110247

Podsumowujemy! - czyli już po 6. kolejce Ekstraklasy

mistew

235 wyświetleń

Witajcie! Jak zwykle na początku tygodnia trzeba by sobie podsumować naszą ukochaną Ekstraklasę. Ta kolejka była diabelnie ciekawa, obfitująca w zaskakujące wyniki, kilka niezłych drużyn się potknęło, kilka słabszych zyskało punkty. Nie ma co czekać, trzeba zaczynać!

W tym tygodniu podsumowuje ze mną znane i lubiane towarzystwo (tym razem bez DJK, ale to tylko chwilowo. A w przyszłym tygodniu być może dojdzie do nas jeszcze jeden kolega.)

Castiel

Diacon

Zorzin

Zireael

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:2

Kawał meczu,oj kawał. Świetne,szybkie,wyrównane i emocjonujące spotkanie. Padły 4 gole wiec chyba każdy może być zadowolony. Były momenty kiedy Korona zdominowała Wisłę,były takie ze to Wisła prowadziła grę ale były też i takie,ze oba zespoły nie za bardzo wiedziały co robić ale na szczęście było ich bardzo mało. Gol Brożka-ładny,asysta Riosa-wspaniała. Gol Vukovica-poezja. Potem błąd w obronie i były Koroniarz znów daje Wiśle prowadzenie. W końcówce gola strzela niezawodny Niedzielan i mamy remis. 7 goli w 6 meczach. Wyczyn Niedzielana nieprawdopodobny. Korona pokazała,że jest mocna. U Wisły widać poprawę w grze ale to na pewno nie jest to o co chodzi trenerowi Maaskantowi.

[Castiel]

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0

Fatalna passa Cracovii trwa. Od czasu kiedy z ligi spadła Odra i Piast to zdecydowanie największymi kandydatami do spadku są właśnie Polonia Bytom i niestety Cracovia. Lechia Gdańsk jest zaś w tej chwili ligowym średniakiem, szczególnie, że nie ma wsparcia we wspaniałych kibicach, którzy bojkotują klub. Duże nadzieje pokładano w nowym nabytku Gdańszczan - Bedim Buvalu. Nie zawiódł - to właśnie on strzelił jedyną bramkę w tych zawodach. W II połowie niby lepiej grały Krakusy, ale dwa strzały w całym meczu to jednak nie jest powód do dumy. Cracovia jest w tej chwili w fatalnej sytuacji, właściwie było tak od początku sezonu, tylko że nikt tego nie zauważał koncentrując się na innych drużynach. A teraz Ulatowski oddał się do dyspozycji zarządu, ten jednak go nie zwalnia.

[mistew]

Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów 1:0

W Zabrzu przy wsparciu ponad 7 tysięcy kibiców miejscowy Górnik podejmował wicelidera z Bełchatowa. Goście próbowali zaatakować od pierwszej minuty, lecz jedna ze stworzonych przez nich okazji nie przyniosła skutku. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do zawodnika GKS-u, który uderzył zbyt lekko żeby zaskoczyć Stachowiaka. Następnie świetnego dośrodkowania Wróbla nie wykorzystał Gol. Jego strzał szczupakiem był niecelny. W odpowiedzi świetną akcję przeprowadził Wodecki, który wyłożył piłkę Boninowi. Ten uderzył mocno, ale Sapela nie dał się pokonać. Górnik sprawiał Bełchatowianom spore problemy przy dośrodkowaniach. Swoje okazje właśnie po wrzutkach mieli Wodecki i Zahorski. Ten ostatni pięknym, silnym strzałem głową w 72 minucie meczu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Sapela był bez szans. Były reprezentant Polski mógł strzelić drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam, nieco się pogubił. Po meczu nastąpiła mała zamiana ról. Górnik awansował na pozycję wicelidera, a GKS spadł na razie na 3 pozycję. Może to się zmienić jeśli Polonia Warszawa rozegra swój zaległy mecz z Lechem.

[Diacon]

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 5:2

Widzewiacy się odgrażali że będą w pełni groźni jak tylko do zdrowia powróci Marcin Robak, ostatnio król strzelców I ligi. Mówili że wraz z Sernasem stworzy bardzo groźny duet snajperów. Cóż, mieli rację. Z początku obydwa zespoły próbowały się jakoś kąsać, ale niezbyt im wychodziło. W 27. minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Widzewa! Spore kontrowersje, bowiem Sernas raczej sam się przewrócił. Do piłki podchodzi Robak.... i pewnie strzela. Ślązacy mocno podrażnieni, choć od początku raczej się spodziewali, że czeka ich trudna przeprawa. W 32 minucie trochę ulgi, Ćwielong strzela na 1:1. Do końca pierwszej połowy raczej walka w środku pola. W przerwie zmiana taktyki na bardziej ofensywną Widzewa, ale nikt się nie spodziewał tego co miało nastąpić. 48 minuta, gol! Robak na 2:1. W 70 minucie Sernas i mamy już 3:1, cóż za rozgromienie Śląska! Ale zaraz.... oni ciągle strzelają! Sernas! I mamy już 4:1! Ulitujcie się nad Wrocławiem! Nie! A cóż to? Hat-trick Robaka już 5:1. Tryumfalny powrót snajpera! W 89' minucie trochę honoru ratuje Sobota, rezerwowy Śląska. 5:2, już do końca spotkania. Dobry mecz, z niesamowitym wynikiem.

[mistew]

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 2:1

Zanim wspomnę o tym co wydarzyło się podczas meczu, trzeba wspomnieć o tym, że już przed meczem Legia osłabiła się ... sama. Karnie do Młodej Ekstraklasy zostali cofnięci Maciej Iwański, Jakub Rzeźniczak oraz Piotr Giza. Mimo tego mecz zaczął się groźnie dla piłkarzy z Dialog Areny, już w pierwszej akcji "Legionistów" po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi Costy Nhamoinesu, który wybił ją ... prosto w słupek, cała akcja na szczęścia zakończyła się szczęśliwie dla zawodników z Lublina. Większe emocje kibice obu drużyn mogli obserwować dopiero pod koniec pierwszej połowy jednak obie strony nie wykorzystały dogodnych sytuacji. Pierwsza bramka dla "Miedziowych" padła po rzucie rożnym, piłka trafiła na głowę do Dawida Plizgi, a ten celnym strzałem umieścił piłkę w bramce tuż obok słupka. Po strzeleniu gola Lublinianie cofnęli się do własnej połowy i zaczęli grać z kontrataku, co jak najwyraźniej opłaciło się. Po znakomitej akcji bokiem boiska Costa zagrywa po ziemi do Kędziory, a ten z ostrego kąta uderzył po ziemi i mamy już 2-0 dla Zagłębia. Honorowa Bramka dla Warszawiaków padła po rzucie karnym podyktowanym za dotknięcie piłki ręką przez Traore, do "jedenastki" podszedł

Ivica Vrdoljak i pokonał Isailovicia. Legia znów przegrywa mecz, na nic zdały się ogromne jak na nasza ligę transfery i nowoczesny stadion. Legia po tym meczu usadowiła się tuż nad miejscem spadkowym. Panie Skorża, zacznij pan pakować walizki.

[Zireael]

Polonia Bytom - Ruch Chorzów 1:0

W derbach Śląska Polonia Bytom podejmowała u siebie chorzowski Ruch. Pierwszą groźna akcję stworzyli gospodarze. Przed polem karnym prostopadłą piłkę otrzymał Barcik, który mocnym strzałem sprawił dużo problemów Pilarzowi. Polonia nie zwalniała tempa i na kolejne akcje długo czekać nie musieliśmy. W zamieszaniu po dośrodkowaniu Barcika, silny strzał oddał Jarecki. Po raz kolejny z problemami interweniował Pilarz. Ruch odpowiedział indywidualną akcją Janoszki, który wymanewrował kilku obrońców, lecz zabrakło mu siły żeby dobrze wykończyć akcję, bo piłka przeleciała kilka metrów obok słupka. Co nie udało się Janoszce, skutecznie próbował wykorzystać Nykiel. Jednak jego strzał z dystansu nie sprawił kłopotów bramkarzowi. W szóstej minucie drugiej połowy, Polonia miała znakomitą okazję do strzelenia gola, gdyż wykonywała stały fragment gry. Chorzowianie chyba zapomnieli, że jest to zabójcza broń bytomian i po dośrodkowaniu Kobylika, gola strzeli Jarecki. Ruch dążył do wyrównania. W końcówce mógł to uczynić, ale strzał głową Nykiela dobrze wybronił Gąsiński. Nic się jednak nie zmieniło. Polonia zainkasowała 3 punkty, czym odbiła się od dna tabeli. Ruch po tej porażce spadł na miejsce 11 i dał się w tabeli wyprzedzić swojemu rywalowi.

[Diacon]

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 1:0

Mecz najlepszych obrońców ostatnich kolejek. Dodajmy, że odbył się on na sztucznej murawie, gdzie piłka zachowuje się ?trochę? dziwnie. Arka grała o pozostanie w środku tabeli, Jaga chciała powiększyć przewagę nad drugim w tabeli Górnikiem.

Pierwsza połowa to błędy sędziego, całkiem dobra gra w obronie Arki i zero zrozumienia w defensywie Jagi. Piłkarze z Gdyni mieli kilka dobrych sytuacji na strzelenie gola. Jagiellonia atakowała zaś z kontrataku. Arkę ratował sędzia dyktując kontrowersyjne spalone. Ogólnie jak tak oglądałem ten pierwszy mecz, to zdawało mi się, że sędzia za bardzo pomagał Gdynianom. Ciągle jakieś faule, spalone itp. Nie mówiąc już o tej żółtej kartce dla Rozicia, gdzie ten jak dla mnie zasłużył na ?czerwo?.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło. Arka nadal robiła swoje i w końcu udało się jej wbić upragnionego gola. W 69 minucie Tadas Labukas po błędzie Norambueny wpakował piłkę do siatki. Dla Białostoczan był to pierwszy stracony gol na wyjeździe. Od tamtej pory Jagiellonia mocniej wzięła się za atak. Jednak to Arka nadal przeważała na boisku. Od 77 minuty musieli jednak grać w dziesiątkę. Rozić zatrzymał piłkę ręką i dostał drugą żółtą kartkę. Jaga w ostatniej akcji była o kilka centymetrów od remisu. Rzut rożny, Sandomierski w polu karnym przeciwnika i? piłka o milimetry mija słupek.

Jagiellonia pozostała jednak na pierwszym miejscu tabeli, jednak ma ona już tylko punkt przewagi nad Górnikiem. Moim zdaniem Jaga przeżywa teraz kryzys. Jednak na szczęście najwięksi rywale już za nią.