Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bielik42

"Fisher King" (1991) Terry Gilliam

Polecane posty

7088790.3.jpg?l=1262999426000

Terry Gilliam już kilkakrotnie pokazał jak pomieszać świat rzeczywisty z bajkowym. 3 lata po poprzednim filmie wydał on kolejny, który w lekki sposób przedstawia problemy współczesnego świata okraszone odpowiednio fantastyczną oprawą.

Tym razem głównym bohaterem jest disc-jockey Jack Lucas(Jeff Bridges), który swoim aroganckim zachowaniem doprowadza do tragedii - jeden z jego słuchaczy dokonuje masowego morderstwa w restauracji. Kariera naszego bohatera gwałtownie się załamuje, a sam Jack trafia na bruk. Zgorzkniały rozpoczyna pracę u swojej dziewczyny, w sklepie z filmami. Pewnej nocy wychodzi aby uspokoić myśli, trafia na wysypisko śmieci, gdzie zaczepiają go dwaj napastnicy. Z opresji ratuje go Perry (Robin Williams) - bezdomny rycerz dowodzący grupką mu podobnych. Jack traci przytomność i budzi się w schronieniu Perry'ego, który wyjaśnia mu, że rozpoznał w nim wybrańca, który pomoże mu zdobyć Świętego Gralla. Historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Jack odkrywa, że coś jeszcze łączy go z Perrym.....

Kapitalna rola Robina Williamsa i niesamowita historia opowiadająca o przyjaźni dwóch zupełnie odmiennych osób potrafią wycisnąć łzy z oczu w finałowych scenach. Jak zwykle Gilliam przesyła nam bardzo ważną treść.

Jaką?

Tego już każdy musi doświadczyć sam.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się kiedyś na ten film, nie pamiętam, albo na Comedy Central albo na AXN, w każdym bądź razie, na pewno się nie nudziłem. Pana Williamsa lubię, więc obejrzałem bez żadnych oporów. Po obejrzeniu stwierdzam, że jest mi całkowicie obojętny, aczkolwiek przypomniałem sobie co nie co z niego i jest dobry. Ocena 7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...