Skocz do zawartości

Rozwiązany: Nowy komputer do ~5000zł


xswistaqx

Polecane posty

Niestety moja maszynka padła. Więc przymierzam się do kupna czegoś nowego.

Zależy mi na tym żeby zrobić to w miarę szybko bo bez kompa czuję się jak bez ręki, nogi i innych części ciała.

Ważne żeby był to demon szybkości (:P) najlepiej na Core i7. I tu pojawia się moje pytanie - kiedy dokładnie pojawią się i3, i5 i nowe radki? Nie chcę wydać kasy tylko po to żeby za miesiąc rwać włosy z głowy, że byłem tak głupi.

Obudowa, dysk twardy, napędy posiadam więc można to z listy wykreślić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

i5 już można kupić co do radków to powinny być już w październiku w sklepach ale jak z dostępnością na początku będzie tego nie powiem bo kryształowa kula mi padła.

więc proponował bym poczekać z inwestycją do października ale zacząć się już rozglądać nie zaszkodzi.rozumiem ,że będziesz robił OC.

Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1999zł

Foxconn BloodRage /intel x58/

1049zł

Chieftec 600W [CFT-600-14C] cable management

349zł

G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ

479zł

Razem: 3876 do tego jeszcze radek z nowej serii i chyba będzie demon(trochę mnie fantazja ostatnio ponosi)co do tego jeszcze można było by zmienić mobo na biostara i ram na coś lepszego np g.skil storm tylko one za 6gb kosztują 1.2k ,można by się zastanowić nad 3 ale na razie ddr2.pl padło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 950 to chyba zart wystarczy I7 920 + dobre chlodzenie + troche OC i mamy i7 920@4Ghz.

Chociaz ja bym poszedl w LGA1156 bo jest obawa ze na LGA1366 zostana same drogie procesory.

Do tego dysk SSD i z komputera rakieta sie robi.

A krate to jakas 4850 na przeczekanie a po premierze HD5xxx i ustabilizowaniu sie ich cen xswistaqx sprzedaj "stara" karte i kupisz sobie 5870x2 czy jak ona tam sie bedzie nazywac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że mam dźwiękówke (X-Fi Xtreme Gamer), zależy mi na tym żeby zasilacz miał system przyczepiania kabli jeśli są potrzebne a nie "na sztywno" i tak, w OC ZDECYDOWANIE będe się bawił tak więc zestaw musi być do tego dobry, no i myślę, że dobrze by było kupić inne chłodzenie. Myślałem nad Noctua NH-U12P a pasty to mi jeszcze zostało Arctic Silvera 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920 na powietrzu ciężko zrobić 4 i więcej ale zdarzają się takie

a 950 to nie żart tylko bdb procesor jak xswistaqx ma kasę to czemu nie ??

zasilacz od szefa ma odpinane kable ,z samego ssd rakieta się nie zrobi dlatego mając tyle kasy dla mnie wyglądało by to następująco

Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1999zł

Chieftec 600W [CFT-600-14C] cable management

349zł

G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 NQ

479zł

Biostar TPower X58 5.x

999zł

Noctua NH-U12P

239zł

radeon 58xx 935zł-myślę ,że starczy a jak nie to 920 i jego kręcić

albo druga opcja

Intel Core i7-860 2,80 GHz 8MB cache s. 1156 Box

1079,00

Asus P7P55D Evo P55 s.1156 albo jakaś inna lepsza ale na razie takich niema w sklepach

699,00

Chieftec 600W [CFT-600-14C] cable management

349zł

Patriot DDR3 Dual Chanel 2x2GB 1333 7-7-7-20 Viper II ew g skile storm ale nie wiem jak one stoją w dualu

339,00

Noctua NH-U12P

239zł

Patriot Warp V2 SSD 32GB

399,00

razem 3104 a reszta na grafikę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,4 Ghz i7 950 na powietrzu wyciąga a 920 to by się musiała narodzić na nowo albo mieć ciekły azot do schłodzenia go bo inaczej można tylko marzyć o 4 i więcej a jak xswistaqx chce demona to czemu nie? chociaż nie wiem czy nie skłonił bym się ku i7 860 i to chłodzenie http://www.cooling.pl/zalman-cnps-10x-extr...ukt,551839.html bo Noctua NH-U12P nie pasuje na ten soket

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

Procesor : Intel Core i7 920 - 1020 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock X58 Extreme - 565 zł

RAM : Corsair 3x2GB 1600MHZ XMS3 DHX - 469 zł

Karta Graficzna : 2x PowerColor Radeon HD4890 1GB - 1398 zł

Zasilacz: Antec TruePower New 750W - 569 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

Obudowa : Tacens Sagitta LUX - 199 zł

RAZEM : 4705 zł

Reszta $$$ do indywidualnej dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biostar spełnia twoje wymagania evo tak samo

Miguel707 jeśli ten asrock* ma być konkurencją dla biostara to mnie rozśmieszyłeś.a zasilacz może od razu 1Kw

*wiem ,że to jest dobre mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wież że tak i jest dobrym zasilaczem antec też.

mając 5k i porządne OC w planach proponujesz tego asrocka?no wybacz to się mija z celem.asrockowi dalej brakuje dużo do biostara który jest o niebo lepszy jak nie wierzysz poszukaj sobie testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock co prawda się poprawił ale do Biostara serii TPower jeszcze mu chwil kilka jednak brakuje. To już jest pierwsza liga mogąca stawać w szranki z najlepszymi DFI LP UT, Asus ROG czy QF od Foxa. Także jeśli ktoś potrzebuje solidnej podstawy pod o/c tego 920 śmiało może się zaopatrzyć w Biostara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego też go proponuję(chodzi o biostara) i stwierdziłem ,że asrockowi jeszcze brakuje do najwyższej ligi która się przyda przy poważnym OC.i jeszcze raz napiszę wiem że asrock się poprawił.biostar będzie też dobry do OC 950

a co do różnicy to ją widać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ile to w % wychodzi -widzę ceny ,ale biostar się lepiej spisze ,zresztą przy takiej kwocie nie zastanawiał bym się no chyba ,że autor się obawa sklepu to można by pomyśleć nad czymś innym włącznie z asrokiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biostar to lekka przesada, nadaje się głównie do szpanowania na tym forum XtremeSystems. Na Asrock'u wyciśniesz z i7/i5 wystarczająco dużo. Dodatkowe kilkadziesiąt MHz czy też napięcie niższe o 0,05V nie jest wystarczający powodem do utopienia pół tysiąca złotych w high-endowej płycie. Znowu ponosi was ułańska fantazja. Podobnie z resztą jak w przypadku tego i7-950.

I jeszcze, michi93 - skąd ci się wzięło, że mało który 920 dobija do 4 GHz??? Chyba pomyliło ci się z Phenomem II 920...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomelindi sam nie wiem -widzisz co szkoła potrafi zrobić z człowiekiem.a codo ceny biostara to jest jedną z tańszych płyt high end.a co do 950 to napisałem ,że mnie trochę fantazja ponosi.ale tak na poważnie to zastanowił bym się nad i7 860 podałem wcześniej propozycję takiego zestawu-mozna by zmienić mobo ale tylko asus i gigaszit podali ceny i są dostępne w sklepach a o możliwościach evo przekonamy się jak towarzysz Gi3r3k podkręci swojego proca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biostar to lekka przesada, nadaje się głównie do szpanowania na tym forum XtremeSystems.

Gdzie tam. Płyty jedne z lepszych na rynku i dla tych którzy wiedzą czego szukają stanowią bardzo ciekawą i co ważniejsze atrakcyjną cenowo ofertę.

Na Asrock'u wyciśniesz z i7/i5 wystarczająco dużo. Dodatkowe kilkadziesiąt MHz czy też napięcie niższe o 0,05V nie jest wystarczający powodem do utopienia pół tysiąca złotych w high-endowej płycie. Znowu ponosi was ułańska fantazja. Podobnie z resztą jak w przypadku tego i7-950.

Jeżeli ktoś ma na to fundusze to dlaczego nie? Biostar nie jest płytą do szpanowania i podczas o/c naprawdę potrafi się przydać. Co do procka zgadzam się można byłoby nieco zabastować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 950 to napisałem ,że poniosła mnie fantazja.

jak dla mnie to są 2 opcje do rozważenia i7 860 zestaw podałem wcześniej ale można by poczekać na większy wybór wśród mobasów albo 920 +biostar/albo EVGA E760 CLASSIFIED

post 5 tylko zamiast 950 to 20

albo coś z tego http://ddr2.home.pl/index.php?cPath=36&amp...4c1c8265f4d1fbe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...