Jump to content

Moje Fado

  • entries
    348
  • comments
    1,407
  • views
    469,120

Grałem w [psychodeliczne] demo - Fran Bow


bielik42

1,262 views

 Share

Grałem w Demo ? Fran Bow

MxMTedI.jpg?1

Dziś wpis będzie niedługi, bo wszakże niedziela, więc byczyć się trzeba, ale dla mnie dzień bez pisania jest dniem straconym. Dlatego też dziś pokrótce opowiem wam o demie gry, do którego zachęciła mnie 9kier w którymś z poprzednich CDA. Na dodatek demo to było też na piśmiennej płytce, więc z ciekawości sięgnąłem po małe dziełko, zatytułowane ?Fran Bow?.

FranBowDemoFinal-2013-07-18-12-19-26-36.jpg

One pill makes you larger

Zaznaczyć muszę, że nieczęsto po dema sięgam ? w ostatnie grałem z dobre 2 lata temu, ale jak już wspominałem we wstępie ? tym razem byłem zaciekawiony. Gra zajmuje minimalne przestrzenie dysku, a oferuje nam za to ślicznie malowaną grafikę 2D i pełne udźwiękowienie. Wszystko to pomaga nam w przekazaniu historii małej dziewczynki, która pewnego dnia zobaczyła za oknem strasznego potwora. Tej samej nocy jej rodzice zostali zmasakrowani, a ona sama trafiła do zakładu psychiatrycznego, znaleziona w lesie w pobliżu ośrodka. Niestety uciekł jej kot, o unikalnym imieniu ?Midnight?, a dołączenie do niego w lesie będzie naszym pierwszym zadaniem w tym niezbyt krótkim kawałku ciekawej rozgrywki.

screen3.jpg

Tak gra wygląda normalnie

And one pill makes you small

Historia małej Fran jest nam przekazana w prześliczny sposób ? styl rysunku i kreska są niezwykle przyjemne. Sam prolog opowieści, czyli powody dla których znalazła się w szpitalu psychiatrycznym, a my razem z nią, zostały przekazane w czerni i bieli, kreską przypominając wczesnego Tima Burtona. Później jest jeszcze lepiej, bo pojawiają się kolory, obraz czasami się trzęsie, a animacja przypomina nam poruszanie się papierowych kukiełek. Również muzyka jest niezwykła, dopracowana i zapadająca w pamięć. Ale najciekawszy jest pomysł.

5.png

A tak po "Wspomagaczach"

And the ones that mother gives you

Zapowiedź niezastąpionej 9kier przywołała mi pamięć o innej, psychodelicznej przygodówce ? kultowym ?Sanitarium?, I to głównie dlatego po ?Fran Bow? sięgnąłem. Rozgrywka jednak nieco się różni, a to dzięki pigułkom, które nasza bohaterka musi zdobyć na początku rozgrywki. Te niewinne medykamenty oddziałują na umysł Fran w bardzo destrukcyjny sposób, zmieniając jej świat przed oczami w pełen krwi, śmierci i czarnych cieni, towarzyszących każdemu w zakładzie. Biorąc jedną pastylkę nasza Bohaterka zamiast czystych ścian widzi pokrwawione i popisane potworności, martwe zwierzęta i podpowiedzi co do licznych zagadek logicznych, będących przeszkodą dla rezolutnej dziewczynki. Z większością postaci pobocznych możemy pogadać, aczkolwiek niewiele mają do powiedzenia. Zagadki wymagają od nas właściwie tylko kojarzenia faktów, no i korzystania z leków.

sa.png

Don?t do anything at all

?Fran Bow? zaskoczyło mnie w pozytywny sposób, oferując niezwykle sugestywny klimat i łącząc w sobie motywy ?Alicji w krainie czarów? i ?Sanitarium?. Tym bardziej dziwi fakt, że za produkcję odpowiadają wyłącznie dwie osoby. Projekt ostatecznie został sfinansowany na kickstarterze, a datę premiery wyznaczono na lipiec 2014. Nie wiem jak wy, ale ja chyba się skuszę na produkt finalny, choć przygodówki nigdy nie były moim ulubionym gatunkiem.

Zwiastun

Youtube Video -> Oryginalne wideo

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...