Jump to content
  • entries
    26
  • comments
    153
  • views
    18,788

Król polskiej TV ? czyli co takiego jest w Kubie Wojewódzkim


ganfrod

303 views

 Share

Przyznam się szczerze i bez bicia, że zdarza mi się obejrzeć niekiedy niejaki program typu Talent ? Show. Chyba dlatego, że można się niekiedy pośmiać, zachwycić, uwierzyć iż ktoś ma talent do czasu aż programu nie wygra a słuch o nim zaginie. Ale nie chce tu wychwalać programów typu ?Mam Talent? czy ?The Voice of Poland?. Chciałbym wspomnieć o czymś innym a mianowicie o ciągle błyszczącej gwieździe niejakiego Kuby Wojewódzkiego. Pamiętacie jak wypłynął na szersze wody: udział w programie ?Idol?, kontrowersyjne aczkolwiek często inteligentne i trafne komentarze, które ośmieszały większość uczestników, pomieszane ze zdaniami niosącymi pewną doze podziwu dla tych którzy śpiewać umieli naprawde. Cała Polska zakochała się wtedy w tym okularniku, kontrowersyjny juror porównywany był nawet do potenta TV i producenta wielu Talent - Show na świcie Simnoa Cowela. Kuba bardzo szybko dostał swój program, w którym w swoisty dla siebie sposób ?przesłuchuje? ?ciekawe? osobistości. A ta sława o dziwo trwa do dziś. I do dziś w dużej mierze opiera się na Talent -Show, owszem przed polskim ?Mam Talent? Wojewódzki nadal nadawał swój program, jednak nie był on aż tak popularny, dopiero emisja tego formatu znów powróciła go w światło fleszy. Specyficzny styl, i ta zadziorność powoduje iż staje się on etatowym wyszukiwaczem talentów, i jednym z gwarantów dobrej oglądalności. I powstaje pytanie dlaczego? Przez swój kontrowersyjny styl bycia i styl oceny? Czy może z powodu czegoś innego? Może porównanie z innymi jurorami królujących na antenach polskich telewizji show przyniesie nam odpowiedź?

http://www.youtube.com/watch?v=rp-HPG1Y-FU&feature=youtu.be

Może to nie jest i adekwatny do stylu Wojewódzkiego fragment wypowiedzi ale nie wiadomo czemu podoba mi się on bardzo. Zaczepność jego charakteru widać już od samego początku ?? Wiesz, że najbrzydsze ciało jakie w życiu widziałem to ciało pedagogiczne?? głupi żart ale jednak? A co dzieje się potem, nasz juror wyraża swoje zdanie, i co? Głupi tekst, mało interesujący głos a on zamiast zjechać panią od góry na dół szczerze mówi, że mu się podoba! Daje ponieść się emocjom i temu ?czemuś? co owładnęło całą salą. Emocję biorą górę, w ruch idzie krzesło i liczy się przez chwilę dobra zabawa. Wiecie co wam powiem, odcinając całą otoczkę ciętego języka jakoś dziwnie ciśnie mi się na usta jedno zdanie, to było bardzo ludzkie.

Przejdźmy dalej

http://www.youtube.com/watch?v=T2o2xP-BgfE&feature=relmfu

Bezpośredni następca Kuby Wojewódzkiego w ?Mam Talent?. Robert Kozyra, podobno ekspert muzyczny o kontrowersyjnym i twardym stylu wypowiedzi. Podobno niestety. Oglądałem kilka materiałów z ocenami pana Kozyry i co? Pan Robert jest grzecznym jurorem, w większości przypadków aż nadmiernie chwali występujących, bądź z jego oceny wynika iż mu się nie podobało po czym ku uciesze publiczności wypowiada ?Tak?. Gdzieś zgubił się ten błysk, inteligentne wypowiedzi zastąpiły naprędce sklecone zdanka o ładnym brzmieniu. Gdzie podziała się ta ikra tego programu? Ratuje ją trochę Agnieszka Chylińska ale to nie zmienia faktu, że zastępca Wojewódzkiego zachowuję się jakby nie miał swojego zdania, jak gdyby reagował w większości przypadków tak jak podpowiadają mu rozochocone głosy publiczności bądź ocena jurorek które z nim oceniają uczestników tej edycji. Zdecydowanie nie jest to godny następca Wojewódzkiego a program bardzo dużo stracił kiedy tego zabrakło w jury.

Tutaj chodzi mi o najbardziej kontrowersyjną postać w jury, czyli Adama ?Nergala? Darskiego. Jak dla mnie jest to odkrycie tego sezonu. No kurcze aż ciśnie się zdanie ?Nie taki diabeł straszny jak go malują?. Nergal nie tylko nie tylko nie odprawia czarnych mszy, ale również nie obraża uczestników. Jest za to niezwykle autentyczny i miły i co ważne rzeczowy w tym co mówi. Inna sprawa, że jest to również wielki podrywacz co może trochę irytować innego faceta jak go ogląda ale niestety najwyraźniej taka natura pana Darskiego. Jak jednak się okazuję, rzeczowy i miły styl wypowiedzi plus zupełnie nietrafione kontrowersje wokoło tej osoby nie starczą by przekonać polskiego widza. Program ?The Voice of Poland? nie radzi sobie najlepiej zdobywając średnio 2,3 miliona widzów co plasuje go na szarym końcu obecnych Show.

http://www.youtube.com/watch?v=oskGD_Nu6g0&feature=related

I ostatnia do kolekcji a mianowicie Kora. Tutaj mamy kobiecą wersje Wojewódzkiego. Kiedy trzeba to używa bardzo mocnego języka i poprzez swoje komentarze miesza uczestników z błotem, jednak również potrafi docenić i pochwalić. Jednak aż takiego szumu jak Kuba Wojewódzki nie spowodowała, dlaczego? No cóż nie wiem może to tylko moje przemyślenia ale Kora wydaje się być strasznie sztuczna, jakby wyreżyserowana. Może to jej styl bycia i tak naprawdę jest osobą bardzo autentyczną, mi jednak wydaje się, że przez cały czas w coś gra i coś ugrać próbuje.

Kończąc chciałbym upewnić was, że nie reklamuje tutaj Wojewódzkiego. Chce również stwierdzić smutny fakt iż jak do tej pory jest on jurorem niezastąpionym, gwarantującym nie tylko trafne, zaczepne i śmieszne komentarze ale również widza przed telewizorem. Pytanie. Czemu polskie społeczeństwo tak kocha ludzi przejawiających zachowania antyspołeczne? A może to nie to jest głównym atutem Kuby może to jego autentyczność?

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...