Jump to content
  • entries
    29
  • comments
    81
  • views
    16,543

Piłka nożna - za co ją kochamy...


FootManFan

252 views

 Share

Nie od dziś wiadomo, że football, soccer, fussball, czy po prostu piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Początki tej dyscypliny sportu ( oczywiście wtedy wyglądała ona zupełnie inaczej) sięgają już do czasów, kiedy to po naszej planecie stąpali Aztekowie. Sport ten, był tam obrzędem rytualnym. Powszechnie wiadomo, iż football został wymyślony przez Anglików, bo właśnie tam rozwijał się on najszybciej. Historia piłki nożnej nie zmienia jednak faktu, że "footbollówkę" kopią i kochają na całym świecie.

Każdy z nas ma ukochany zespoł, czasem nie zgadzamy się z tymi wyborami, lecz wszystkich kibiców łączy miłość do szmacianego przedmiotu, za którym gania 22 mężczyzn. Co jest tak wspaniałego w sporcie, który przykuwa do telewizorów miliony osób? Ja osobiście kocham piłkę za jej nieobliczalność, piękno i emocje, które dostarcza nam tak wiele razy w ciągu roku. Niesamowite końcówki spotkań w najlepszych ligach świata to jest to co stanowi o miłości do "piłki kopanej". Dwie bramki strzelone w trzech ostatnich minutach meczu są tutaj bardzo częste. Piłkarze, którzy niczym najwięksi malarze, płyną ze swoim pędzlem (bez skojarzeń, chodzi mi tu o piłkę, ale ten wyraz nie brzmi tak POETYCKO) zostawiając na trawie przeciwników ze szczęką przy kostkach - to jest przecież piękno w najczystszej postaci. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że football jest nudny, bo ma do tego prawo, ale czy jest coś wspanialszego od niespodziewanego zwrotu akcji w ostatnich sekundach meczu? Moim zdaniem - nie. Piłce nożnej towarzyszy też magiczna otoczka. Może nie ma tu ciężarówek Coca-Coli, czy świątecznych lampek na stadionach, ale za to są kibice - ludzie, którzy są gotowi wydawać 30 zł tygodniowo, tylko po to, aby zobaczyć swoich idoli w akcji i razem z innymi dopingować swój ukochany klub. To niesamowite przeżycie, kiedy po zdobytej bramce, można krzyknąć z całych sił GOL!, a obok nas zrobią to samo setki innych osób. To właśnie jest pięknem footballu - zrozumienie naszej radości wśród ludzi z naszego otoczenia.

Za co Wy kochacie piłkę nożną? Czy jest do dla Was coś więcej niż dwie bramki i szmaciany przedmiot zmagań zawodników? Czy tak samo jak ja, nie możecie przegapić pojedynku ukochanego zespołu? Jeśli tak, opiszcie swoją miłość do kopanej w komentarzach.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...