Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TomoPoland

Xbox 360 II

Polecane posty

Tak, gry instalujesz po to żeby czytnik nią nie mielił w czasie gry ale do sprawdzenia legalnośći gry musi być w czytniku. Warto jednak instalować, płyty mniej porysowane, klocek mniej sie grzeje więc mniejsza szansa na RROD-a ;) a gry dużo na dysku dużo nie zajmują i jest dużo ciszej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w planach kupić sobie X360 i mam kilka pytań dotyczących właśnie tej platformy.

1. Jak długo będzie na topie. Tzn. chodzi mi o to (oczywiście +/-) jak długo jeszcze będą robić na nią nowe gry itd.

2. Podobno strasznie się przegrzewa. Czy to prawda i czy wersja Jasper (cokolwiek to jest) wiele naprawia?

3. Czy do konsoli można podłączyć zwyczajny monitor?

4. Do jakich usług ma się dostęp posiadając jedynie Xbox Live Silver?

5. Czy jest jakaś możliwość podłączenia Xbox'a do neta bez przewodowo albo chociaż żeby kabel szedł od komputera zamiast od routera?

6. Co to takiego ten RROD (czy jakoś tak)?

7. Czy xbox posiada jakiś limit prędkości neta? I jak ma się sprawa z serwerami. Czy są lagi? Odłączenia od serwerów? I inne tego typu nieprzyjemne sprawy.

8. Czy moglibyście opisać tak chociaż powierzchownie co oznaczają dane "wymagania" chodzi o te napiski co zaznaczyłem ramką:

http://hyy.pl/images/25200634_lback2.jpg

Oczywiście nie chodzi o daną grę tylko ogólnie.

9. Czy do jakiś gier jest niezbędny dysk twardy?

To chyba wszystko co chce wiedzieć jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to dopisze :)

Liczę na dobrą pomoc i rade ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co najmniej najbliższe 2 lata imho.

2. Jasper to najnowsza wersja X'ów, która jest najmniej awaryjna. Jeśli ją kupisz, to możesz grać spokojnie.

3. Tak, potrzeba jedynie kabel VGA za 10zł z allegro.

4. Niestety nie korzystam z XBL, ale mogę zaznaczyć, że po kupnie nowej konsoli masz na 3 pierwsze konta 1 miesiąc Gold gratis.

5. Można podłączyć kablem Ethernet prosto do komputera, wtedy trzeba tylko nieco inaczej konfigurować samo połączenie. Są również karty WiFi do samego X'a.

6.RROD - red ring of death. Czyli czerwony pierścień śmierci. Ukazuje się, gdy konsola się przegrzeje. Przy najnowszych płytach głównych Jasper już praktycznie nie występuje.

7. Patrz pkt. 4.

8. To coś na wzór tych wymagań sprzętowych, które widzisz na case'ach od gier na PC. Tylko tu wspomniane jest co nieco o maks. ilości graczy przy multi, obsługiwanych rozdzielczościach, miejsca potrzebnego na save, dźwięku itp.

9. Nie, każdą grę można uruchomić bez dysku twardego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleub już w zasadzie wszystko wyjaśnił, ja tylko doprecyzuję

Ad 7 - Limitu prędkości nie ma, karta jest zgodna z Fast Ethernet, więc może wyciągnąć nawet 100 Mb/s.

Lagi, d/c etc. zależą przede wszystkim od gry, lokalizacji hosta (czyli osoby, która rozpoczyna grę), szybkości łącza graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy żeby podłączyć neta potrzebny jest tylko router czy też adapter

2.Czy jeśli połącze się przez net z usługą Xbox live to strace avatara (G,ubranie,osiągnięcia,savy) ?? (Sorry jestem nowy i nie bardzo rozumiem)

1. Nie, wystarczy zwykły kabel ethernet, taki jak używasz do komputera. W zestawie z każdym nowym X360 dostajesz 2-metrowy.

2. Nie, wszystko zostaje na swoim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje pytania:

1 Czy bez instalacji gry na dysku można grać?Wiem że chyba będzie głośny(chyba) i że płytka się mocno porysuje to prawda?

2 Czy jak zainstaluje się grę na dysku to płytka mocno się porysuje?Bo chyba trzeba też płytkę po zainstalowaniu żeby coś chyba zweryfikowała orginalonść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się pytał o "na topie" , nie support. Ps2 jest teraz "supportowane", jednak poza paroma wyjątkami za wiele dobrych gier na tą konsolkę już nie wychodzi. Dopiero co wyszedł X360 Slim, więc (na oko) pół roku, max. rok nic nie będzie słychać o nowym X'ie.Kiedy już MS powiadomi o pracy minie kolejne pół roku/rok zanim nowa konsola trafi do sprzedaży. Do tego w pierwszych 6-ciu miesiącach/ pierwszym roku wydaną zostane może ~3(przy dobrych wiatrach) produkcje które będą warte kupienia. Po tym czasie powinno już wszystko się uspokoić z produkcjami, jak i ceną samej konsoli.

Daje nam to w najgorszych prognozach ~1,5-2 lata.

Oczywiście jest to bardzo duże przybliżenie, jednak na więcej zbytnio nie ma co liczyć bo nie oszukujmy się - obecna generacja już ledwo co dycha.

W sprawie support'owania - nie wiem jak to jest z X360 i czy MS oficjalnie coś mówił, jednak Xboxa (1) supportował około 8 lat, a Live'a odłączył po 9-ciu (poprawcie mnie jeśli się mylę ).

@up

1.Tak , można grać bez instalacji. Jedyne co potrzebujesz to karta pamięci na save'y. Oczywiście, że będzie trochę głośniej jednak nie jest to jakaś ogromna różnica. Jeśli napęd w konsoli nie jest uszkodzony płyta nie ma prawa się porysować.

2.Jeśli zainstalujesz grę na dysku musisz płytę wkładać tylko żeby zweryfikować oryginalność kopii. Tak więc wkładasz płytę, chwilkę ją czyta i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można grać bez problemu tylko będzie głośno i napęd będzie miał krótszą żywotność.

2. Nie. Płytka wtedy w ogóle się nie obraca.

@up

Pierwszy Xbox powstał w 2001(?) roku a w 2005 powstał Xbox 360 więc jakie 8 lat? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...