Jump to content
  • entries
    7
  • comments
    19
  • views
    5,775

SimCity - opinia


Bezloginu

470 views

Producent: Maxis

Wydawca: Electronic Arts

Platformy: PC, Mac

Grano na: PC

SimCity to pierwsza gra o budowaniu miasta w którą wciągnąłem się nieźle, już nawet zanim zacząłem grać. I dzięki Bogu, bo polubiłem ten rodzaj gier.

Podstawowe zasady rozgrywki są dość proste ? budujemy drogi i budynki, wyznaczamy strefy (jest to zresztą dość fajne uproszczenie, dla mnie przynajmniej) - i to dobrze. W zrozumieniu tego pomocny okazuje się dobry interfejs z wieloma mapami ukazującymi np. kierunek w którym wieje wiatr czy złoża ropy. Ale by odkryć różne zależności należy grać przez trochę czasu lub też oglądać jak ktoś gra ? w SimCity to jest fajne i nawet przydatne. I w sumie to stanowi główny aspekt rozgrywki, odkrywanie zależności i wykorzystywaniu ich do rozwoju miasta, mnie się bardzo podoba. Choć to gra ?nie do przejścia? to jednak nie ma poczucia że nic nie osiągamy ? odblokowujemy kolejne budynki, zarabiamy kolejne miliony, możemy zbudować wielkie dzieła itp. Porcjowanie rozgrywki jest bardzo dobre ? możemy grać i pół godzinki jak i wciągnąć się na kilka godzin bo ?jeszcze zbuduje to?. Tryb wieloosobowy jest tu nie tylko sposobem na piratów ale daje także kilka niezłych opcji. Najważniejsze jest budowanie ze znajomymi bądź nieznajomymi miast w tym samym regionie, a jest to przydatne bo jedno miasto może zbudować różne potrzebne rzeczy na których zyskuje cały region. Mi spodobał się dość rynek globalny bo to choć trochę urealnia rozgrywkę ? i w dodatku są wykresy cen. Ogólnie rozgrywka jest przyjemna. Jaka szkoda że jest tak strasznie więc ograniczana przez śmiesznie małe tereny ? i nawet mimo tego że to nas zmusza do jeszcze większego kombinowania to tereny pod budowę miasta powinny być większe!

Jako że jest gra o budowaniu miasta mamy tu dużo rzeczy znanych nam z rzeczywistości: drogi, budynki, samochody, ludzie (a raczej simowie). Budynków jest sporo: kilka rodzajów elektrowni, zabytki, budynki służące do wydobywania surowców, służby publiczne, budynki mieszkalne (dla których wyznaczamy tylko strefy). Wszystko jest dość dobrze zaprojektowane i odwzorowane.

Grafika jest ładna i przyjemna dla oka i to w tej grze wystarcza. Muzyka też jest dość miła lecz strasznie powtarzalna. A jest to widoczne (a raczej słyszalne ? ale suchar) szczególnie gdy spędzamy w grze dużo czasu, a zazwyczaj spędza się sporo.

SimCity to bardzo dobra gra i cieszę się że w nią zagrałem i raczej będę grać. Ma miłą rozgrywką co w połączeniu z treścią, budowaniem miasta, daje nam zabawę na dziesiątki godzin.

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...