Jump to content
  • entries
    22
  • comments
    239
  • views
    15,832

Filmy I - "Porąbani"


mistrzu6

1,263 views

 Share

To pierwszy wpis tego typu - będę tu po prostu przedstawiał filmy, które się mi podobały. Każdy ma różne gusta i nie będę się o to wykłócał. Postaram się nie umieszczać zbyt wiele wzmianek o fabule, abyście się nie zniechęcili.

Film "Porąbani" jest to połączenie horroru z komedią. Ale w porównaniu do "Strasznego filmu" będącego też połączeniem tych dwóch gatunków, fabuła nie jest głupia. Przedstawia w naprawdę komediowy sposób śmierć. I głupotę, a także to, jak nasze przeżycia są w stanie wpłynąć na życie innych. Za każdym razem gdy ktoś ginął, nie mogłem się powstrzymać od paranoicznego śmiechu. Może tylko ostatnia śmierć mnie tak nie rozśmieszyła - ale przynajmniej zły charakter ginie.

Może coś więcej o fabule, ale nie zdradzę szczegółów. Dwóch wieśniaków kupują sobie willę nad jeziorem - w tym samym czasie, niedaleko od tejże rezydencji rozbijają obozowisko studenci. Jeden z nich ma uprzedzenia do głównych bohaterów. Tak więc gdy najbardziej urodziwa z dziewczyn zostaje uratowana od niechybnej śmierci przez łowiącej ryby pary wczasowiczów, zaczyna się prawdziwe piekło.

Film ten przekaże nam niejeden pożyteczny morał, sprawi, że spadniemy z krzesła - a co więcej, będziemy mogli przechwalać się w szkole/pracy, że oglądamy horrory. Chociaż ja tak nie robiłem.

Moja ocena to niezaprzeczalnie 10/10

Polecam gorąco !

 Share

4 Comments


Recommended Comments

OK. Po pierwsze napisałem zdanie "fabuła nie jest głupia". Możliwe, że nie doczytałeś, rozumiem. Po drugie, mam swoje zdanie o różnych produkcjach i sądzę, że nie zaszkodzi porównianie do innego, w jakiś sposób podobnego filmu. Tylko jedno zdanie zaczyna się na "I", a także jedno zdanie zaczyna się od "Ale".

Celowo, streściłem fabułę w bardzo niedokładny sposób. Możliwe, że w czasie oglądania go, uznasz, że ja za mało powiedziałem. Ale ja wolę pozostawić niedosyt. I pragnienie zobaczenia tego.

Nie chciałbym, aby w tematach, gdzie coś opisuję, film, książkę, grę, ktoś mi zwracał uwagę, że napisałem jakieś zdanie tak, a nie inczej. Chcę, aby ludzie się dzielili swoimi wrażeniami z filmu. Tak będzie przyjemniej. Są miejsca, gdzie można dyskutować, a są miejsca, gdzie chcemy tylko wyrazić własne zdanie.

Nie wykłócajmy się o takie drobnostki, bardzo Cię proszę. Szkoda zachodu. :)

Pozdrawiam

mistrzu6

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...