Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie   

1. Wczoraj
  2. Wg producenta - trzy (klik). Czyli jeżeli pasuje Ci ręczna zmiana prędkości obrotowej, to mógłbyś zakupić jeszcze jeden 3-pinowy. Jeżeli nie - o ile Twoja płyta ma odpowiednio dużo wolnych* gniazd 4-pin, to możesz zakupić wentyle z PWM i zostawić jej ich regulację. Co do ilości i rozmieszczenia wentylatorów - sam w R4 mam dwa wciągające na froncie i po jednym wyciągającym na tylnym panelu i na topie. Jeżeli zależy Ci na poprawie temperatur karty, to w sumie możesz rozważyć wrzucenie wentylatora wciągającego na dole, obok zasilacza (tylko sprawdź, czy w ogóle się tam zmieści). Co do konkretnych modeli, to prawdę mówiąc brakuje mi nieco obeznania, ale jako że pewnie i tak nikt inny niczego nie zaproponuje, to zasugeruję SilentiumPC Sigma Pro (PWM, bo nie-PWM jest dość wolny) - wg specyfikacji jest w stanie przerzucić nieco więcej powietrza od wentyli Fractala, nie jest przesadnie głośny, no i względnie tani. *Zawsze możesz też pomyśleć o zakupie rozgałęziacza - czy to 1->2, czy nawet 1->4 (ponoć powyżej dwóch wentyli na gniazdo, warto zadbać o zasilanie z innego źródła, jak w tym przypadku).
  3. no cóż, próbowałem jeszcze raz, testowałem 3 kostki pojedyńczo, za każdym razem wykrywało ładnie 4giga (każda kostka w innym slocie była) , natomiast wszystkie 3 kostki razem dają teraz taki piękny efekt ...... jest ktoś w stanie tutaj pomóc, albo chociaż odesłać na jakiejś inne forum gdzie mógłby ktoś doradzić?
  4. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
  5. Dziś jakoś karta zaczęła się grzać mocno na EVE Online. Noszę się również z zamiarem podkręcenia lekko sprzętu. Budżet ma być na 3-4 wentylatory 140mm. Oczywiśćie w rozsądnej kwocie za powiedzmy ~60zł/szt. Kultura pracy obecnych nie budzi zastrzeżeń choć mogłyby trochę lepiej nawiewać. Najlepiej podłączyć pod płytę bo nie wiem ile w stanie jest obsłużyć wbudowany kontroler.
  6. @Arlekin DLC Arrival można zagrać nawet po finale, o ile dobrze pamiętam.
  7. Hostile Waters: Antaeus Rising (Steam) QN9DC-MET55-WTPJ8
  8. A po co ci więcej RAM-u w laptopie tej klasy? A co do producenta, to przy tak skromnym budżecie wybrzydzanie raczej nie bardzo ma sens.
  9. próbowałem, tak jak opisałem - albo w ogóle nie widział 12gb, albo kończyło się tym że dostępne było 3,5gb
  10. Spróbuj zamienić miejscami kości. Miałem podobnie i to pomogło
  11. Witam, tak jak w tytule mam ten problem, system widzi że jest włożone 12gb ramu (3x4gb kości), w CPU-Z tak samo, niestety dostępne jest tylkko 7,97gb. w msconfig maksymalna pamięć jest odznaczona, próbowałem nie raz zmieniać położenie kości i tak dalej, to się kończyło tym że albo widział mniej pamięci, albo dostępne było 3,5gb.
  12. Problem rozwiązany, więc temat zamykam. W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.
  13. Ten Lenovo już coś bliżej ale widzę mało możliwości rozbudowy ramu tylko do 12gb + jakoś szczególnie nie przypadła mi do gustu ta firma
  14. Wczoraj miałem problem z odpaleniem komputera. Prawdopodobnie padł dysk twardy. Komputer uruchomił się po czym wywalił blue screena i zrestartował się. Po tym komp nie chciał się uruchomić. Windows ładował się w kółko. Odłączyłem dysk twardy który prawdopodobnie padł i wszystko chodzi. Czy jest szansa na uratowanie dysku albo chociaż na odzyskanie danych? Dysk to Seagate ST3500320AS 500GB. Miałem go około 9 lat i coś już zaczynał klekotać. Dysk widać w biosie. Jak jest podłączony do zasilania to czuć że się kręci. Komputer się tylko nie odpala jak jest podłączony.
  15. Ok tak zrobie
  16. Jeśli byś jednak chciał dokładnie wiedzieć jak ciężko pracuje ta karta w danym momencie, to zainstaluj np. MSI Afterburner + RivaTuner - w trakcie rozgrywki będziesz mógł na bieżąco śledzić m.in. obciążenie karty graficznej i procesora.
  17. No hej ! Nowy CD-Action już w kolekcji :) <3 :wub:

18. Obejrzałem dziś "TO". Scena z projektorem to złoto, zrobiła na mnie największe wrażenie nie licząc wyglądu Pennywise'a. Horror słaby, film bardzo dobry - polecam obejrzeć.
  19. Ciężko jednoznacznie ocenić, ale w baaaaaardzo niewielkim. Phenomy II X4 to potrafiły ograniczać zapędy staroci pokroju GTX 660, więc sam zapewne rozumiesz, że ten GTX 1080 będzie się piekielnie nudzić dopóki mu nie wrzucisz mocniejszego proca.
  20. Szkoda, że znowu zmienili ceny na euro. Człowiek zanim zapłaci, to się zastanawia, po ile mu bank przeliczy.
  21. jakby ktoś się wahał czy brać Project Cars 2 na premierę to muve dorzuca czapki do zamówień a i cena też trochę spadła na PC 169,99 zł wg mnie oferta warta uwagi
  22. Gdyby kogoś to zainteresowało to oficjalne stanowisko nVidii brzmi tak: sklep ma siedzibę na terenie UE i nie ma żadnych dodatkowych opłat celnych. Podana cena to cena ostateczna. Temat do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za dobre chęci i pozdrawiam.
  23. Jeszcze mam jedno pytanie, w jakim procencie ta karta zostanie wykorzystana przez obecny sprzęt, który posiadam?
  24. Chciałbym zainstalować sobie ten mod. Tyle tylko że ukończyłem grę bez niego. Nie przeszkadza to w wykonaniu tej misji? Czy po zainstalowaniu będę musiał od nowa rozpoczynać grę czy wystarczy wczytać save na statku po wszystkich filmikach końcowych? I w ogóle jak mogę zdobyć ten dodatek? Szukałem go na orginie ale nie ma.
  25. Witam mam problem ponieważ przy uruchomionej przeglądarce oryginalnej Microsoft edge bardzo dużo zabiera mi to pamięci ram zależy to od ilości stron np. włacze jedna strone zabiera mi 50 mb i tak jak otworze ich 10 tam zabiera 500 mb no bez sensu włączam gre i nie da się grać a na tym komputerze wszystko zawsze normalnie działało . Zdarzyło się to od kąd Microsoft edge popsuł mi się i nie sam się wyłączał wtedy dzwonili do mnie z Microsoft windows i starali mi pomoc naprawić Microsoft edge wkoncu zrobiłem tak ze przeniosłem wszystko na drugie konto w komputerze i tu przeglądarka działała ale co teraz z tymi procesami i dlaczego tyle musi to być pootwierane dodam ze to jest wszystko w kartach a nie w osobnych oknach. Wrzucam screena. hmm dziwne po wyłączeniu stron spada z 75 na 70 procent zużycia pamięci to jak na samym pulpicie mam zużycie 70 procent nie wierze w to mam 16 gb ram
  1. Pokaż więcej aktywności