Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

The Forest

Polecane posty

To może być jeden z najlepszych survivalu, jakie powstały. Na razie nie da się save'wać gry, i są bugi (ten z mewami gniecie), do tego nie ogarniam AI dzikusów, ale rąbanie drzew na które się wspinają przypomina kreskówki Looney Tunes :P

Do tego gra jest całkiem niezłym horrorem po zapadnięciu nocy. Jaram się jak narazie, to może być hit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podoba się AI. Dzikusy nie wchodza nam w drogę(Przynajmniej nie zawsze) śledzą nas, Gdy do nich podbiegniemy wejdą na drzewo, a atakują tylko czasami. W grze jest masa bugów, które koniecznie trzeba naprawić, myślę, że jak na teraz, najgorszym jest bug, który uniemożłiwia zapisywanie gry, ale na szczęście twórcy pisali, że dodadzą hot fix'a najszybciej jak mogą. Jeszcze małe pytanko. Wie ktoś jak stworzyć pochodnię? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pierwszym trailerze byłem wniebowzięty grą, liczyłem że będzie stawiała na totalne przetrwanie na nie do końca bezludnej wyspie w ładnej oprawie graficznej, czy tak jest rzeczywiście?

Tak jest, z tym że należy mieć na względzie że to co dostaliśmy w ten piątek to póki co alpha. A ta rządzi się swoimi prawami, co sprawia że wiele grzechów można jej wybaczyć. Podzielę się moimi spostrzeżeniami po kilku godzinach gry.

Zachowanie AI, nigdy nie wiadomo czego można się po nich spodziewać, wypatrzą cię we dwóch a wrócą z siedmioma. Skaczą po drzewach, raz atakują raz się przyglądają, jak na tak wczesny rozwój gry to wystarczy parę szlifów i kanibale gotowi. Przyczepiłbym się do tego że gdziekolwiek się nie wybudujemy czy osadzimy, oni i tak nas wszędzie znajdą. Do tego jak już wyżej wspomniałem potrafi ich się pojawić całe mnóstwo i nawet byłoby ok gdyby nie jedna rzecz. Cios z siekiery to dla nich błahostka, a nam wystarczy parę ciosów z pięści żeby paść trupem... nie fajnie. Zauważyłem śmieszną rzecz, po czasie gdy zebrało się ich już całkiem sporo postanowiłem wziąć nogi za pas i śmigłem na słoną wodę, panowie przez te wszystkie lata mieszkania na wyspie wypracowali sobie umiejętność chodzenia po samym dnie oceanu. Daje nam to pozorne bezpieczeństwo tak długo jak się nie wyziębimy albo nie umrzemy z braku zapasów.

Całkiem ciekawie wygląda budowanie, zawsze podobało mi się jak ktoś umieszczał taką możliwość w grze jak widać skrzywienie po grach ekonomicznych zostało. Możemy wybudować domy gotowce lub samemu zaprojektować kawałek lepianki, różnej maści pułapki, schronienia, ogniska i w końcu totemy z tubylczych szczątek. W sumie nie wiem czy mają formę odstraszania, bo po wybudowaniu i tak się złazili, być może to poprawią. Przypadło mi do gustu samo zbieranie budulca, w przyszłości może będzie więcej materiałów to i sama lista się rozszerzy ale zapowiada się ciekawie.

Grafiką trochę odbiega od tego co widzieliśmy dotychczas na zwiastunach ale jest ładna, ma w miarę dobrą optymalizację bo mój komputer do najnowszych nie należy a ogarnia wszystkie ustawienia na max. Szczególnie ładnie prezentuje się las od środka i przy zachodach/wschodach słońca. Problem wystąpił po godzinie ciągłego grania, wtedy gra zaczęła ścinać więc przydałby się restart, a tu kiszka bo nawet gry zapisać nie można. Ale już się szykuje mini-łatka na zapisy, więc będę czekał z zapartym tchem.

Udźwiękowienie się nie wyróżnia, ptaszki ćwierkają, fale szumią liście szumią kanibale... gwiżdżą i sapią. Muzyki brak, taka dźwiękowa pustka też buduje swój klimat więc w sumie nie ma tu co analizować. Rozbawił mnie dźwięk rozbijającej beli drewna, kompletnie nie pasuje do czegokolwiek. Jako całość, jest poprawnie, ale szału nie ma.

Mam nadzieję że nigdy, nie wprowadzą do tej gry czegoś takiego jak multiplayer, skoro rozbiliśmy się sami na wyspie to niech tak pozostanie. Po za tym po ostatnich tytułach jak Rust czy Ifestation mogliśmy się przekonać jak ludzie potrafią zepsuć grę, głównie przez używanie oszustw.

Tryb kooperacji jeszcze ujdzie choć kłóci się to z założeniami gry, wśród wspólnych znajomych można było by pograć.

Oczekiwania wielkie, uważam start za udany, mimo że gra boryka się z różnymi błędami to jak na alphe i tak jest ich nie wiele, gdy wprowadzą do gry zapis rozgrywki będzie można się spokojnie pobawić i czekać na kolejne aktualizacje a licznik bije. Kilkanaście dni i pojawi się v0.2, czy warto wydać pieniądze już teraz? Dlaczego nie, dla fana survivalu tytuł jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giera bardzo fajna a jej największym plusem jest klimat w szczególności nocą. Czekam na pełną wersję.

Co do voodoo totemów, to chyba będą służyły do przywoływania, zastraszania takich potworów widocznym na trailerze. Chyba;)

Tryb kooperacji obowiązkowy, takie horror przygody z kumplami jak najbardziej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie cierpię Survival Horrorów, to też powinno świadczyć o tym, jakie wrażenie zrobił na mnie trailer. Nie mogę się doczekać ogniska w środku lasu, opatulony ciemnością tam, gdzie promienie ognia nie sięgają. Szkoda, że to dopiero alpha, bo już nie mogę się doczekać. Niestety nie mam zamiaru kupować alphy, w obawie, że później nie będzie mi się chciało grać. Ale od czego ma się forum i forumowiczów CD-Action biggrin_prosty.gif? Piszcie jak najwięcej, z chęcią poczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie wkurzają ci kanibale. Nie da się przed nimi uciec, gdzie bym nie próbował zbudować obozu to zawsze przyplątają się jakieś dzikusy i mnie zabijają. Wkurza to tym bardziej, że oni zabijają mnie kilkoma ciosami z pięści, a ja muszę się ostro uwijać z toporem żeby ich położyć. Dwóch jeszcze da się szybko poskładać, ale jak pojawia się ich więcej to z reguły kończy się to zgonem. Jeszcze pół biedy jak zdążę zbudować jakieś podstawowe konstrukcje, ale nieraz jest tak że zaraz po rozpoczęciu gry natrafiamy na grupkę i trzeba zaczynać od początku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Ale przecież to że zawsze za pierwszym razem zawsze Cię znajdują to "skrypt" jeśli można tak to nazwać. Jest to po to żeby zanieśli cię do jaskini. W dodatku jest tam pistolet na flary(zbugowany zresztą co skutkuje nielimitowaną amunicją) ,który zabija na strzała więc problem z toporkiem bez "dimejdźu" rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacperos111 No dobrze, ale przecież nikt nie chce psuć sobie klitatu op pistoletem, który do tego jest zbugowany. Myślę, że b3rt'owi chodziło o to, że przecież cios siekierą w kolesia, a on dalej sobie chodzi. Poza tym, ten skrypt jest trochę denerwujący bo jak przecież waidomo, że i tak cię zaniosą do jaskini no to.. Od siebie pochwalę jeszcze grę za cholernie dobry klimat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O grze usłyszałem w momencie, kiedy nagle userzy zapragnęli tematu na forum, potem poszukałem informacji w Internecie, jakiegoś gameplaya na 'tubie i... wygląda całkiem nieźle, może nawet miałby klimat gdyby zagrać na żywo, ale jasno widać, że to wczesna wersja alfa ;) Jakkolwiek dobra by nie była to osobiście wolę poczekać na pełny, odrobinę bardziej dopieszczony produkt nie posiadający bugów niszczących przyjemności z rozgrywki chociażby albo mający chociaż działające save'y. Wtedy dam The Forest szansę =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacperos111

Ciekawe, szczerze powiedziawszy to nie wiedziałem że to działanie jakiegoś skryptu. Wręcz przeciwnie, myślałem że jednak jest w tym trochę losowości, bo czasami dzikusy napadają na mnie zaraz na początku, a czasami dopiero po kilku dniach, jak już mam jako taki obóz postawiony. Poza tym tak, wiem że jest pistolet na flary, ale jak sam zauważyłeś, jest on zbugowany. Pewnie zostanie naprawiony w którymś patchu, a jak nie zmienią balansu starć to zawsze będzie zbyt trudno, bo obrażenia od broni białych są strasznie niskie, czy to toporem czy stworzonymi narzędziami.

Skoro już o jaskini mowa, to da się z niej jakoś wyjść? Już kilka razy tam trafiłem, ale zawsze jestem zabijany po kilku minutach zwiedzania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...