Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jacobs1000

Oasis ! ;)

Polecane posty

OASIS FOREVER

To nie mozliwe powiedzialem do siebie. Na calym forum nie znalazlem zmianki o tym no co tu mowic za!#$@% zespole !! Jak to mozliwe, czemu, dlaczego, no wezcie, tak sie nie robi to pierwsza reakcja na to zdarzenie.

Niestety w polsce Oasis jest nieznany. Szkoda naprawde szkoda. Ich muzyka jest cudowna. Czasem pobudza zachwyca daje ci sily do ruszenia w nieznane.... Wiele osob uwaza ze Oasis to taki klon beatelsow. Troche w tym prawdy. Istnieja pewne podobienstwa jednak na tym sie konczy. Jesli szukacie czegos w tych klimatach oasis na pewno sie sprawdzi

Pare kwestii technicznych. Grupa wywodzi sie z Anglii a dokladniej z manchesteru. Graja lekkiego rocka podchodzacego pod rock/pop. Czlonkowie zespolu czesto sie zmieniali, oprocz braci liama i noela. Liam najczesciej gra na gitarze zas noel jet na wokalu. Razem tworza niepowtarzalna atmosfere nieporownywalna z niczym innym ;). Do tej pory wydali 7 albumow. Wedlug mnie najlepszy z nich to Definitely Maybe . Z poczucia abowiazku podam nazwy kazdego z nich ;)

1.Definitely Maybe (30 sierpnia 1994)

2.(What's the Story) Morning Glory? (2 października 1995)

3.Be Here Now (21 sierpnia 1997)

4.Standing on the Shoulder of Giants (28 lutego 2000)

5.Heathen Chemistry (1 czerwca 2002)

6.Don't Believe the Truth (30 maja 2005)

7.Dig Out Your Soul (6 października 2008)

Podam tez skrocona liste mych ulubionych piosenek ;)

1.Live forever-cudo wedlug mnie najlepszy kawalek liama, Nieziemski.

2.Don't look back in anger- Jesli przetlumaczyc to slowo za slowem to wyjdzie cos w stylu "nie patrz w zlosci za siebie." Niby tylko tytul a jaki przekaz ;D

3.The masterplan-Ogladnij teledysk to pogadamy ;D

4.Songbird-Chcesz zadedykowac lasce piosenke ?. Siegnij po to ;)

5.Wonderwall-Te gitarke wprowadzajaca rozpoznam wszedzie.

6.Champagne Supernova-Niezbyt wiem o co w niej biega ale jest super ;)

7Columbia-Skonczyly mi sie pomysly. Za to ze po pieciu sek. jest coraz lepiej ?? ;)

8.Lyla-Bo przypomina mi pewna bajke z dzicinstwa no co ? ;)

9.Stop Crying Your Heart Out-No idz ja juz posluchac. Mozna przy niej zapomnic o calym swiecie. Ech chyba nie zostane metalem .....

10.I'm Outta Time-Nawet nie wiecie jak ciezko bylo je wybrac

Na tym koncze. Prosilbym o nie dawanie tak wielkiej ilosci utworow jak ja. Poprzestancie na gora 5. Po za tym mam nadzieje ze dzieki memu poscikowi ktos sie zainteresuje ich muzyka. A tymczesem :

ZDROWKO !!!!!!

Zrodla:(nazwy i daty albumow)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oasis#Dyskografia

post-81927-1278015768_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też lubię posłuchać Oasis. Już nawet nie pamiętam jak ich poznałem. Bardzo podoba mi się ich koncert w Manchesterze. Wykonanie niektórych piosenek jest lepsze niż w oryginale. A moje ulubione utwory to:

1. Wonderwall

2. Little by little

3. Dont look back in anger

4. Lyla

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapela nieznana? Fakt, o niej pierwszy raz słyszę :P Liczby jednak obejrzeń ich filmów na YouTube mówią same za siebie... Wonderfall - ponad 20mln a sam kawałek bardzo mi się podoba. Fajne brzmienie, przyjemny wokal, niesamowicie optymistyczny wydźwięk :) Tak samo jak Stand By Me albo Little by Little... wystarczy zapuścić, położyć się gdzieś w cieniu & odpłynąć w rytm radości. A czy brzmią mocno jak Beatlesi? Nie powiedziałbym, ale to szalenie sugestywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blur>>>>>>Oasis :P

Dwie pierwsze płyty bardzo dobre, piosenki napisane w naprawdę świetnym stylu. później już tylko (albo prawie tylko) nuuuudy. a Noel Gallagher powiedział kiedyś, że chciałby aby Damon Albarn złapał hiva i umarł :P

co do wszelkich komentarzy typu "zespół nieznany" to po prostu no comment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah, też chciałem napisać że wolę Blur.

Wonderwall naprawdę trudno nie znać, jakby na to nie spojrzeć.

co do Oasis, to przy pierwszym kontakcie wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale z czasem nuży, nuży i jeszcze raz nuży.

od czasu do czasu lubię pograć sobie wonderwall na gitarze, tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi o to ze zespol jest nieznany. Po prostu w polsce malo kto o nim slyszal ;). Tak sobie mysle ze 75% ludziskow odwiedzajacych forum nigdy o Oasis nie slyszalo.

To jeden z mych ostatnich poscikow. Teraz jade do grecjii do mamy tak na miesiac gdzies. Zla kobita nie chce mi dac kasy ot tak hehe ;)

Tak wiec ZDROWKO !!! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem ich dwie płyty - Definitely Maybe i (What's the Story) Morning Glory?. Po wysłuchaniu kawalka Wonderwall, byłem prawie pewien, że zespół będzie genialny, tak jak utwór. Niestety tak nie jest, ale i tak zespół trzyma poziom. :). Jak na razie przypadło mi do gustu wspomniane wyżej Wonderwall, Dont Look Back in Anger, Live Forever, i Married with Children. Były to też pierwsze utwory, które wybrałem z listy odtwarzacza. :) Reszty nie mialem jeszcze okazji na spokojnie przesluchać, ale aktualnie leci mi Rock `n` Roll Star, i nie jest złe, choć daleko w tyle za Wonderwall, którego już chyba nic nie przebije. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...