Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Dirian

Mysz do ok +-100zł

Jakbyś był zainteresowany to mam na sprzedaż czerwoną DM1 FPS, używana 3 tygodnie na potrzeby testów. W zestawie oryginalne pudełko i komplet ślizgaczy zapasowych. Oddam za stówkę + wysyłka, bo i tak leży od paru miesięcy schowana w szufladzie.
  3. Dirian

Skrzynka + monitor do gier ~7500 zł

Trzymaj: https://www.x-kom.pl/lista/11ledbmbp 8-rdzeniowy procesor, chłodzenie, 16 GB szybkiej pamięci RAM, płyta z solidną sekcją zasilania, RTX 2070, przewiewna obudowa, dysk SSD 1TB, porządny zasilacz z zapasem mocy, monitor na matrycy VA 144 Hz 1080p. Od ceny odlicz tego Optane i bundle z grami - jak dodasz do koszyka przeceni się to na 1 grosz. Ten Optane się do niczego nie przyda w sumie, więc można komuś dać czy coś... Alternatywny zestaw na AMD: https://www.x-kom.pl/lista/nkd4jn1jb - tu od ceny też odlicz te 300 zł za gry. Ze słabszym CPU, ale za to mocniejszą grafiką RTX 2080 i monitorem 144 Hz z rozdziałką 1440p. Co wybrać to już kwestia gustu. Jesli zależy ci na maksymalnej płynności (największej liczbie klatek), to raczej pierwszy zestaw z uwagi na mocniejsze CPU. Jeśli jesteś w stanie pogodzić się z trochę mniejszą ilością klatek ale za to chcesz cieszyć oko wyższą rozdzielczością i mieć większy monitor, to idź w drugą opcję. Osobiście wybrałbym drugi zestaw bo jednak granie w 1440p to inna bajka, tym bardziej, że w wakacje AMD wypuści nowe procki, więc można zrobić podmiankę CPU na mocniejsze Ryzeny 3000, które zapowiadają się bardzo ciekawie. A tego Ryzena 5 2600 byś sobie odsprzedał.
  4. Today
  5. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
  6. Yesterday
  7. Witam, Jak w tytule chciałbym zakupić skrzynkę i monitor do gier. Budżet na komputer: około 7500zł Części do kupienia: cała skrzynka i monitor Czy wliczyć system w cenę: nie, będzie windows 10 Zastosowanie komputera: gry - głównie fpsy, rtsy, moby i ogólny użytek Preferowany sklep: morele/x-kom Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): do kupienia, koniecznie 144 hz Czy sprzęt będzie podkręcany: jeśli warto Termin zakupu komputera: jak najszybciej Dodatkowe uwagi: najlepiej jakby zestaw posłużył na jak najdłużej
  8. Swoją drogą to powinienem jeszcze dopytać o Waszą radę i rekomendacje co do samego konkretnego modelu SSDka 500 GB. Zastanawiam się - jak już wspomniałem w pierwszym poście - nad Crucialem MX500 i Adatą SU800/SU900 (SU900 ma z tego co kojarzę kości MLC, za które chyba jednak jestem w stanie zapłacić te parędziesiąt złotych więcej, zawsze to trochę trwalsze rozwiązanie). Jest może aktualnie coś innego na rynku wartego zachodu w mniej-więcej w tej samej/zbliżonej cenie co ww. propozycje Crucial i Adaty? Wiem, że ceny SSDków od paru miesięcy systematycznie spadają, więc na wszelki wypadek trochę pewnie jeszcze poczekam z zakupem (~lato), ale nie jest to w sumie nic pewnego, bo aktualnie ceny i tak są mega przystępne. Wyższe pojemności (1 TB) raczej odpadają - nie zużyłbym tego, zwłaszcza że sumarycznie po kupnie będę mieć 500 + 250 GB przestrzeni SSD do dyspozycji (minus pliki systemu/systemów przez jakiś czas). 500 GB będzie dyskiem systemowym/programowym, a obecny Crucial będzie dyskiem przestrzeni roboczej, na pracę przy wideo i zdjęciach. W NVME/M.2 również nie wchodzę, bo nie wykorzystam tych transferów (no, pewnie i bym wykorzystał, ale póki nie zdecyduję się na nowy PC nie wchodzę w takie dyski), a i prostego wejścia w MOBO brak...
  9. Tesu

Morrowind - Mody

Ten dodajacy pierscien teleportacji oraz wieksze domy.
  10. Space Rangers - 8403M-FVGE0-3QE3W Myszka - 9QHVYY Klawiatura - 4Z7RQN Sluchawki - 44ZF5Y
  11. @cali - ozłocić Cię, to mało. Stokrotne dzięki!!!
  12. Jak w opisie, grałem sobie w nowo zakupioną grę i postanowiłem sprawdzić na YouTubie fragment z którym nie mogłem sobie poradzić, więc nacisnąłem magiczne przyciski alt i tab. Wszedłem i znalazłem interesujący dla mnie film. Przy próbie powrotu do gry gra się skraszowała, zaczęła migać mi ikonka w rogu ekranu od nvidii, gra nie reaguje, czarny ekran ikonka miga, w sumie po paru naciśnięciach alt+tab wywaliło do pulpitu. Wyskoczyło okienko czy chcę zgłosić problem, chciałem ale kursor myszy też zaginął. jedyna opcja twardy reset. Przy kolejnego próbie odpalenia gry, wyskoczyło okienko z tekstem, że gra wywaliła z błędem poprzednim razem i czy chce odpalić w trybie safe mode? Przetestowałem dwie opcje dostępne nie i tak. Obie dały ten sam rezultat gra się zawiesza wywala do pulpitu z tym samym tekstem czy chce wysłać zgłoszenie i mysz nie działa i ciąg dalszy jak poprzednio, tylko twardy reset działa. W sumie dziwna sytuacja, że alt tabem uszkodziłem sobie grę. Próbowałem też grę odpalić nie z epic lauchera, a z nvidia geforce experience, ale ten sam rezultat. Nie zabardzo mi sie chce pobierać 50GB ponownie, może macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
  13. Dla starszych wersji BIOS schemat partycjonowania: MBR Dla nowszych wersji BIOS dla UEFI schemat partycjonowania: - GPT zapewnia korzystanie z nowych funkcji BIOS lub - CSM (inaczej legacy mode) zapewnia korzystanie ze starszych funkcji BIOS jak MBR Wybór schemat partycjonowania MBR / CSM / Legacy obsługuje rozmiar partycji ograniczony do pojemności 2 TB Ograniczenie do założenia czterech partycji podstawowych i wielu logicznych. Instalacja systemu możliwa jest zarówno na partycjach podstawowych jak i logicznych. Wybór schematu partycjonowania GPT znosi limit starszych schematów GPT posiada ograniczeń rozmiaru partycji do 256TB (zalecany dla partycji powyżej 2TB) oraz ilość partycji dla dysku wynosi 128 (na jeden dysk). Instalacja systemu dla GPT ma jednak ograniczenie dla utworzenia instalatora systemu pod pendrive. - Pendrive musi być sformatowany w systemie plików FAT32 - Obraz systemu operacyjnego nie może być większy niż 4GB - Systemy operacyjne posiadające wsparcie dla GPT to wersje 64 bitowe Obraz systemu operacyjnego możesz pobrać ze strony Microsoftu przez ich program link: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 Umożliwia pobranie obrazu systemu lub bezpośrednie przygotowanie pod pendrive lub aktualizację systemu Najlepiej pobrać obraz systemu (rozszerzenie .ISO) i przygotować instalację programem RUFUS dla GPT pod UEFI korzystając z obrazu link do programu: https://rufus.ie/ Podczas instalacji systemu jak będzie komunikat o niemożliwości instalacji na dysku lub dysk będzie niewidoczny należy dysk SSD przygotować do instalacji z poziomu instalatora windows oto poradnik: 1) W czasie instalacji naciśnij Shift+F10 2) Otworzy się okno wiersza poleceń 3) Wpisz "diskpart" i wciśnij Enter 4) Wpisz "list disk i wciśnij Enter 5) Zobacz który jest dysk na którym chcesz instalować system i zapamiętaj numer Wpisz "select disk (wpisz numer dysku)" np. "select disk 3" i wciśnij Enter 6) Wpisz "clean" - całkowicie usuwa wolumin i wciśnij Enter 7) Wpisz "convert gpt" i wciśnij Enter Gotowe dysk będzie możliwy do instalacji jak opisaną procedurę wykonałeś w menu instalacji wyboru dysku do instalacji cofnij wstecz i ponownie wybierz ten dysk proces instalacji zacznie operację instalowania systemu.
  14. Bull3t

Mysz do ok +-100zł

Dziś czerwona DM1 FPS jest w cenie 189 zł. Ceny w okolicach 150 zł raczej zbyt szybko nie ma się co spodziewać. Z podkładek można rozważyć np. Roccat Taito 2017 lub Natec Genesis M12.
  15. A czemu płytę z390 i którą dokładnie, no i jeśli chodzi o akcesoria to jest młody chłopak który naprawdę nie widzi i nie słyszy różnicy między takim a lepszym sprzętem. Ale, może mnie przekonasz, więc nie pisz że lepiej nie mówić tylko wal śmiało
  16. need12

Mysz do ok +-100zł

Wybór pewnie padnie na g102 bądź DM pro s(matte?) Chyba że znów będzie jakaś (na dniach) promocja na DM FPS(weekend kto wie). Chyba że ktoś jeszcze jakąś mysz zarzuci do tych 150zł. Co prawda nie pytałem o podkładkę, ale jak bym miał wymieniać obecną(w miarę nową) za jakiś dłuższy czas( chyba aż tak szybko się zmieniają). To jakiej firmy najlepiej kupować pod te myszy(takie nie za wielkie) średnia-mała?
  17. Korqus

Morrowind - Mody

Cześć. Naszło mnie zagrać w Morrowinda po latach. Jakie mody polecacie do umilenia sobie gry?
  18. Dzięki za pomoc. Do zamknięcia
  19. Maxey

laptop do 4k

Już nic nie musi, posypała mi się skrzynia biegów w aucie, z mojej strony temat zakończony na dłuższy czas.
  20. Ukończyłem Elex, zajęło mi to 45 godzin.Przechodząc w galerii obok media marktu wstąpiłem i...wyszedłem z Darksiders 3 35 zł taniej niż na steam, i to w ostatniej chwili zauwazyłem pudełko, bo w rękach miałem już Vampyr, ale jednak poczekam aż stanieje jeszcze.
  21. Santus Faustus I

Cyberpunk 2077

Dawno nic nie pisałem. Ponieważ miałem okazję zagrać w papierowego CP (jedną sesję jako gracz, jedną sam poprowadziłem według mojego scenariusza) i widziałem ten filmik z rozgrywki, to się wypowiem. Twierdzę, że szykuje się hicior i to jest coś, na co czekam. Holy nie uwzględnia pewnych rzeczy. Po pierwsze to jest gra KOM-PU-TE-RO-WA i już z tego tytułu musi być inna żeby była ciekawa w odbiorze. W papierowej wersji walka rzeczywiście jest trudna i jest ostatecznością, ALE tam nie ma opcji quick save/quick load i jak giniemy, to robimy nową postać. Oczywiście mogą też wprowadzić i taki tryb dla chętnych. Po drugie, jeśli walka już się zdarzy, to mniej tam zależy od gracza niż w grze na PC/konsole. W tym drugim przypadku nie ma np. rzutu kością, czy w ogóle trafisz. Dobrze przycelowałeś, to trafiasz. Co najwyżej może być losowany w tle jakiś zakres obrażeń danej broni + modyfikatory pancerza. Dlatego twierdzę, że to będzie hicior. Redzi zrozumieli, że to nie sesja papierowego Cyberka, musi tam być inaczej. I chwała im za to.
  22. Nietoperz2

Jalopy za darmo w Humble Store

Jalopy za darmo w Humble Store tylko przez dwa dni https://www.humblebundle.com/store/jalopy-free
  23. Nietoperz2

Słuchawki USB do 120zł

Czemu na USB? Wybór mizerny masz zepsute gniazdo jack? Edifier G20 Gaming nie ma fajerwerków ale na USB tylko są półotwarte za taką cenę to spoko poczytaj http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sluchawki-edifier-w-dobrej-cenie-test-i-recenzja/strona/29292.html Jeszcze widzę inny myk Unitek Y-248 USB typ C + normalne dobre słuchowy ISK/Superlux + zalman
  24. Nietoperz2

Mysz do ok +-100zł

Faktycznie nie pomyślałem z gripem to zostawić G102
  25. Za takie piniądze to całkiem całkiem https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-bluedio-turbine-monitor/
  26. Nietoperz2

laptop do 4k

Wszyscy tutaj piszą że 1050ti się nie opłaca ale dalej szukasz lapka z tą grafiką xD Ten ASUS ma wolne miejsce na dysk to włóż sobie drugi HDD i jest git https://www.x-kom.pl/p/492951-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-8gb-5122tb-win10.html https://www.x-kom.pl/p/492957-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-16gb-5122tb-win10.html Musi być 17"?
  27. Zestaw spoko ale płyte trzeba było dać z390 aaa akcesoria to eh :p no nic lepiej nie mówić
  28. arina2012

Upgrade czy totalna wymiana

Chwilę mnie nie było ale przemyślałem sprawę, doszedłem do wniosku że póki co jeszcze poczekam z większą wymianą podzespołów. Rzeczywiście pchanie się w używanego i7 3770 to raczej średni pomysł ze względu na obecne ceny procesorów, braku gwarancji i starej podstawki. 1. Zastanawiam się nad SSD, tylko czy dużo stracę i jest to opłacalne podpinając go pod SATA2 (płyta główna: ASRock H61 pro btc)???? 2. Zainteresowała mnie oferta x-kom gdzie w promocji za 119PLN jest dostępny ten oto dysk https://www.x-kom.pl/p/447870-dysk-ssd-crucial-240gb-25-sata-ssd-bx500.html
  1. Load more activity