Jump to content
  • entries
    18
  • comments
    67
  • views
    13,028

Strony i blogi, które polecam (lub nie)


lastkill3r

290 views

 Share

No cóż, gdy byłem tu zbanowany człowiek nie był nie aktywny w sieci, a ja poszukałem stron, forów i blogów, na których mogę porozmawiać z ludźmi o naszych wspólnych zainteresowaniach. Nie tylko grach komputerowych/konsolowych. Oto lista i ich oceny:

-AtariAge

Tą stronę polecił mi, jeszcze zanim mnie zbanowali, RamzesXIII. Strona dla maniaków atari (chociaż nie tylko...). Bardzo aktywna społeczność, mili ludzie (tylko raz był pewien zgrzyt- użytkownik high voltage) oraz fajna mechanika forum. Do tego tzw. HSC, w których zdobywając punkty w grach... zdobywamy je w rankingu ;) Sympatyczna zabawa, ogólnie sympatyczna strona. Podoba mi się też layout, taki... Atarowski ;) Nawet sam prowadzę jeden HSC, radzę wpaść, zaiste świetna stronka, super klimat oldskulu w niektórych dyskusjach, w innych zaś (głównie dział Modern Gaming- Nowe Gry) podobna do CDA. A i jeszcze na stronie głównej jest pełen spis gier na wszystkie konsole Atari. Oczywiście, z oceną rzadkości (od 1- tak tego wiele, co piachu, do 10- tak rzadkie, że prawie nie istnieje. Do tego spis prototypów, świetne "Czy wiesz że...", pokazane najciekawsze growe aukcje ePaya, Sonda Tygodnia (chwilowo zawieszona), pełno konkursów. Do tego temat, w którym można oddać innym (lub samemu przygarnąć) wieeeele gamingowych rzeczy. Potwierdzam skuteczność, nakładka AvP na pada od Jaguara doszła wczoraj ;D. Polecam odwiedzić. Niektórych przestraszy Język angielski.

Ocena: 10/10

-KhakiPlayGame

Wbrew pozorom, to Polska strona, nie poświęcona też grom komputerowym/konsolowym tylko RPG. I nie strona, acz blog. Krzysztof "Khaki" Baranowski tak jak ja bloguje o swojej pasji, lecz jemu to wychodzi. Znajdziecie tam dużo o RPG (ja się dowiedziałem, że to nie tylko D&D ale także pełno ciekawszych systemów, jak np. Robotica czy Neuroshima) oraz sam w to wpadłem i zacząłem grać. Znajdziecie tam też inspiracje (szkice aut, robotów, czy nawet statków kosmicznych), recenzje, marzenia, a także dziwostki jak muzyka na sesje czy użycie na niej projektora czy iPada. Polecam także znaleźć post "Postacie są niesamowite" i obejrzeć jeden filmik w tym poście.

Ocena: 10/10

Oraz, najważniejsze, co w tym blogu, czyli:

-GryFabularne.TV

To kanały z filmami o grach RPG wspomnianego khakiego (pod GryFabularne- kanał vimeo, czyli ten ważniejszy, pod .TV- youtube). Bardzo fajne tematy, przyjemny dla ucha głos, dobra kamera (w tych vimeowych) i ogólnie fajnie. Tylko trzeba się przyzwyczaić.

-World of Dragon

Strona poświęcona mało znanemu, lecz zarąbistemu komputerkowi Dragon (32/64/200/Tano Dragon). Fajna, lecz maluczeńka społeczność. Tu też prowadzę HSC (tylko graczy brak).

Ocena: 6/10

Planet VB (Virtual Boy)

Strona poświęcona niedocenionemu handheldowi Virtual Boy. Miła społeczność, fajna mechanika forum... Ma kilka udanych rozwiązań, jak lista wszystkich gier czy tracker kolekcji, a nawet sklep, w którym można tak sprzedawać, jak i kupować. Niestety, mała liczba userów to rujnuje. Jeśli masz VB, odwiedź koniecznie!

Ocena: 7/10

World of Spectrum

Świetna strona dla miłośników ZX Spectrum/Clive'a Sinclaira. Wygodna obsługa, miła społeczność, jedyne forum mogące konkurować z AtariAge.

Ocena: 9/10

NintendoAge

Powiem wprost: nienawidzę tej strony. Serio. Wkurza mnie, jak to możliwe, że największa BIBLIOTEKA RZADKOŚCI NINTENDO jest tak cholernie nieintuicyjna! To samo z jej forum! Słaba obsługa, drętwa społeczność, nie polecam. Nawet kategorii porządnych nie ma. Ale fakt, biblioteka danych jest obszerna...

Ocena: 2/10

SegaAge

Niebiosa czujcie mój ból! Jak to kurde możliwe, że ktoś tak zrąbał stronę poświęconą Sedze! Ja jako fanboj, zostałem oficjalnie rozbity duchowo. Do tego właściciel ten sam co na NintendoAge, więc roi się od fanboi ninny... Przerąbane!

Ocena: <3/10

Do tego kilka blogów na FA, co mi je kumpel polecił:

Blog Paczuszka

LOUźne przemyślenia

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...