Jump to content
  • entries
    64
  • comments
    629
  • views
    41,663

I po mistrzostwach...


komi89

293 views

Dziś zakończyły się mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polska reprezentacja zajęła w nich 8. miejsce. To niżej niż zakładał plan minimum, którym było 7. miejsce i awans do eliminacji olimpijskich. Niestety w decydującym meczu polegliśmy z bratankami, Węgrami 28:31.

szwecja.jpg

POLSKA- WĘGRY 28:31 (14:16) Tak jak wspominałem, był to mecz o zachowanie twarzy w tym turnieju. Polacy zaczęli nieźle, wypracowali sobie 4 bramki przewagi na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. I po tym jakby powietrze zeszło z naszych zawodników. Stracili sześć bramek do przerwy bez odpowiedzi, a 15. bramkę zdobyli gdy na tablicy widniał wynik 18:14. Węgrzy nie mogli zaprzepaścić takiej szansy i dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

Jaki to był turniej dla Polaków? Odpowiedź może być tylko jedna: słaby. Polacy popełnili mnóstwo strat przy wyprowadzaniu ataków, w sumie był to trzeci wynik, więcej strat miały tylko dwie najgorsze drużyny turnieju! Tylko po tym można wywnioskować, że na półfinał nie zasłużyliśmy. W przekroju całego turnieju z naszej reprezentacji można wyróżnić: obu bramkarzy: Sławomira Szmala i Piotra Wyszomirskiego, którzy uzyskali bardzo dobrą skuteczność w bramce, lewoskrzydłowego Tomasza Tłuczyńskiego, najskuteczniejszego zawodnika w naszej ekipie, obrotowego Bartosza Jureckiego, którego niemal każdy kontakt z piłką kończył się bramką lub rzutem karnym, i lewego rozgrywającego Mariusz Jurkiewicza, chyba największe odkrycie w naszym zespole, który na czempionat jechał jako specjalista od defensywy, a pod koniec turnieju to głównie on odpowiadał za budowanie ataków biało- czerwonych. Pozostali zawiedli w mniejszym lub większym stopniu. Chyba najwięcej trzeba było się spodziewać po Karolu Bieleckim, Marcinie Lijewskim czy Mariuszu Jurasiku.

Przed finałem podano najlepszą siódemkę tych mistrzostw. Wygląda ona tak:

bramkarz:Thierry Omeyer (FRA),

lewoskrzydłowy: H?vard Tvedten (NOR)

prawoskrzydłowy: Vedran Zrnić (CHOR)

lewe rozegranie: Mikkel Hansen (DEN)

środek rozegrania: Dalibor Doder (SZWE)

prawe rozegranie: Alexander Petersson (ISL)

obrotowy: Bertrand Gille (FRA)

MVP turnieju: Nikola Karabatić (FRA)

W półfinałach zwyciężyli moi faworyci, a mianowicie Francja, pokonując Szwecję 29:26, oraz Dania, która ograła Hiszpanię 28:24. W dzisiejszym meczu o trzecie miejsce Hiszpanie wygrali ze Szwecją 23:22, a w wielkim finale, po dogrywce Francja wygrała z Danią 37: 35. Obydwa dzisiejsze spotkania były bardzo emocjonujące i pokazały, że awans tych drużyn do półfinału nie był przypadkiem.

Końcowa tabela mundialu:

24. Australia

23. Bahrajn

22. Chile

21. Brazylia

20. Tunezja

19. Rumunia

18. Austria

17. Słowacja

16. Japonia

15. Algieria

14. Egipt

13. Korea Południowa

12. Argentyna

11. Niemcy

10. Serbia

9. Norwegia

8. Polska

7. Węgry

6. Islandia

5. Chorwacja

4. Szwecja

3. Hiszpania

PODIUM

1. fraw.jpg

2. dania.jpg

3. hiszpaniaw.jpg

Na cześć zwycięzcom: ALLEZ LES BLUES:

4 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...