Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Apacer

Zmiana GTX 770 na GTX 970 i nowy cooler CPU

Polecane posty

Witajcie,

otóż z racji tego, że wyszły nowe zieleńce, nawiasem w bardzo atrakcyjnych cenach, narodził się pomysł zmiany mojego Gigabyte'a GTX 770 na 970, która jest lepsza wydajnościowa, chłodniejsza, oszczędniejsza i w ogóle lepsza od swojej matki. Nie wiem, którą z wersji referencyjnych wybrać, z Gigabyte'a jak dotąd jestem bardzo zadowolony, ale zastanawiałem się teraz nad MSI. Jest jeszcze Asus. W ogóle zastanawia mnie w tej karcie jedna rzecz, a mianowicie szyna tylko na 256 bitów. Taka karta się nie będzie krztusić po podkręceniu? Wydaje mi się, że dużo rozsądniejszym rozwiązaniem była by opcja 384... Anyway, uważacie, że opłaca się sprzedać 770 za 500-600zł (jeśli się uda) i dołożyć parę stówek do 970? Czy jest to w ogóle nietrafiony i na razie zbędny pomysł, wydam bez sensu kasę, a niedługo będzie jakaś mega super hiper promocja na 970/ceny polecą w dół z racji większej dostępności i będę na minusie? Przyrost mocy ogromny jakby nie patrzeć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to Asus, MSI i Gigabyte są bardzo dobre, ew. jeszcze Zotac z 5-latami gwarancji. Asus i MSI będą najcichsze, Gigabyte najchłodniejsza.

Co do szyny, to w sumie suchy parametr i nie ma co sobie tym zawracać głowy. Nie widzę powodu dla którego karta mialaby się krztusić.

A GTX 770 to powinieneś sprzedać za 800-900 zł jak ma dobre chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 mam od Gigabyte'a 2GB, dodatkowo jest wykupiona dodatkowa gwarancja na 5 lat "5 lat pełnej wygody i spokoju"- ogólnie ubezpieczenie od przepięć i innych tego typu rzeczy lub wymiana na nową sztukę jeśli naprawa jest niemożliwa. Karta była kupiona w grudniu, podobnie jak reszta. Nie wiem czy uda mi się sprzedać za 8 stówek bo jak patrzę na allegro to te ceny poleciały łeb na szyję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro 2 licytacje po 220zł i 660zł i najtańsze kup teraz za 890zł na OLX 890zł najtaniej, ale to nieważne. Ogólnie naprawdę opłaca się przesiąść na 970? Będę mógł zrobić wow i mieć gdzieś optymalizację pokroju AC IV gdzie fpsy chwilowo potrafią spaść <20 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba musze

zrobić przeliczenia w budżecie i jakoś wyskubać na 970, ssd chyba znów odłożę w czasie :/ Zobaczę jak to będzie, jeśli zdecyduję się wystawić ją to pewnie jeszcze tu na forum w dziale Bazar mój temat się pojawi. A z zasilaczem nie powinno być problemu nie? W końcu 9xx są oszczędniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair CS550M 550W 80+ Gold. A jeszcze odnośnie chlodzenia do CPU to mogę tutaj napisać czy muszę nowy temat robić?

Zastanawiałem się nad:

  • Asus Triton (nie mogę teraz podać dokładnego modelu bo strona Asusa jest chyba zainfekowana
    (przynajmniej ja jestem atakowany przez milion ostrzeżeń, że witryna jest niebezpiecznaco.gif )
  • Enermax ETS-T40-TA z niklowanym radiatorem i wentylatorem T.B.Apollish (26 dBA, niebieskie podświetlenie)

CPU: i5-4670k

MOBO: AsRock Z87 PRO4

Do jakich wartości można by procesor podkręcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedno ani drugie specjalnego szału nie robi. Z nowych chłodzeń za minimum uznałbym np. Thermalright Macho, SilentiumPC Grandis.

Wartość do jakiej się uda podkręcić procesor zależy od tego na jak dobrą sztukę trafisz, liczyłbym na 4,2-4,5GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Macho 120 jest na poziomie chłodzeń tańszych o 40-50zł. Dodatkowo na minus trzeba zapisać brak backplate, może wyginać płytę główną.

Jak zależy na wyglądzie to może poczekaj, aż do sprzedaży wróci SilentiumPC Grandis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...