Jump to content

qrosawa

Forumowicze
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About qrosawa

 • Rank
  Hobbit

Sposób kontaktu

 • ICQ
  Array
 1. Witam. Spike217 ja bym to raczej ujął w ten sposób: CoD to gra zatykająca dech w piersiach po której ukończeniu czujesz się jak idiota. Niestety fil;m + w + ppm.
 2. Rzeczywiście przeglądałem - i ten Świat Wiedzy to czysta żenada. Więcej tam cudowności i sensacji niż wiedzy. Nie wiem czy naprawdę taki jest współczesny profil odbiorcy aby karmić go takim ... Jeśli ktoś naprawdę chce karmić się takimi tekstami jego sprawa - ale nie nazywajmy tego Światem Wiedzy"
 3. Mnie dziwi jeszcze jedno. Do czasu gdy niemal wszystkie większe tytuły zaczęto wydawać również na konsole, a więc jeszcze parę lat temu - trwał wielki pęd na nowe podzespoły pc, które miały sprostać rosnącym wymaganiom gier. Niektórzy podejrzewali nawet, że producenci gier celowo kiepsko je optymalizowali, aby ten wyścig bardziej rozpędzić. Od momentu wejścia na rynek nowych konsol aż do teraz i podejrzewam, że jeszcze przez jakiś czas ten trend został zupełnie wyhamowany. Podejrzewam, że godzi to bezpośrednio w zyski producentów procesorów, kart graficznych czy pamięci. Zastanawia mnie zatem czemu na nowo nie rozpędzą tego wyścigu, partycypując chociażby w produkcji paru znanych tytułów, jak to robią Sony czy MS [np DLC jako exclusive lub na zamówienie]. Przecież takie firmy jak nvidia, amd czy intel mogłyby sobie bez wątpienia na to pozwolić.
 4. To nieprawda, że nie lubimy konsol. Nie lubimy tylko niesprawiedliwych ocen, gdy stawia się konsolę na równi z pc i wymienia zalety i wady obu platform, gdy tymczasem dla ponad 90% graczy [mój własny szacunek] konsola jest tylko dodatkową platformą do gier.
 5. PEGI ma za zadanie informować i uważam że spełnia swoją rolę. Reszta zależy od rodziców - a tu bywa różnie. Ogólnie rzecz biorąc obecny stan rzeczy jest właściwy bo już widzę to medialne larum gdyby: - bezwzględnie zabroniono sprzedaży gier dla dzieci poniżej wieku określonego przez PEGI - nie poinformowano o zagrożeniach związanych z grą
 6. Słuchajcie a może jest tak że głupie komentarze jednego z Redaktorów mają za zadanie podkreślać błyskotliwość drugiego ?
 7. Ach te liczby nr 5/11 - 13 stron wyłącznie o grach konsolowych nr 6/11 - 7,5 strony nr 1 spec - 9 stron tylko z działów zapowiedzi i recenzje. Najwięcej miejsca zajmują natomiast gry multiplatformowe - przy czym często oznacza to: "ukażą się również na PC". Mnie to nie odpowiada, ale jeśli taki jest obecnie profil czytelnika CDA to OK. No właśnie jest to dział o piśmie Playbox - dla graczy konsolowych - tam nich szukają dla siebie informacji. Natomiast CDA moim zdaniem powinien pisać dla PC-towców- bardzo podobał mi się - i wystarczał - dwustronicowy dział o konsolach, który niegdyś prowadził Hut. Dzieje się jednak tak, że CDA cały czas dryfuje w kierunku konsol tym samym poniekąd konkurując z Playboxem Zauważ że jeszcze niedawno były wydawane przez Wyd. Bauer dwa pisma o grach i też się wydawało że trafiają one do różnych odbiorców dziś jednego z nich już nie ma ...
 8. Nie, raczej trochę przesadzasz - lecz pytanie o granice swobody redaktorów w stosunku do wydawcy pisma są jak najbardziej uzasadnione.
 9. PeCI trafnie to ująłeś. Niestety w tym kierunku [konsolowym] idą także dzisiejsze gry. Jednak ten trend to według mnie zjadanie własnego ogona: twórcy narzekają że są ograniczani, wydawcy skarżą się że nie opłaca im się promować nowych tytułów pisma o grach piszą głównie o tytułach najbardziej "oczekiwanych" a my gracze na końcu łańcucha pokarmowego poruszamy się w obszarze oczekiwania na kolejną odsłonę kilku znanych tytułów. Niezależne studia upadają lub są wykupowane przez większe koncerny bo nie są w stanie przebić się przez szum medialny ze swoim produktem. Oczekiwałem że CDA jako największe pismo w Polsce i liczące się na świecie nie podda się tak łatwo temu trendowi i będzie sytuowało się na przeciwnym biegunie w stosunku do PlayBoxa.
 10. Witam Wg mnie PlayBox konkuruje o czytelników z samym CDA. Odkąd członkowie redakcji CDA zaopatrzyli się w konsole pismo stopniowo zmieniło się nie do poznania. Teraz trzeba wyszukiwać tekstów dotyczących gier na PC a większość pisma zostaje nieprzeczytana. Mówię to ze smutkiem bo kupuję CDA regularnie od wielu lat, lecz coraz mniej znajduję w nim informacji dla siebie. Na szczęście dajecie naprawdę dobre pełne wersję gier.
 11. W zeszłym roku sprzedaż CDA spadła o 25%, na forum i w komentarzach pojawia się coraz więcej dezaprobaty dla waszego sposobu pisania, ja kupuję was regularnie od paru lat i robię to nadal jednak coraz mniej Was czytam. Jako że jesteś zastępcą redaktora naczelnego i masz decydujący wpływ na to co dzieje się w redakcji mam do Ciebie parę pytań: - Czy uważasz że słusznym jest dzielenie gier na lepsze i gorsze poprzez przydzielanie im dla recenzji określonej liczby stron [kto o tym decyduje wg jakiego klucza?] - przecież dzisiaj liczba stron poświęconych grze a nie jej ocena bardzo często popycha nas do sklepów [ "nie ważne jak o tobie piszą ważne by nie przekręcili nazwiska"] - Czy nie uważasz iż coraz częściej recenzje są subiektywne nie dlatego że do końca nie da się tego uniknąć ale dlatego że redaktorzy celowo wybierają taki emocjonalny sposób pisania - pojawia się obecnie tendencja że dziennikarze i krytycy w swoich tekstach piszą więcej o sobie niż na temat do którego są zobligowani. Ta metoda robi z nich celebrytów lecz jest sprzeczna z zasadami dziennikarstwa i na dłuższą metę nudzi i irytuje czytelników. - Czy uważasz iż dopuszczalnym jest promowanie niektórych gier przez poświęcanie im w piśmie i na stronie internetowej nieproporcjonalnie dużo miejsca nawet jeśli jest to robione bezinteresownie lub w imię przyjaźni. - Czy uważasz że o tzw. hitach konsolowych czy PC-towych należy pisać na okrągło niezależnie od tego czy gra ta została wydana dwa lata temu czy będzie wydana za dwa lata Brak należytego miejsca na łamach prasy dla gier mniejszych wydawców i twórców niezależnych przyczynił się do tego iż rynek gier obecnie wygląda na zabetonowany - zaczynają się skarżyć na to także twórcy.
×
×
 • Create New...