Jump to content
 • entries
  133
 • comments
  612
 • views
  86,421

Rysowanie, nowa pasja?


Wosq

1,279 views

Ostatnio w ramach szukania nowego zajęcia( konto w lolu odzyskane) wróciłem do rysowania. Niektórzy twierdzą, że mam talent, choć tak naprawdę potrafię przerysowywać a sam z siebie z głowy narysować to ciężko. Tak myślę, że jeśli byliby jacyś zainteresowani to hmm mógłbym cotygniowo wrzucać tu moje malunki wink_prosty.gif

Na początek:

602440_487653607935440_1954290558_n.jpg

oraz portret wykonany w prezencie dla mojej znajomej:

d9bdaa1d1683eaf7m.jpg

Ze względu na rozmiar wstawiam w formie miniaturki smile_prosty.gif

Wszelkie uwagi, oceny mile widziane.

21 Comments


Recommended Comments

Przerysowywanie to nie rysowanie niestety. Dobre do ćwiczenia techniki, a nie publikacji w sieci. Ale powodzenia, bo talentu do rysowania się nie ma. Niektórzy po prostu to lubią i dłużej je ćwiczą, a więc są w tym lepsi.

Link to comment

@up

Nie wiem skąd się to bierze. Ludzie, którzy jak mówisz mają "talent do rysowania" to po prostu ludzie, którzy rysować lubią i dużo ćwiczą. Zapewne już jako dzieci lubili bazgrać po kartkach. Z tym, że wtedy były to zwykłe gryzmoły, z czasem zaczęły się przeradzać w proste kreski i kwadraty, jakieś koślawe ludziki i zwierzątka, może jakiś domek i tak to dalej szło, aż do statusu master.

Nie ma talentu. Jest pasja i ciężka praca.

Link to comment

Można siedziec dniami i nocami nad kartką szlifując technikę. Można chodzic na kursy. Można modlic się do Bozi. Będziesz umiał wtedy coś narysowac, ale człowiek z iskierką talentu zawsze zrobi to lepiej. Ja rysuję dużo lepiej od osób, które dochodziły do jakiejś techniki ciężką pracą, a jestem leniem. Pilnie uczę się gry na harmonijce już od roku. Ostatnio przyszedł do mnie kolega, który gra może od miesiąca i nie mam do niego startu. Czyli, że co?

Link to comment

To co większość ludzi nazywa talentem do rysowania ja nazywam lepiej rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną (lepszą umiejętnością wyobrażenia sobie tego co chce się narysować), bądź też słuchem (może absolutnym?) w przypadku muzyki. Tu chodzi właśnie o to, a nie jakiś mityczny, nieokreślony talent.

Link to comment

To jest tylko kwestia nazewnictwa. Możesz nazwac to talentem/predyspozycjami/darem z niebios. Chodzi o to, że jedni to mają, a drudzy nie. I nie jest to coś, czego można się wyuczyc. To sprawia, że kreska utalentowanego rysownika, zawsze będzie lepsza, od kreski rzemieślnika.

Link to comment

Jakkolwiek uważam, że nauka będzie tu tylko kwestią czasu to raczej nie będę się wdawał w dyskusję na ten temat. Tym bardziej, że na dzisiaj już znikam z internetów.

Link to comment

Wiesz, zawsze lepiej jest, gdy rysujesz po prostu z pamięci. Patrzenie na " gotowca " i rysowanie owego portretu jest po prostu kopią. Ja zawsze rysuję z pamięci, bo krótko mówiąc - uczysz się na własnych błędach, następnym razem nie dasz np. cienia postaci twarzy tą stroną, gdyż kiepsko się to prezentuję, i kolejny raz narysujesz go gdzie indziej, itd. Taka moja propozycja: Lepiej rysować z pamięci, niż odrysowywać to co już jest. Na marginesie: Dobre rysunki wink_prosty.gif

Link to comment

ARONEK128J, , powiedział:

Ten smok jest ze skajrimA?

Dragon Age: Początek - W oryginale jest bardziej krwawy... wink_prosty.gif

Miałem go odpowiednio pokolorować, ale gdzieś brat posiał kredki ;p Także wykorzystuję głównie ołówek.

Link to comment

Wygrałem!

Niech ci tam będzie. ;)

ARONEK128J, , powiedział:

Ten smok jest ze skajrimA?

Dragon Age: Początek - W oryginale jest bardziej krwawy... wink_prosty.gif

A nie czasem z Guild Wars 2? Tam też było coś podobnego...

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...