110247

Podsumowujemy! - czyli po kolejnej kolejce Ekstraklasy

mistew

211 wyświetleń

Witajcie! Ekstraklasa powoli nam się rozkręca, teraz jesteśmy już po 9. kolejce spotkań. Kolejce, która jak zwykle obfitowała w wydarzenia, których nie sposób zapomnieć. Zaskoczyło nas także parę wyników. No, ale nie ma co dawać głupich wstępów, trzeba zaczynać.

Widzew - Legia 0:1

Klasyk Ekstraklasy był klasycznie słaby... Nie działo się wiele. Przez sporą cześć meczu przewagę miała Legia co potwierdziła golem Vrdoljaka,zdobytym chyba jednak po faulu na bramkarzu. W końcówce obudzili się gospodarze ale to nie była ta sama drużyna która na inaugurację urwała punkty mistrzowi kraju. Legia słaba,Widzew jeszcze słabszy,wielkiej piłki w Łodzi nie było. Niestety...

[Castiel]

Lech - Zagłębie 0:1

Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach, 22 tysiące kibiców przybyło na stadion Lecha, by dopingować swoich piłkarzy. Z nadzieją, że Kolejorz zagra dobry mecz i co najważniejsze zdobędzie trzy punkty. Początek meczu na to wskazywał. Piłka po strzale Peszki, spadła na poprzeczkę. Kolejną świetną okazję miał Rudnevs, ale jego uderzenie z dystansu zdołał wybronić Isailović. Ten sam zawodnik chwilę później zmarnował fantastyczne podanie Stilicia. Bośniak może i ładnie rozdzielał piłki w tym meczu, ale jego strzały pozostawiały wiele do życzenia. W sytuacji sam na sam Stilić posłał piłkę obok słupka. Zagłębie po przerwie postanowiło zagrał odważniej, dowodem czego może być strzał główką Pawłowskiego, piłka jednak minęła bramkę Buricia. Pomocnik Miedziowych miał jeszcze lepszą sytuację, z której nie padła bramka, bo bramkarz Lecha zachował się jak powinien, czyli obronił strzał przeciwnika. Miedziowi z każdą chwilą nabierali pewności i wiary, że można wywieźć z Poznania nie jeden, ale trzy punkty. Po rzucie rożnym, Rymaniak trafił w poprzeczką. To co nie udało się młodemu obrońcy z Lubina, udało się Mateuszowi Bartczakowi. Obrońcy Lecha zapomnieli, że zawodnik ten dysponuje świetnym strzałem z dystansu. Bartczak uderzył silnie i celnie i było 1:0. Burić mógł się lepiej zachować w tej sytuacji. Zagłębie miało szansę nawet na podwyższenie wyniku. Bardzo aktywny Pawłowski trafił w piłką w słupek, a dobitkę Plizgi obronił Burić. Zagłębie sensacyjnie, choć wydaje się, że zasłużenie zdobyło na boisku mistrza trzy punkty. Lech tymczasem plasuje się dopiero na 14 miejscu w tabeli i ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

[Diacon]

Śląsk - Polonia W. 2:2

Dziwny to był mecz,choć Polonia była wg mnie dużo słabsza od Śląska to może mówić o tym ze pechowo straciła 2 pkt. Najpierw samobójczy gol Piątka,a potem gol na 2-2 stracony w samej końcówce. Na pewno trzeba wyróżnić gola Bruno ale to za mało na aspiracje Polonii,gra czarnych koszul wygląda gorzej niż za trenera Bakero. Gdyby Śląsk był skuteczniejszy wygrałby ten mecz bez problemu. Ale nie był i mieliśmy podział punktów.

[Castiel]

Jagiellonia - Polonia B. 3:0

Zespół Michała Probierza na względnym luzie pokonał Bytom w tym ciekawym spotkaniu. Stadion na ulicy Słonecznej odwiedziło tym razem 5500 osób (aj, nie za dobra frekwencja). Tomasz Frankowski nie grał w poprzednim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, więc tym razem zagrał od początku w dobrej formie. Po raz pierwszy ukazał to w 30. minucie. Strzelał Marcin Burkhardt zaś po strzale piłka wyczyniała jakieś nieprawdopodobne rzeczy: najpierw szła za bramkę, potem nagle w środek. Frankowski ruszył do dobitki, zaś obrońcy Polonii zaspali, jednocześnie licząc na złapanie piłki przez bramkarza. Ten jednak nie za pewnie się zachował, odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Franek i gol. W 48 minucie na 2:0 znowu Franek, w 90 minucie wynik ustalił Kijanskas. Kolejne zwycięstwo Jagiellonii, jak to śpiewali fani po meczu "lidera mamy, za ch... go nie oddamy!" (Tym razem bez udziału piłkarzy...). Dobry mecz i dobra gra Frankowskiego. Brawo.

[mistew]

Korona - PGE GKS 3:1

Świetny mecz w Kielcach, ale nie mogło być inaczej, w końcu grał wicelider z trzecim zespołem tabeli. Szybkie tempo,dużo akcji,cztery gole i ponad programowe atrakcje. No było wszystko. Choć kto wie co by było gdyby sędzia nie wyrzucił piłkarza GKS-u z boiska. A propos sędziego,ktoś mu musiał coś poprzestawiać w zegarku bo próbował skończyć mecz w 80 minucie. Piłkarskie jaja:D Korona dalej na 2 miejscu,a GKS spadł poza podium. Teraz Kielczanie zagrają z Legia i będą faworytem.

lacic_zolta_kartka_jesien10_newspix10201

[Castiel]

Cracovia - Ruch 2:3

Około 10 tysięcy kibiców przybyło na stadion Cracovii, by obejrzeć pojedynek z chorzowskim Ruchem. Pierwsza godna odnotowania sytuacja meczu to silny strzał Suvorova, jednakże piłka przeleciała kilka metrów obok bramki. Ruch w odpowiedzi zagroził bramce Cabaja strzałem Jankowskiego. Efekt podobny jak przy uderzeniu Suvorova. W początkowej fazie meczu więcej werwy pokazały Pasy. Strzał Szeligi i Ślusarskiego obronił Perdijić. Piłkarze obu drużyn uparli się na strzały z dystansu. Dwukrotnie próbował Sadlok, za pierwszym razem się nie udało, ale uderzenie z 42 minuty zamienił na gola. Trzeba przyznać, że Cabaj w tej sytuacji zachował się fatalnie. Nie minęły trzy minuty, a było już 2:0 dla Niebieskich. Dośrodkowanie Nykiela wykorzystał Jakubowski i z zimną krwią umieścił futbolówkę w siatce. Nadzieję na punkty dla Cracovii w 56 minucie przywrócił Dudzic. Po strzale Ntibazonkizy zmienił tor lotu piłki i zmylił Perdijicia. Należy zaznaczyć, że zawodnik Pasów zrobił to przy pomocy ręki. Tej bramki sędzia nie powinien absolutnie uznać. Dziesięć minut później Ruch podwyższył wynik na 3:1. Na raty, ale skutecznie próbował Łukasz Janoszka. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem straty zmniejszył Łukasz Mierzejewski, który strzałem pod poprzeczką pokonał bramkarza gości. Cracovia nadal pozostaje na ostatnim miejscu, a Ruch dzięki trzem punktom awansował na dziesiątą pozycję w ligowej tabeli.

[Diacon]

Górnik - Wisła 1:0

11 lat czekali piłkarze Górnika czekali na zwycięstwo w meczu z Wisłą. Wisła półtorej miesiąca czeka na zwycięstwo. Z pewnością piłkarzy Górnika bardzo cieszy, że w końcu udało im się przerwać tą passę. Górnik pokazał piłkę z charakterem, nie brakowało ostrej gry po ich stronie. Gola na 1:0 i ostatecznie jedyną bramkę strzelił Alek Kwiek, trochę zapomniana postać. Dzięki ostrej grze Garguła, Boukhari czy Paweł Brożek nie mogli pokazać w pełni możliwości swych umiejętności. Typowy futbol na nie, ale czasem opłacalny.

[mistew]

Lechia - Arka 1:0

Na kolejne pół roku królują w Trójmieście Biało - Zieloni! Jedynego gola w tym średniawym spotkaniu strzelił Piotr Wiśniewski. Po raz piąty z rzędu wygrała Lechia. Arka kurczowo broniła dostępu do własnej bramki, a po stracie bramki całkiem się załamała. Bohaterem jak już wspomniałem został Wiśniewski, który kiedyś już strzelił bramkę w derbach. On też w tą niedzielę celnie pyknął główką, w końcu dokumentując przewagę Lechii, jako że poprzednie próby strzałów wyglądały fatalnie. Ach, warto wspomnieć, że Wiśniewski wszedł na boicho dopiero w 20. minucie, kiedy to urazu kolana doznał Bajić. Arka niestety spisuje się fatalnie, a gdy gra na wyjazdach, to jeszcze w tym sezonie ani razu nie strzeliła bramki! Wstyd...

[mistew]

I tak kończymy tego tygodniowe podsumowanie. Co warto zapamiętać z tej kolejki? Zamieszanie z udziałem sędziego Jarzębaka. Piękna scena, za to kochamy naszą Ekstraklasę. Ze smutniejszych rzeczy ja osobiście na pewno zapamiętam kiks Gliwy. Nawet mnie, słabemu i amatorskiemu golkiperowi nie wiem czy zdarzyło by się takie lekceważenie akcji rywala. No to pięknie, Polonia nie ma dobrego bramkarza... Super... A no i jeszcze pamiętajmy o kolejnej porażce Lecha.