Jump to content

Dark Side

  • entries
    45
  • comments
    104
  • views
    38,466

Filmowa Jesień. Kinowe Premiery 2/3


Pejsol

523 views

 Share

Kontynuuje więc dla was i dla siebie przegląd tego co do zobaczenia będzie w kinie, w dalszej części tego roku. Okres do 7 października zaprezentowany tutaj: część 1. A to jego ciąg dalszy :14 Października


Real Steel (Giganci ze Stali)

realsteel.jpg

O czym: Film opowiadać będzie o walkach robotów, odbywających się w niedalekiej przyszłości. Walczącymi cyborgami sterują mężczyźni. Bohaterami opowieści są: ojciec i jego nowo odnaleziony 11-letni syn, przygotowujący się do zmagań robotów.
- Fajny i obiecujący koncept. Tylko cholera jasna kto wymyśla te polskie tytuły ?!?! Ludzie (w tym ja) lubią duże, walczące ze sobą roboty, więc film pewnie swoje zarobi. Całkiem przyjemna parka aktorska w głównych rolach, powinno być nieźle ale nie rewelacyjnie. Choć chciałbym się w tej kwestii mylić.
W obsadzie m.in. Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo, Anthony Mackie i Kevin Durand.


Trzej Muszkieterowie 3D

muszkieterowietrzej.jpg

O czym: Trójka osławionych muszkieterów - Atos, Portos i Aramis ? zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady. Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D?Artagnan, gdzie dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu w tym Milady oraz niegodziwy Buckingham. Jedynie trzech muszkieterów, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, jest w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią.
- Kolejna adaptacja słynnej powieści. Oczywiście w 3D, po którym nie oczekuję absolutnie niczego. Wiem że chodzi o nabicie dodatkowej kasy :/ Po trailerach wygląda mi to na coś w stylu ?Piraci z Karaibów: Trzej Muszkieterowie?. Podobny klimat i styl prowadzenia akcji. Obawiam się bezmyślnej paplaniny i cudów-niewidów.
W obsadzie m.in. Matthew MacFadyen, Ray Stevenson, Luke Evans, Logan Lerman, Orlando Bloom i Milla Jovovich.


Chodorkowski

chodorkowski.jpg

O czym: Kim tak naprawdę jest były szef Jukosu - Michaił Borysowicz Chodorkowski? Idealistycznie myślącym socjalistą? Kapitalistą, próbującym prowadzić niezależną politykę? A może zwykłym przestępcą? Film jest próbą obiektywnego portretu tej kontrowersyjnej postaci, która wzbudza międzynarodowe zainteresowanie oraz emocje.
- Interesujący dokument o dawnym, wielkim, rosyjskim bogaczu który zaczął za dużo pogrywać sobie w polityce i stał się wrogiem Putina. A ten zwykł rozprawiać się z takimi. Propozycja dla zainteresowanych kulisami wielkiej polityki i biznesu. Reżyseruje Cyril Tuschi.


21 Października


Contagion ? Epidemia Strachu

contagionn.jpg

O czym: Film opowiada o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie.
- Znany motyw śmiertelnego wirusa posłuży do zobrazowania natury i zachowań człowieka w sytuacjach kryzysowych. Obiecujący thriller akcji z przyzwoitymi aktorami.
W obsadzie m.in. Matt Damon, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow, Jude Law i Marion Cotillard. Steven Soderbergh reżyseruje.


Paranormal Activity 3

paranormalactivity3.jpg

O czym: Trzecia część kręconego amatorskimi kamerami horroru zapowiada powrót do korzeni. W pierwszym filmie przewijała się historia Katie, która od dzieciństwa terroryzowana była przez złe moce. "Paranormal Activity 3" opowiadać będzie właśnie o niej i jej siostrze, Kristi, skupiając się na okresie ich dzieciństwa.
- Trzecia część popularnego na świecie horroru. Okaże się czy jeszcze coś potrafi nas dziś przestraszyć. Tod Williams reżyserem.


Dom Snów

domsnw.jpg

O czym: Mający na koncie szereg sukcesów wydawniczych Will Attenton wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i zamieszkuje w malowniczym domu w Nowej Anglii. Gdy wraz z żoną Libby oraz dwiema córkami zaczyna się już przyzwyczajać do nowego lokum, dowiadują się, że zamordowano w nim poprzednią mieszkankę oraz jej dzieci. Podejrzewany o zbrodnię mąż i ojciec zabitych nadal żyje, a Willa oraz zaprzyjaźnioną z ofiarami sąsiadkę prześladuje przeczucie, że nie wszystkie poszlaki zostały odpowiednio zbadane. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy krwawej układanki, Will odkryje, że historia poprzedniego lokatora jego domu jest równie przerażająca, jak to, co może spotkać kolejną rodzinę, która znalazła w nim schronienie...
- Jakoś szczególnie odkrywczy i oryginalny się nie wydaje, ale nie to będzie w tym thrillerze najważniejsze. Zobaczymy czy podoła zaspokojeniu żadnego wrażeń widza.
W obsadzie m.in. Daniel Craig, Rachel Weisz, Naomi Watts i Marton Csokas.


4 Listopada


Przygody Tintina

tintinr.jpg

O czym: Film zrealizowany na podstawie klasycznego komiksu frankońskiego wydrukowanego w ponad 200 milionów egzemplarzy, tłumaczonego na 50 języków. Nic nie jest w stanie powstrzymać śmiałego reportera śledczego TINTINA, młodego bohatera ponadczasowego komiksu, przed rozwiązaniem tajemnic świata. W pierwszym z trzech planowanych filmów ten nieustraszony reporter, jego niesforny, ale oddany pies Snowy oraz skłonny do bijatyk kapitan Haddock wyruszają, aby odnaleźć od dawna zaginiony statek, który kryje tajemnicę starożytnego skarbu... i klucz do odwiecznej klątwy.
- Wysokiej klasy animacja dla całej rodziny. Stoi za nią Steven Spielberg (oraz Peter Jackson) więc już chyba teraz można przykleić znak jakości.
Głosów użyczają m.in. Jamie Bell, Andy Serkis, Daniel Craig, Simon Pegg i Tony Curran.


Ilu Miałaś Facetów ?

ilumiaasfacetw.jpg

O czym: Po nocy spędzonej z 20 kochankiem w jej życiu, młoda kobieta zaczyna zastanawiać się, czy nie było ich zbyt wielu i czy nie zagubił się wśród nich ten jedyny i wymarzony. Dziewczyna postanawia odwiedzić wszystkich swoich byłych i to sprawdzić.
- Kolejna głupkowata komedia, lekko romantyczna, z panią Faris w roli głównej. Niezobowiązujące, bezmyślne kino humorystycznie-rozrywkowe.
W obsadzie m.in. Anna Faris, Chris Evans, Zachary Quinto i Ryan Phillippe.


Niebezpieczna Metoda

niebezpiecznametoda.jpg

O czym: Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka ? Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym ? Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety.
- Zainteresowała mnie ta pozycja. Dostaniemy intrygującą historię z udziałem dwóch legend psychologii. W wykonaniu ciekawego trio, może wyjść dobre kino. Mocna pozycja.
W obsadzie m.in. Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley i Vincent Cassel.cdn.
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...