Jump to content
 • entries
  7
 • comments
  19
 • views
  5,775

Battlefield 3 - opinia (czy coś)


Bezloginu

730 views

Producent: Dice

Wydawca: Electronic Arts

Platformy: PC, PS3, XBox 360

Grano na: PC

Na początek napisze iż mam to dlatego że dawali za darmo na Originie. Tak wiem że już dość dawno ale cóż... I to fajne jest i daje to EA taki plus. I jeszcze wspomnę że nie gram za dużo w FPS-y, szczególnie typu Battlefield czy CoD.

Fabuła i takie tam

W sumie fabuła jest w miarę może być. Nie jest to coś niesamowitego ale w miarę spodobało mi się. Choć może zakończenie nie porywa ? ma trochę za dużo niedopowiedzeń. Ale ogólnie fabuła daje radę jak dla mnie i jak na grę akcji. Filmiki poprzez które poznajemy większość fabuły są dobre ? ładne i nie za długie.

Rozgrywka

Strzelanie ? podstawa rozgrywki - jest tu dość dobrze wykonane. Mamy tryb podstawowy (?z biodra?) i przycelowanie i jest to odpowiednio zrobione ? dobrze strzela się z obydwu trybów. Może jednak trochę nie czuć mocy broni. Dostępne mamy sporo uzbrojenia i większość jest wykonana odpowiednio. Są też granaty i oczywiście cios z noża. Tempo rozgrywki też jest odpowiednie. Lecz dość słabe są sekwencje QTE. Chodzi o to że klikamy jakiś przycisk dwa czy trzy razy na sekwencję, a większość czasu tylko patrzymy. Ogólnie gra ma trochę za dużo elementów mało interaktywnych co jest dość słabe i trochę nużące. Rozstawienie checkpontów w niektórych wypadkach jest niezbyt dobre i przez to może być frustrujące. Jeśli chodzi o poziom trudności (grałem na normalnym) to dla mnie był trochę za wysoki lecz to w sumie dobrze bo nie jestem jakimś hardkorem i dla innych mógłby być zbyt łatwy.

Grafa i technikalia

No trzeba przyznać że ogólnie grafika jest ładna. Ale ogólnie bo np. trawa już taka rewelacyjna nie jest. Kilka innych elementów nieco odstających od reszty też by się znalazło. Sztuczna inteligencja przeciwników nie jest zbyt porywająca. Nie jest nie do zniesienia ale można by było ją wiele poprawić. Punkty odradzania się wrogów też nie są dobre ? są trochę zbyt oczywiste.

Multiplayer

Nie grałem za dużo w multiplayer bo też mnie specjalnie nie wciągnął. Czułem się mocno zdezorientowany (niezbyt ogarniałem po prostu). Lecz trudno posądzać go o brak potencjału czy nudę, jest tu przecież kilka trybów i map ? po prostu ja za tym nie przepadam.

Fajnie że Battlefield 3 był za darmo bo szczerze mówiąc nie wiem czy chciałbym dać za niego dużo pieniędzy. Grając sporo razy czułem frustrację i w dodatku sporo mało interaktywnych fragmentów. Lecz nie żałuje że grałem.

Dzięki że przeczytałeś ten tekst!

9 Comments


Recommended Comments

Bardzo słabo napisane, sporo błędów interpunkcyjnych, składniowych. Lepiej nad tym popracuj. Staraj się pisać więcej, bardziej szczegółowo i zanim coś wrzucisz do sieci, przeczytaj to sam kilka razy. To taka mała dygresja, nie odbieraj tego jako 'hejt' a motywację do pracy nad sobą ;) Pozdrawiam.

 • Upvote 3
Link to comment

Sorki ziom, ale jako ktoś kto pisze od dawna informuje, że to musi całe iść do wymiany:

- brak interpunkcji. Serio, brak przecinków. One nie są tylko ozdobnikami

- brak zdecydowania jeżeli chodzi o używanie skrótów.

- brak podstawowej wiedzy jeżeli chodzi o język polski. Rozumiem to, że nie wiesz że FPSy się pisze właśnie tak. Ale nie ma czegoś takiego jak stopniowanie "porywającego". :/

To wszystko wypisane na poczekaniu, przed poranną kawą, bez wczytywania się w tekst. Naprawdę czeka Ciebie długa droga.

 • Upvote 1
Link to comment

@M4niek postaram się popracować skoro wyszło to tak słabo. I jaki hejt? Przecież to dobry komentarz jest.

@pyromanceri postaram się poprawić w następnym tekście. W braku zdecydowania jeśli chodzi o używanie skrótów masz na myśli co? W sensie, proszę, uściślij jeśli możesz. I jak chcesz to możesz wypisać więcej błędów, już po porannej kawie.

Link to comment

Pod względem językowym, tak jak wyżej - słabiutko, ale jest to rzecz całkowicie do poprawienia. Ja natomiast chciałbym zwrócić uwagę na to, że Twoja opinia jest nijaka, widać to chociażby w tytule. Brak zdecydowanej postawy, tak jakbyś bał się wychylić ze swoim zdaniem, trochę pisane w stylu "ani nie pojadę, ani nie pochwalę to się nie przyczepią". Nie chodzi o to, żeby ocenić jedynie grę pozytywnie bądź negatywnie, ale by zrobić to ciekawie nawet jeśli gra, nie rozłożyła Cię na łopatki, ale też nie rozczarowała.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...