Jump to content

Recenzje

  • entries
    59
  • comments
    193
  • views
    58,284

Wieści se Świata - Stronghold 3 ~ Mury


Snorko2

872 views

 Share

Ostatnio wszedłem na Facebooka (choć go nienawidzę...) z powodu naszego Strongholda 3. Dostrzegłem nowy wpis na temat Murów. Oto przetłumaczony i zmieniony tekst z wpisu.

W Twierdzy 1 i Twierdzy 2, mury mogły być budowane pod kątem 45 stopni. Można sobie przypomnieć, że na przykład w Twierdzy: Deluxe, żeby zbudować okrągły zamek trzeba się było namęczyć. Każdy z was prawdopodobnie robił prostokątne lub kwadratowe zamki. W Twierdzy 2 uległo to zmianie. Choć dalej to było 45 stopni, mury były bardziej wygładzane co dawało efekt prawie idealnego zaokrąglenia. W grze Stronghold 3, ma nowy system budowania ścian. Ściany można budować pod dowolnym kątem (!) co prawdopodobnie ułatwi zarządzanie innymi rzeczami, a nie spędzanie 10 minut na budowaniu samego muru. Oto typy ścian z jakimi będziemy mogli się spotkać:

Kamienne Mury - Standard

Mury Kurtynowe (Blanki) - Także standard

Mur z Drewna (Palisada) - I tu nowość, Twierdza: Deluxe miała palisadę, Twierdza: Krzyżowiec zamiast palisady wstawiła mniejsze Kamienne Mury. A tu powrót do kożeni.

Drewniany Mur ma wyglądać lepiej bo zbudowany ma być z pojedyńczych desek. Podobnie jak w poprzednich Twierdzach jest to słaba obrona, ale jest tania i świetnie nadaję się na początkowe rozgrywki. Są 2 typy Kamiennych Ścian, cienkie które służą do obrony podgrodzia i dalszych terenów. Wojsko nie może po nich chodzić. Drugie to Grube Kamienne Mury, są droższe, ale i wytrzymalsze i mogą po nich chodzić żołnierze. Oprócz wyżej wymienionych murów, mamy też duży asortyment wież i stróżówek. Wprowadzony został także nowy element zamknu - Bastion. Krótko mówiąc tworzą połączenia do innych ścian co pozwala tworzyć skomplikowane sieci murów. Dodatkowo wzmacniają istniejący już mur.

Jak twórcy poradzili sobie z uszkodzeniami murów ?

W Twierdzy 2, były ściany 3D. Oznaczało to, że niezależenie od kąta i nachylenia zniszczenia za każdym razem wyglądały tak samo. Nowy system, jest oparty na Fizyce. Gdy pocisk uderza w mur, kąt i siła uderzenia stoduję się do kąta położonego muru, tworzy to wiarygodną eksplozję o sile i kierunku, jakich można oczekiwać w realnym życiu. Każdy odłamek muru zderza się z terenem i budynkami wokół, zostawiając je na podłożu.

Twórcy zrobili też screena przedstawiającego ogólny wygląd Muru i jego budowę strukturalną. Oto screen:

schematw.jpg

Na razie to tyle informacji, gdy pojawi się coś nowego poinformuję was.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...