Jump to content

Takie tam...

  • entries
    76
  • comments
    166
  • views
    27,471

Nadszedł Czas ...


Artox

160 views

 Share

A więc , naszła mnie chęć aby napisać co nieco o moim ulubionym sporcie czyli piłce nożnej . Konkretniej o moim ulubionym klubie :

MANCHESTER UNITED !

Dla mnie jest to klub wybitny :) To on zdobył 18-krotne mistrzostwo Anglii oraz 11 razy zdobył puchar Premier League, 3razy Lige Mistrzów oraz trzy razy Superpuchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar Interkontynentalny ;) Od końca 1986 roku trenerem Manchesteru jest Sir Alex Ferguson .

A teraz opisze początki (znajdą się tu fragmenty naprawde małe z wikipedii ponieważ nie jestem w stanie ogarnąć całości :P ) Klub został założony w roku 1878 przez grupę pracowników kolei pod nazwą Newton Heath Lancashire & Yorkshire Railway, wkrótce skróconą do Newton Heath (potocznie zespół nazywano The Heathens). Klub był jednym z założycieli Football Alliance w 1889 r., a trzy lata później wraz z resztą zespołów dołączył do The Football League. Był wówczas jedną z trzech najsilniejszych drużyn Football Alliance, które dopuszczono do gry w pierwszej lidze (Football League First Division). Więc tak zaczynał wielki dziś Manchester United :). Niestety ale obecnie mają poważne długi które sięgają 716milionów funtów . No a tu zdjęcie wg. mnie największych legend ManU:

KLIK (zrobione przeze mnie :) )

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...