. Ale mam lek wysokosci, o tyle dziwny, ze na luzie patrze sobie np. przez okno samolotu na 1-10 km w dol, a czuje sie niepewnie na np. wysokiej drabinie.

    Znam to... Nie zapomnę jak musiałem wejść na drabinę - nie zabrzmi to dumnie - na wysokość jakichś 5-6 m. Gdzieś na wysokości 2,5 m myśl: "ależ ta drabina się trzęsie, ależ tu wysoko... Ja dopiero w połowie drogi jestem...?!"

    Po lekturze Twoich postów w temacie o "Świecie Wiedzy" (dotyczących m.in. uzbrojenia armii francuskiej w wojnie z Prusami w 1870) historia to Twoje hobby?

  8. A tak btw., który utwór Zimmera (filmowy) podoba ci się najbardziej? Mi osobiście BARDZO przypadły do gustu fragmenty "Chant" (BHD), "Knight's March" i tematu głównego "Karmazynowego Przypływu".

    Nie wiem, bo jak porownac utwor, ktory bardzo podobal mi sie x lat temu i ten, ktory np. podoba mi sie obecnie?

    Ale na topie na pewno jest temat przewodni z Gladiatora, Piratow z Karaibow i cos z Black hawka.

    Jak pisze się o Zimmerze, wymieniając Twierdzę, Piratów, Gladiatora, Black Hawka - to uważam, że koniecznie trzeba tą listę uzupełnić o Mrocznego Rycerza i Incepcję - genialne ścieżki dźwiękowe. Ciekaw jestem, czy te dwie pomijasz, bo: a) nie znasz ich (w co wątpię) b) też są świetne, ale komu by się chciało wymieniać wszystkie jego dzieła c) są słabsze niż trójka która jest u Ciebie "na topie". Pozdr. Walker

  9. W związku z całą tą sprawą acta pojawiło się ostatnio sporo artykułów związanych w tematyką piractwa w internecie.

    Nie chodzi mi tu o propagowanie piractwa (jestem mu przeciwny), ani wszczynanie dyskusji na jego temat. Po prostu pewne wnioski oraz nowe podejście do tematu w niektórych z tych artykułów mnie zaskoczyło (vide np. "Piraci są najbardziej kumaci" w Polityce 4/2012). Ciekaw jestem czy czytałeś ten artykuł lub podobny (ukazywały się takie analizy także w ostatnio w "Wyborczej"), a jeśli tak, to czy dla Ciebie było w nich coś odkrywczego, a może wcześniej miałeś takie przemyślenia lub się z nimi nie zgadzasz?

    Pozdr, Walker.

    Edit

    ]Dlatego, że wiele Twoich argumentów przeciwko piractwu można odnieść do pożyczania gier. Dlatego, że jest to nielegalne. Dlatego, że i pożyczający, i właściciel mogą sobie obaj naraz (i osobno) w tę grę grać, ponadto często ten, kto pożyczy (od), może nawet nie mieć już gry, a dalej z niej korzystać (a przecież gra w to, co pożyczył!). No i książki są wypożyczane za darmo w bibliotekach, a gry nigdzie.

    >guest531 nie studiowałem dokładnie prawa autorskiego (a szkoda, bo to ciekawy temat) ale zdaje się, że nielegalne będzie jednoczesne zainstalowanie jednej gry na 2 komputerach (chyba, że licencja na co innego pozwala). Jeżeli danej gry nie masz na dysku, to nie ma problemu, o ile nie udostępniasz jej nieokreślonemu kręgowi osób.

  10. 1. Dla czego nigdy nie daliście do pełniaków fify ? Co sądzisz o tym by taka fifa 2007 była pełniakiem, powinno być chyba w porządku, w końcu daliście ostatnio Gothica 3 , więc taka fifa powinna być idealnym pełniakiem i wiele osób by ucieszyła

    Niektóre firmy, np. EA z zasady nie dają swoich gier czasopismom jako pełniaki. W CDA nigdy nie będzie ani fify ani np. Simsów.

  11. Od biedy mozna by ekranizowac opowiadania, ale pare lat temu schrzaniono "Mgle"..

    Dlaczego uważasz, że ją schrzaniono? Fakt, że opowiadanie jest lepsze, ale jest to regułą w przypadku każdej ekranizacji. A w porównaniu do takiego "Miasteczka Salem", to "Mgła" jest wręcz ekranizacją błyskotliwą i wzorową ;)

    Największą trudnością z przenoszeniem Kinga na duży ekran jest niesamowity klimat tych książek, który w filmach zazwyczaj zupełnie nie istnieje - tymczasem imo w ekranizacji "Mgły" udało im się go w jakiejś mierze zachować i to nawet mimo słabej gry głównych aktorów. A alternatywne względem opowiadania zakończenie też daje radę :)

  12. UFO nie istnieje - dlaczego?

    Prawdopodobnie gdzieś w kosmosie istnieje życie - przy takiej liczbie gwiazd i odkrywanych planet to jest nieuniknione. Ale prawdopodobieństwo, że to będzie życie inteligentne jest znikome.

    Zazwyczaj ludziom wydaje się, że jeśli powstaje życie na jakiejś planecie, to z czasem musi tam powstać inteligencja i cywilizacja. Nie sądzę. Po prostu ewolucja nie premiuje inteligencji.

    Po pierwsze - na Ziemi, w ciągu ostatnich 4,5 mld lat istniała niewyobrażalna liczba różnych gatunków- ale tylko jeden inteligentny. Człowiek jest więc wybrykiem natury, a inteligencja, wśród form żywych jest zjawiskiem niewyobrażalnie rzadkim.

    W ten sposób można wyjaśnić fakt, że np. dinozaury miały 200 milionów lat na wykształcenie inteligentnego gatunku, a jednak nie udało im się to. Podobnie było z wszystkimi innymi formami życia - z punktu widzenia szans gatunku na przetrwanie większe znaczenie mają zwinność, siła i wielkość zębów. I te cechy pojawiają się w toku ewolucji zawsze i to u bardzo odległych ewolucyjnie zwierząt. Owszem, spryt też jest ważny i przejawiały go zupełnie niespokrewnione organizmy (delfiny, niektóre dinozaury, niektóre ssaki)- ale zawsze do pewnej granicy, za którą rozwój inteligencji nie zwiększa szans na przetrwanie, a rozwinięty mózg stwarza za duże zapotrzebowanie na energię.

    Ergo, prawdopodobieństwo że na planecie, na której pojawiło się życie, powstanie inteligentna cywilizacja wynosić może jeden do wielu milionów. Ponieważ szanse na powstanie planety w "strefie życia" są też ograniczone, a i samo powstanie życia na niej - niepewne, to imo można przyjąć, że w naszym regionie Drogi Mlecznej innej inteligentnej cywilizacji nie ma, a UFO to mit.

  13. King ma to do siebie, ze u niego sie dlugo akcja rozkreca.

    Niekoniecznie :) np. "Pod kopułą", czy opowiadania ("Szkieletowa załoga" - fantazja!) no i niedawno przeczytałem sobie "Bastion" - najlepsza książka Kinga, imo; akcja jest wartka, niesamowicie wciągająca od pierwszej do ostatniej strony. Ciekaw jestem, czy znasz ją i czy zrobiła na Tobie jakieś wrażenie.

    Z ciekawości zapytam też czy czytałeś "Odyseję kosmiczną 2001", tj. zdecydowanie moją ulubioną książkę (i to znacznie lepszą niż film! Kto tylko oglądał, ten nie wie, co traci!).

    Pozdrawiam

  14. W "Nadziejach 2011" (cda 1/2011) przy Dead Space 2 piszesz, że "motyw opuszczonej stacji kosmicznej" należy do Twoich ulubionych w literaturze. Możesz polecić jakieś książki, które by go wykorzystywały? Pytam, bo sam coś takiego lubię, także w grach czy filmach (taki pomysł uratował w moich oczach bardzo słaby "Ukryty wymiar", fajnie się też sprawdził w "Kuli" i "Odysei kosmicznej 2010"- zwłaszcza w powieści Clarke'a).

    Pozdrawiam, Walker

  15. Hm, czy ktoś grał w Homecoming? Tak się złożyło, że choć bardzo lubię survival horrory, nie miałem jeszcze w ogóle doczynienia z serią SH. Niedawno miałem okazaję obejrzeć film i przyznaję, że mnie zainteresował - uznałem, że muszę w końcu zagrać i stąd chciałbym spytać, czy warto inwestować w Homecoming? Czy może powininem zacząć od innej części (tylko PC)? Można je jeszcze gdzieś kupić?

×
×
  • Utwórz nowe...