mistew

153 wyświetleń

Coraz bliżej święta, ho! ho! ho!, Justyna Kowalczyk, Adam Małysz... A w tle gdzieś tam pałęta się nasza Ekstraklasa, dogrywająca swe ostatnie tegoroczne kolejki. Jako że spadł śnieg, mieliśmy też powrót pomarańczowej piłki na stadiony! Nie wiem czemu, ale ją lubię... A Poloniści obrzucili swoich piłkarzy śnieżkami... (co początkowo mnie zbulwersowało, ale w sumie powody rozumiem...) No, ale koniec tego dobrego, czas na przedostatnie podsumowanie w tym roku!

Cracovia 3-2 GKS Bełchatów

Cracovia miała zagrać kolejny kompromitujący mecz. I zaiste grała. Gdy było 0-2 jej piłkarze niemrawie snuli się gdzieś po boichu. I wtedy do akcji wziął się Marcin Krzywicki, jeden z tych nędznych i smętnych, w dodatku wysoki napastnik, czyli jednym słowem - "drewno". Wpierw "asysta", choć bardziej do tego miana pretenduje słupek, następnie ładny gol, a potem krzywe (hehe) trafienie w piłkę, które jednak zaowocowało bramką! Niesamowity, szokujący zwrot akcji! Wstyd dla Bełchatowa...

Polonia Bytom - Legia Warszawa 0:1

Mecz jakimś cudem pokazywany w Canal+ w piątek wieczór... Nie mnie rozstrząsać czy była to dobra decyzja, my skupmy się na faktach. Ogólnie mecz bardzo rwany - ciekawe akcje były przeplatane nudnymi przestojami w grze. Już na początku zrobiło się iinteresująco - Wojciech Skaba faulował w polu karnym i karniaczek! Do piłki podchodzi Kobylik i... nie ma bramki! Bramkarz obronił. Kilkadziesiąt minut później Radović "w koszykarskim stylu zawisł w powietrzu" i gol! Przebudziła się Polonia Bytom i to ona do końca meczu próbowała coś zdziałać, lecz celność nie jest ich mocną stroną.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:2

Niezły mecz. Pojedynen strzelecki Labukasa i Kazmierczaka. Wyrównany mecz, obie druzyny moga miec pretensje do sedziego wiec chyba wszystko ok, ale wg mnie Arka zasłuzyła na zwycięstwo. Nie udało sie ale gra obu zespolow napawac moze optymizmem.

[Castiel]

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 3:1

Rach-Ciach-Ciach! Co chwila mieliśmy bramki, które zmieniały położenie rywali. Wpierw Zagłębie, później Lechia i znów remis. Jednak Lubinianie nie poprzestali na tym! Jeszcze dwie brameczki zaaplikowane rywalom i przekonujące 3:1. Kolejny ciekawy mecz z udziałem Zagłębia Lubin, którzy - jak lubię podkreślać - potrafią pokazać jak powinno wyglądać godne spotkanie. Dużo kontrataków, trochę błędów, ale to wszystko tworzyło diablo interesującą mieszankę.

94bd4d755ac30b05a21de472ce6139a0,46,1.jp

Widzew Łódź - Górnik Zabrze 4:0

W Łodzi piłkarze Widzewa żegnali się z własną publicznością i na pewno chcieli zrobić to w dobrym stylu. Zadanie wydawało się trudne, gdyż przyjeżdżała dobrze spisująca się w tym sezonie drużyna beniaminka z Zabrza. W 37 minucie Stachowiak sfaulował Kuklisa i sędzia wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Sernas, który strzelił tym samym swoją 7 bramkę w sezonie. W drugiej połowie bardzo aktywny był Marcin Robak, który w 71 minucie wykorzystał niefrasobliwość Adama Dancha i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik na chwilę przed zakończeniem meczu strzelił swojego drugiego gola, wykorzystując sytuację sam na sam ze Stachowaiakem. Gdy, kibice powoli zaczęli opuszczać stadion, pięknego gola zdobył Durić. Dzięki temu zwycięstwu, łodzianie opuścili strefę spadkową. Górnik nic nie stracił i nie zyskał w tabeli, nadal zajmuje 7 miejsce.

[Diacon]

Korona Kielce - Lech Poznań 0:0

Bo murawa była za śliska... bo śnieg spadł... bo ogólnie było brzydko... powody mogą być różnorakie, ale w końcowym rozrachunku i tak się rozchodzi o wynik. A ten... No cóż, Lech chyba już jest spięty na Juve, a Koronie coś ostatnio już tak dobrze nie idzie, więc mecz taki sobie. Dopiero po osiemdziesiątej minucie zrobiło się ciekawie, kiedy to wpierw Niedzielan zmarnował 100% okazję, a następnie powinien zostać podyktowany rzut karny na Stlićiu. Skończyło się na żółtej kartce dla gracza Lecha. Nieciekawe spotkanie.

MECZ_KORONA_VS_CRACOVIA_AB_22_300x250_cr

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1

Wisla poraz kiolejny wygrywa szczesliwie i malo zasłużenie. Samobój Pietrasiaka przesądził o wyniku. Poziom meczu naprawde niski i szkoda mi klawiatury na pisanie tak jak i szkoda mi było oczy na oglądanie.

[Castiel]

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 0:0

Piłkarze zarówno Ruchu, jak i Jagiellonii znali pozostałe rezultaty 15 kolejki. Dlatego Niebiescy, aby nie znaleźć się w strefie spadkowej musieli zdobyć jakiekolwiek punkty, a białostoczanie aby utrzymać pięcio-punktową przewagę powinni zdobyć trzy punkty. Już od początku meczu było widać, że piłkarze nie stworzą pięknego widowiska jak w ubiegłym sezonie, natomiast nikt nie zamierzał się oszczędzać, w związku z czym na boisku było dużo walki. Pierwsza groźną akcję stworzyli goście. Lewym skrzydłem popędził Grosicki, niestety się pośpieszył i uderzył obok bramki. W odpowiedzi Ruch za sprawą Komaca sprawił wiele trudu Sandomierskiemu. Następnie dwukrotnie z rzutu wolnego, gola próbował zdobyć Sadlok, jednakże minimalnie się mylił.Dobrego dnia nie miał Frankowski, który zmarnował dwie świetne sytuacje, w tym tą z 89 minuty, kiedy po podaniu Grosickiego, znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W doliczonym czasie bohaterem Ruchu mógł zostać Piech, ale jego strzał kapitalnie obronił Sandomierski. W Chorzowie podział punktów. Ruch plasuje się na 14 miejscu i ma tyle samo punktów co znajdująca się na miejscu spadkowym Arka. Jagiellonia nadal przewodzi w tabeli, ale przewaga nad drugą Wisłą skurczyła się do zaledwie 3 punktów.