Jump to content
  • entries
    32
  • comments
    323
  • views
    32,292

ANNO 2070 - KONKURS


SKRZYP3X

335 views

 Share

Wpis będzie w moim stylu. Czyli bez zbędnego lania wody.

Odpowiem dziś na pytanko. Za kim bym się postawił grając w anno 2070 a raczej kim bym grał. Do wyboru mamy:

Tycooni

Eco

Tycooni to ludzie podobni do niektórych grup żyjących w naszych czasach. Nachapać się jak najwięcej kosztem innych, kosztem ziemi, kraju, narodu. Eco natomiast przypominają dzisiejszych działaczy charytatywnych. Ekologów, z domieszką dobrych właścicieli ziemskich. Stawiają na odnowę świata, który jak wiemy w nowej odsłonie anno nie wygląda kolorowo.

Nie mamy tu wyboru pomiędzy dobrem a złem. Uznał bym to raczej za zło lub mniejsze zło. Co tu wybrać? Własny zysk czy może ratunek świata? Dostatnie życie przez kilka pokoleń lub przeciętne życie przez wiele pokoleń?. Wyczerpanie zapasów, władza absolutna w naszych rękach czy może demokracja, oszczędna gospodarka? Kościoł czy kasyno? Ludzie se sposobem, brutalnym ale sposobem na przyjemne życie albo banda ekologów narzucająca ludziom swoje dziwne zasady.

Pewnie niektórzy pomyślą, WHAT?? Przecież wybór jest oczywisty. Eko przecież oni robią tak by wszyscy mieli jak naj lepiej w tym ziemia. NIE!!! Pamiętajmy, żyjemy w brudnym świecie, prawo dżungli obecne. ECO mimo że tego na pierwszy rzut oka nie widać, również próbują nachapać jak najwięcej dla siebie. Lecz to oni są tym mniejszym złem. Robią po części dobrze. Polityka tycoonów doprowadzi niedługo do wyniszczenia zasobów, a co za tym idzie, do śmierci wszystkich ludzi z powodu braku tlenu, pożywienia.

DLATEGO też postawiłbym się po ich stronie. Ocean prawdy już prawie wysechł lecz trzeba dołączyć do tych, którzy ostatni w nim pływają. Dobro wspólne.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...