Jump to content

Dark Side

  • entries
    45
  • comments
    104
  • views
    38,466

Filmowa Jesień. Kinowe Premiery 1/3


Pejsol

460 views

 Share

Na początku lata popełniłem wpis o podobnej tematyce, wtedy donosiłem o tym co przyniosą wakacje. Jako że one powoli się kończą (a części już się nawet skończyły), zbliża się jesień, wykorzystam tamtą formułę i przejrzę co takiego może zająć nas w nudne, deszczowe dni. To już nie tylko masowy wysyp blockbusterów, choć nadal mają pokaźną reprezentację. Tym razem wybrałem więc trochę tego, trochę tamtego. No i sporo tego wyszło:


16 Września


Johnny English Reaktywacja

johnnyenglishg.jpg

O czym: Kolejna część uwielbianych przygód tajnego agenta. Tym razem będzie musiał uporać się ze zdrajcami w najbliższym otoczeniu Jej królewskiej mości?
- Film ten zamykał wakacyjny przegląd, teraz otwiera ten. Nic się w jego kwestii nie zmieniło więc: ? Kontynuacja filmu z 2003 gdzie Rowan Atkinson sprawdzał się w roli tajnego agenta. Wszystko oczywiście w wykreowanym przez niego stylu Fasoli. Oby film nie okazał się marną próbą wyciśnięcia czegoś ze starego pomysłu, przy udziale kiepskiej jakości humoru."
W obsadzie m.in. Rowan Atkinson, Rosamund Pike, Pierce Brosnan, Gillian Anderson i Ben Miller.


Skóra, w której żyję

skrar.jpg

O czym: Najnowszy film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina. Po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści "Tarantula" Thierry'ego Jonqueta. Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.
- Premierę swoją miał już na festiwalu w Cannes, nominowany był do Złotej Palmy. Dobrze oceniany na świecie dramat.
W obsadzie m.in. Antonio Banderas, Elena Anaya i Blanca Suarez. Reżyseruje naturalnie Almodóvar.


Drive

drivedy.jpg

O czym: Opowieść o Driverze, chłopaku, który za dnia pracuje jako kaskader a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich ?love story? pisane będzie czystą adrenaliną.
- Fabuła niczym szczególnym się nie wyróżnia. Wygląda na typowe, szybkie, pełne akcji kino. Jednakże reżyser - Nicolas Winding Refn, zdobył za swoją pracę Złotą Palmę w Cannes. Propozycja dla żądnych wybuchowych wrażeń.
W obsadzie m.in. Ryan Gosling, Carey Mulligan, Oscar Isaac, Ron Perlman, Christina Hendricks i Bryan Cranston.


23 Września


Inkarnacja

inkarnacja.jpg

O czym: Cara Jessup jest uznanym lekarzem psychiatrą, specjalistką w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej. W swojej praktyce lekarskiej spotyka się z przypadkiem chorego psychicznie pacjenta ? przestępcy Adama. Niesamowity kontakt z czystym złem uosabianym przez pacjenta podważa teorie naukowe Cary i narusza porządek jej prywatnego świata. Tajemnicza i niewyjaśniona śmierć ojca Cary staje się początkiem niebezpiecznych zdarzeń, w które zostaje zaplątana ona sama oraz jej córka.
- Premiera w naszym kraju 1,5 roku po świecie ! Nikt nie kwapił się by zaserwować nam ten film. Nie ma się chyba czemu dziwić, patrząc na dość ostrą krytykę i słabe oceny. Jedyny dobry punkt to aktorzy. Furory zapewne u nas nie zrobi.
W obsadzie m.in. Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers i Jeffrey DeMunn.


To Tylko Sex

totylko.jpg

O czym: Dwójka zapracowanych karierowiczów, którzy, nie mając czasu na szukanie partnera, decydują się na seksualny związek bez zobowiązań. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy chłopak zakochuje się w dziewczynie, a ona zaczyna spotykać się z innym mężczyzną.
- Totalny fabularny klon niedawnego ?Sex Story? z Portman i Kutcherem (podobno lepszy). Takie kino romantyczne o niczym. I tak będą się kochać ? Do obejrzenie z partnerem/partnerką.
W obsadzie m.in. Justin Timberlake, Mila Kunis, Emma Stone, Patricia Clarkson, Woody Harrelson i Richard Jenkins.


30 Września


1920 Bitwa Warszawska

bitwawarszawska.jpg

O czym: Warszawa, rok 1920. Jan, lewicujący poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front, oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce warszawskiego teatru rewiowego. Ślubu w kościele św. Anny udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan zostaje posądzony o bolszewicką agitację i skazany na karę śmierci. Tymczasem Olę nachodzi w teatrze natrętny wielbiciel, żandarm o nazwisku Kostrzewa. Wkrótce Ola wstępuje do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do obrony Warszawy.
- Kolejna próba zmierzenia się z jakimś polskim mitem historycznym - tym razem tytułową bitwą warszawską czyli obroną stolicy przed bolszewikami w 1920 roku. Boję się strasznie realizacji tego projektu, bo wiem jak wychodzą nam tego typu produkcje (i w ogóle polskie produkcje). Oby nie ociekało to wszystko patosem i sztandarowymi hasłami patriotycznymi, oby uchroniono się przed kiczem. Zobaczymy jak wyjdzie nam nasza pierwsza, duża produkcja w 3D.
W obsadzie m.in. Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski, Bogusław Linda, Marian Dziędziel ...


7 Października


Zamiana Ciał

zamianacia.jpg

O czym: Opowieść o dwóch mężczyznach: sumiennym mężu i statecznej głowie rodziny oraz leniwym kawalerze, który nie przepuści żadnej seksownej lasce. W tajemniczych okolicznościach panowie zamieniają się ciałami i mają okazję posmakować zupełnie innego życia.
- Stary i maglowany motyw z zamianą ciał. Teraz zrobiony w popularnym, lekko niegrzecznym klimacie (?). Nic szczególnego, do wyluzowania i odmóżdżenia.
W obsadzie m.in. Ryan Reynolds, Jason Bateman, Olivia Wilde i Leslie Mann.


Elita Zabójców

elitazabjcw.jpg

O czym: Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, opowiadający historię byłych członków brytyjskich sił specjalnych, na których poluje oddział zawodowych morderców. Jason Statham wcielający się w rolę komandosa, aby uratować swojego przyjaciela rezygnuje z emerytury.
- Będzie ostre, męskie strzelanie i akcja z konkretną obsadą. Może nie będzie najgorzej i bez sensu. Pewne nazwiska zobowiązują.
W obsadzie m.in. Robert De Niro, Clive Owen, Jason Statham, Yvonne Strahovski I Dominic Purcell.cdn.
 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...