Jump to content
  • entries
    12
  • comments
    33
  • views
    10,505

Brakuje miejsca...


vinokourov

298 views

 Share

Przeglądając zagraniczne strony zajmujące się tematyka gier przeczytałem fragment wypowiedzi Johna Carmacka - głównego projektanta nowej gry od id Software - Rage. Mianowicie powiedział on, że gra będzie zajmowała ok. 20GB na HDD x'a 360. Czyli znając życie pewnie czeka nas wydanie trzypłytowe. Ja, czyli posiadasz marnego 20GB na dysku, będę musiał się zadowolić grą z płyty lub instalowaniem po kolei kolejnej płyty, gdy już pierwszą "przejdę".

Niestety technologia idzie do przodu, a razem z tym niestety rozmiar gier, coraz więcej miejsca zajmują tekstury, które ważą niekiedy -set MB, czyli tyle ile niejedna starsza gierka. Jako, że Range ma aż 20GB możemy spodziewać się długiej, wielofabułowej, ale może też zbyt monotonnej gry. Na pewno świat będzie ogromny, mnóstwo dialogów itd. ale czy nie znudzimy się aż tak długą grą? Choć z drugiej strony taka gra dla niektórych będzie kontrastem i nieco wybawieniem od gier, które można przejść już w 4 godziny.

Już zaniedługo twórcy gier będą musieli się zastanowić nad wydawaniem gier na pamięci flash, bo tylko uratuje nas od gier na coraz większej ilości płyt.

 Share

3 Comments


Recommended Comments

Twórcy się powinni poważnie zastanowić. Gry nie będzie można instalować w częściach więc ludzie tacy jak ty mają przewalone. Dyski są drogie i jeszcze na dodatek musimy taki posiadać żeby komfortowo sobie pograć. Do czego ten świat zmierza...

Link to comment

A Metro 2033 z nielichymi teksturami zmieścili w 6 giga... To nie "postęp" to lenistwo twórców, którzy zamiast poświęcić kilka tygodni na ładne "spakowanie" i optymalizację wolą walnąć płytkę "2x 16 gb", a co tam ,przecież teraz wszyscy mają dysk 1Tb....

Link to comment

A tak na marginesie: pisać "John Carmack - główny projektant nowej gry od id Software" to trochę jakby napisać "Adam Małysz - polski skoczek narciarski, zdobywca trzech Kryształowych Kul". Pewne rzeczy są oczywiste ;-)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...