109798

Polacy za granicą, czyli jak nasi kopią na emigracji.

MattiR

308 wyświetleń

Przegląd zaczynamy od Borussii Dortmund, która pokonała w wyjazdowym spotkaniu 15. kolejki Bundesligi Norymbergę 2:0.

Łukasz Piszczek zagrał cały mecz.

Jakub Błaszczykowski pojawił się na boisku w 61. minucie.

Robert Lewandowski zagrał cały mecz, w 50. minucie został ukarany żółtą kartką, a w 88. ustalił wynik meczu.

Bohaterem w Belgii jest do wczoraj Marcin Wasilewski. Polski obrońca po blisko półtora roku przerwy spowodowanej fatalną kontuzją wybiegł w podstawowym składzie "Fiołków". Drużyna z Anderlechtu wygrała z Zulte Waregem 2:1, a "Wasyl" zdobył gola otwierającego wynik meczu. "Baloo" otrzymał również żółtą kartkę.

Polakowi belgijskie dzienniki sportowe poświęcają dużo miejsca:

"Wasyl jest ikoną" - pisze "Sportwereld"

- Oczywiście było wielkie ryzyko postawić na Wasyla w wyjściowym składzie, ale kiedyś trzeba było ryzyko podjąć - przyznał Ariel Jacobs, trener Anderlechtu.

Wasilewski zaraz po strzeleniu gola pobiegł w stronę kibiców, którzy podczas jego nieobecności na boisku, w każdym meczu prezentowali przyśpiewki o Polaku.

- To było wspaniałe widzieć radość w jego oczach po strzelonym golu - powiedział jeden z fanów Fiołków.

Wasilewski stał się w Anderlechcie ikoną klubu. I właśnie w takim tonie pisze "La Derniere Heure".

"Wasyl stał się ikoną: zasługuje na pomnik!" - brzmi tytuł.

- Zasługuje na pomnik. Jeżeli jednak nadal tak będzie grał, będzie naszym pierwszym transferem w nowym okienku. Wasyl zasługuje na przedłużenie umowy - powiedział Herman Van Holsbeeck, menedżer drużyny.

Świetny mecz w Seria A rozegrał Artur Boruc, a jego Fiorentina pokonała Cagliari 1:0.

Występ in minus zanotował w lidze greckiej Brazylijczyk z polskim paszportem Roger Guerreiro. Były gracz Legii zszedł z boiska w 30. minucie meczu AEK-Atromitos (1:1), po tym jak swoją fatalną grą rozwścieczył trenera ateńczyków Manolo Jimeneza.

W tym samym meczu, w barwach Atromitosu, zagrali Marcin Baszczyński i Marek Saganowski, którzy rozegrali cały mecz. Saganowski wpisał się do protokołu żółtą kartką.

W wygranym przez Arsenal 2:1 meczu z Fulham bramki "Kanonierów" strzegł Łukasz Fabiański, a na ławce zasiadł Wojciech Szczęsny. Fabiański otrzymał notę "7". Lepiej oceniony został tylko strzelec obu goli dla Arsenalu, francuz Samir Nasri.

W Championship świetnie radzi sobie Tomasz Cywka. Polski pomocnik zdobył swoją 4 bramkę w sezonie, a jego

Derby Country pokonało Scunthorpe United 3:2. Polak wpisał się na listę strzelców już w drugiej minucie gry.

Wigan Athletic oraz kilka innych klubów Premiership będzie próbowało w styczniu sprowadzić do siebie Tomasza Kuszczaka.

Jerzy Dudek prawdopodobnie zagra w meczu Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt podejmie AJ Auxerre.

Zapraszam do komentowania moich wpisów poświęconych obsadzie polskiej reprezentacji podczas Euro2012 oraz brania udziału w dołączonych sondach! Temat o BRAMKARZACH, temat o ŚRODKOWYCH OBROŃCACH.