Relacja z meczu ME - czyli krótki raport

mistew

691 wyświetleń

Podsumowanie Ekstraklasy zapewne ukaże się jutro, że tak już szybko odpowiem.

***

Wczoraj o godzinie 11 na stadionie przy ulicy Blokowej rozpoczął się mecz Młodej Ekstraklasy pomiędzy Polonią Warszawa, a Lechem Poznań.

P1230698.JPG

Jak widać krzesełka są w Legijnych kolorach, co zawsze mnie nieco irytowało. Ten stadion jest jednym z trzech boisk treningowych Polonii Warszawa rozproszonych po całej stolicy. Problemy te skończą się wraz ze zbudowaniem bazy treningowej w Markach. Stadion OSiR, zwany popularnie stadionem Junaka (od B-klasowego klubu, który tam urzęduje) znajduje się w rejonie Targówka zwanym Zacisze. Nazwa jest słuszna, same domki jednorodzinne, cisza i spokój, gdyby nie Rumuni byłby tam raj w Warszawie. A więc w tej urokliwej lokacji odbywał się ten mecz. Przy wejściu kręciła się nawet parka ochroniarzy, nie omieszkali nawet zajrzeć do mojej siatki (wiedziałem, że pójście od razu z kościoła na mecz, w dodatku z ministrancką komżą w siatce, to nie jest najlepszy pomysł). Tak czy inaczej nie ma co się dziwić, wpienionych fanów innej Warszawskiej drużyny jest sporo, raz pseudokibice wpadli na trening Polonii.

Lech miał przy okazji bardzo ładny autokar dla swojej drużyny, ale to mało istotne.

Stadion powoli się zapełniał, według oficjalnych danych było 150 osób, jak dla mnie jednak troszkę więcej. Niestety nie ma jakiegoś zorganizowanego dopingu na meczach Młodej Ekstraklasy, już lepiej jest na żakach z rocznika '99.

Z dorosłej kadry Polonii trenującej w Gutowie Małym na mecz przyjechali: Marek Sokołowski (pierwszy oficjalny występ w tym sezonie), Tomasz Wełna (5 meczów w ME w tym sezonie), Rafał Zembrowski (komplet (6) meczów w ME), Patryk Rachwał (3 mecze w Ekstraklasie, 2 w Młodej Ekstraklasie), Paweł Wszołek (komplet w ME), Łukasz Teodorczyk (komplet w ME).

Z seniorów Lecha przybyli: Seweryn Gancarczyk (2 mecze w Ekstraklasie, 4 w Lidze Mistrzów i 1 w ME), Bartosz Bereszyński (3 mecze w ME), Mateusz Możdżeń (1 w Lidze Europejskiej, 1 w Superpucharze Polski i komplet w ME).

Początek meczu to dominacja gości, którzy nota bene w obecnych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze. W 6 i 13 minucie zawodnicy Lecha stawali przed szansą strzelenia bramki, lecz nie trafiali.

Jednakże to Polonista Teodorczyk wpadł w pole karne, został powalony na ziemię, a sędzia Mariusz Korzeb wskazał bez wahania na 11 metr. Gliński podszedł i spokojnie trafił na 1:0. Niedługo potem okazję do wyrównania miał Gancarczyk wracający na boisko po kontuzji. Strzelił mocno z rzutu wolnego, sprawiając że nasz bramkarz był w opresji.

Potem tempo siadło, tylko jacyś Lechici raz na jakiś czas starali się zagrozić bramce, na której jednak pewnie bronił Łukasz Skowron.

Początek drugiej połowy to niezły strzał wolejem Teo, który jednak posłał piłkę nad bramką. W 58. minucie bramkarz Lecha (rocznik '94, bardzo młody człowiek) wybiegł za pole karne do bezpańskiej piłki, jednak szybciej dopadł do niej Polonista Gliński, który strzela i... ajć obrońca Lecha stanął w bramce i zażegnał niebezpieczeństwo.

Pod koniec dwie wyśmienite okazje stworzył sobie Lech, jednak Skowron nie dał wbić piłki do bramki. Mniej więcej wtedy poszedł największy kwas na meczu, kiedy jeden z Polonistów fatalnie zagrał piłkę trener krzyknął: "I ty się dziwisz, że masz pensję obciętą!" Widzowie na trybunach zareagowali donośnym śmiechem.

W 90. minucie "Teo" Teodorczyk został zmieniony za "Rawę" Rawskiego, niby bocznego obrońcę, ale w rzeczywistości napastnika czyhającego pod polem karnym rywala. I to właśnie on w 90. minucie strzelił na 2:0! Niedługo potem czerwień dostał Gancarczyk za faul i dyskusje z arbitrem. Potem zakończenie meczu.

Parę rundek dokoła boiska, Rachwał się pluje że nic nie śpiewamy z okazji zwycięstwa. Jeszcze pamiątkowa słit focia zwycięzców i zejście do prowizorycznej szatni. Potem raj dla zbieraczy autografów. Ja sam zdobyłem autografy Rachwała i Gancarczyka, cenne zdobycze.

I to tyle z tego meczu. Wszystkie fotografie prócz pierwszej z oficjalnej strony KSP Polonia Warszawa.