Jump to content

wlosekblog'

  • entries
    29
  • comments
    52
  • views
    22,174

GeoHot prosi o pomoc?


wlosek

294 views

 Share

geohot1.jpg

Chciało się internetowej sławy bez świadomości ewentualnych konsekwencji prawnych, co panie Hotz? Najpopularniejszy haker ostatnich miesięcy założył nową stronę internetową i za pośrednictwem PSX-scene.com prosi (żeby nie powiedzieć "błaga") internautów o wpłacanie na jego rzecz datków pieniężnych. Na co miałyby zostać przeznaczone owe fundusze? Oczywiście na ufundowanie odpowiedniej obrony sądowej w postaci najlepszych amerykańskich prawników. Pytanie tylko, czy chcecie pomagać człowiekowi, który otworzył furtkę wszystkim pragnącym... kraść?

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Georga Hotza, pseudonim GeoHot...

Sony to tyrani. Ich nie obchodzi czy to co zrobiłeś, jest zgodne z prawem,czy nie. Jeżeli coś im się nie spodoba, od razu Cie zaskarżają. Stać ich na to...

...by po chwili dodać...

Sony pozwało niewłaściwego człowieka! Jestem przeciwny piractwu jako takiemu. Nigdy nie parałem się dystrybuowaniem nielegalnego oprogramowania. Kopie zapasowe gier i programów używałem tylko i wyłącznie na własny użytek. Bardzo szanuje prawo autorskie i nigdy go nie naruszyłem. Jestem także zwolennikiem zabezpieczeń typu DRM. (...) Jeżeli Twoja firma ma problem z piractwem, pozwać należy ludzi, którzy piracą, a nie tych, którzy wskazali wady konstrukcyjne Twojego systemu do gier.

...i zakończyć charyzmatycznie:

Sony wystawiło przeciw mnie 5 swoich najlepszych prawników. Ja mam tylko dwóch. Proszę o pieniądze, to pierwszy raz kiedy zwracam się do Was o pomoc, chcę wyrównać swoje szanse i zafundować japońskiemu gigantowi najtrudniejszą sądową przeprawę w historii firmy. Wspólnie możemy zmienić system!

Panie GeoHot, gdyby naprawdę chciał pan wskazać Sony wady ich konstrukcji, zgłosiłby się Pan do amerykańskiej siedziby firmy we własnej osobie i przedstawił jej przedstawicielom krok po kroku, jak dochodzi do ostatecznego "złamania" PlayStation 3. Ale nie, pan wolał machać kodami bezpieczeństwa w Sieci, byleby tylko zdobyć chwilową popularność. A skutki stoją już u pańskiego progu. Czy się to panu podoba, czy też nie...

Źródło: http://www.ps3site.pl/waszym-zdaniem-geoho...-o-pomoc/64464/

 Share

2 Comments


Recommended Comments

szczerze?? nie mam zdania na temat tej sprawy, co osobiście mnie dziwi :) trudny temat do rozmyślań, z jednej strony nie oszukujmy się jest hackerem ,który działał na szkodę przede wszystkim twórców gier, z drugiej strony nie chciałbym aby to skończyło się w ten sposób, że Sony dzięki swoim pieniądzom skaże go na jakieś 10 lat więzienia albo milion dolców grzywny a gwałciciele i zabójcy chodzą na wolności.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...