mistew

153 wyświetleń

Witajcie w świąteczny poniedziałek! Dawno nie pisałem podsumowania kolejki podczas dnia wolnego, chyba już od wakacji. Ta kolejka właściwie przemierzyła ze mną całe Triduum Paschalne, bowiem zaczęła się w Wielką Środę, kiedy miałem zbiórkę przed tymi wydarzeniami. Dobra, zaczynamy!

Arka Gdynia 2-2 Polonia Bytom

Hehehe... Mecz, zakończony remisem, którego można się było niby spodziewać... Ale panowie to co się działo wcześniej nie zasługuje na nie wspomnienie. Otóż co poniektóre akcje, można by śmiało ilustrować muzyczką z Benny Hilla i pokazywać jak te filmiki na YT. O ile pierwsza połowa była spoko, to w drugiej się zaczęło... Pan sędzia Karkut wystąpił w tym meczu w niebagatelnej roli... Nominować go do "Orłów"! Podczas walki o piłkę w polu karnym Arki, piłkarz Polonii Bytom jest powalony przez piłkarzy przeciwników... Co z tego? Damy mu żółtą kartkę za protesty. 80 minuta. Atak Arki. W polu karnym zagranie ręką obrońcy z Bytomia. Co z tego? Grajmy dalej, mimo że ręka była ewidentna. Wśród Arkowców zawrzało. Trener Pasieka i dyrektor sportowy Czyżniewski wdają się w dyskusję z arbitrami. Po dobrej minucie, piłka wychodzi na aut. Dyskusja wśród arbitrów... i co? Karny dla Arki! Na nic zdają się protesty. Potem jeszcze Tshibamba miał przed sobą pustą bramkę, lecz strzelił nad poprzeczką. Kończ waść... I w ostatniej sekundzie Arka zaspała i Polonia strzeliła im gola. Teraz Arka jest w marnej sytuacji i znów musi się bić o utrzymanie, a są już prawie na spadkowym miejscu. I po meczu pewnie koledzy chcieli ukatrupić Tshibambę.

Dobry występ: Tadas Labukas

Zły występ: Joël Omari Tshibamba, Szymon Sawala

Cracovia 0-1 Jagiellonia Białystok

Cracovia jest ponoć najgorzej spisującą się drużyną na wiosnę... no i cóż "tytuł" utrzyma, bowiem przegrała na wiosnę już sześć z siedmiu meczów. Gola strzelił Jezierski dobijając strzał Grosickiego. "Pasy" od początku chciały się zrehabilitować za wcześniejszy mecz z Ruchem. Próbowali sklecić jakieś akcje, lecz brakło wykończenia. Już w 8 minucie kontuzji doznał Burkhardt i wszedł za niego Grosicki. Okazało się, że ta zmiana tylko Craxie zaszkodziła. W 66 minucie Grosicki oddał strzał na bramkę. Strzał wydawał się łatwy do obrony, lecz Cabaj z niewiadomych przyczyn zdecydował się odbić piłkę przed siebie, do piłki doszedł niepilnowany Jezierski i skierował ją do pustej bramki!

Dobry występ: El Mehdi Sidqy, Remigiusz Jezierski

GKS Bełchatów 3-0 Odra Wodzisław Śląski

I proszę - nie było specjalnej dramaturgii, ale i tak byliśmy świadkami dobrego widowiska. GKS właściwie włączył się do walki o europejskie puchary, Odra zaś znowu jest w fatalnym położeniu. No i skończyła się dobra passa Odry, już nie są niepokonani na wiosnę i nie ma już tylko jednej straconej bramki w tej rundzie. Dwa gole strzelił Dawid Nowak, jedno trafienie dołożył Mateusz Cetnarski.

Dobry występ: Dawid Nowak

Zły występ: Robert Kłos

Piast Gliwice 1-0 Korona Kielce

Trener Wieczorek, jak może pamiętacie w swoim czasie pracował w ówczesnym Kolporterze Koronie Kielce... Anyway, w tym meczu, w przerwie chyba zmotywował swych zawodników, bowiem po przerwie w końcu zagrali "z jajami" jak na facetów przystało...

Decydującego gola strzelił Kamil Wilczek, który popisał się fantastycznym szczupakiem po dośrodkowaniu Sławomira Szarego. Tak więc święta w Gliwicach będą spokojne (taka często używana w wywiadach fraza). Zresztą Piast miał też kilka innych okazji niewykorzystanych.

Dobry występ: Kamil Wilczek

Zły występ: Hernani

Polonia Warszawa 0-1 Wisła Kraków

Eee... muszę o tym pisać? trzeba? No dobra... Przegraliśmy po samobójczym trafieniu Łukasza Piątka. Desperacko walczymy o utrzymanie, lecz mając w składzie Przyrowskiego w takiej formie, który nie trafił w podaną przez Piątka piłkę, to wybaczcie, ale żegnaj Ekstraklaso (a wraz z tym podsumowanie kolejek). Heh, Radzio Majdan przed meczem twierdził, że naszym atutem będzie krzywa murawa, a tu patrzcie... Przyrowski mógł śmiało przyjąć piłkę, lecz zachciało mu się uderzyć z pierwszej i skończyło się na tym, że nie trafił i mamy najśmieszniejszą bramkę rundy... Nie no, wybaczcie, ale trza wymienić tą murawę czy cuś... I jedna i druga drużyna miała inne szanse bramkowe, na przykład w 66 minucie bawił się jak chciał z obrońcami Polonii Małecki, pokonał ich trzech, podał do Piotra Brożka, ten huknął, lecz Przyrowski szczęśliwie wybronił prawą nogą. A ostrzegali.. nie podawaj piłki na tym boisku w stronę własnej bramki, co najwyżej obok niej, a bramkarz nie trafił w leniwie idącą piłcię, która wtoczyła się do bramki. I oto mieliśmy powtórkę Boruca z Belfastu. Wbrew pozorom jednak murawa nie tłumaczy do końca Przyrowskiego. Mógł pamiętać o błędzie Boruca i przyjąć sobie piłkę, bowiem miał na to czas, nikt nie atakował. Gol kuriozum, dla jednej drużyny szczęśliwe święta, dla drugiej fatalne.

Dobry występ: Marcelo

Zły występ: Paweł Brożek

Zgroza, wstyd i hańba: Sebastian Przyrowski

Zagłębie Lubin 2-2 Lechia Gdańsk

Bardzo ciekawy mecz! Zagłębie prowadziło już 2:0, lecz Lechia grała do końca, choć Dawidowski podczas akcji na 2:2 był na spalonym . Zagłębie objęło prowadzenie już w trzeciej minucie. Akcję zaczął Martins Ekwueme, wykonał parę dryblingów między piłkarzami Lechii, podał do Kędziory, a ten dośrodkował do Micanskiego, który wepchnął piłkę do siatki. W 32 minucie Zagłębie oddało drugi strzał i zdobyło drugiego gola, strzelonego przez Traore. W końcu Lechia zdobyła "gola do szatni" - Nowak dośrodkował na 7 metr, w pojedynek główkowy wdał się Bąk (dobry w tym elemencie), który trafił w okienko bramki Zagłębia. W drugiej połowie tempo podkręcił Paweł Buzała. O ile jeszcze w 80 minucie chybił, to trzy minuty później wykorzystał podanie Dawidowskiego, oddał strzał na długi róg i trafił! Jak wiemy dzięki powtórkom Dawidowski był jednak na spalonym gdy otrzymał podanie od Lukjanovsa. Potem jeszcze w 85 minucie okazje na podwyższenie wyniku miał Buzała lecz znowu zmarnował...

Dobry występ: Ilijan Micanski

Zły występ: Grzegorz Bartczak

Lech Poznań 1-0 Legia Warszawa

No cóż... mecz kolejki jednym słowem! Lech pozostał niepokonany na wiosnę, zaś Legia pokazała, że przeżywa spory kryzys w swojej drużynie. Lech zagrał pięknie z polotem, mając w składzie wszystkich najgroźniejszych graczy. No a Legia? Cóż po zakończeniu rundy możemy się spodziewać dużych zmian w drużynie z Łazienkowskiej. I wiecie co? Lecha w tej chwili naprawdę stać na zdobycie tytułu!

Super, świetny, genialny występ: Semir Stilić

Dobry występ: Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki

Zły występ: Inaki Astiz, Maciej Iwański, Bartłomiej Grzelak

Ruch Chorzów 0-0 Śląsk Wrocław

Co za nudny remis... Choć mecz był ciekawy. I jedna i druga drużyna miała wiele sytuacji bramkowych, lecz nie umiała ich dobrze wykorzystać. Fenomenalnie spisał się bramkarz Śląska - Marian Kelemen oraz Sebastian Mila, choć trafił raz w poprzeczkę, a raz w słupek.

Już w 3 minucie strzał z woleja oddał Rafał Grodzicki. Dwie minuty później Sebastian Mila z wolnego strzelił w spojenie, a dobitka Dudka została sparowana przez Pilarza. Dalej dwa strzały oddał Wojciech Grzyb. Jeden fantastycznie obronił Kelemen, drugi poleciał ponad bramką. Pod koniec pierwszej połowy znowu z wolnego strzelał Mila i trafił w słupek! W 51. minucie Grzyb dośrodkował do Zająca, a ten strzelił obok słupka. Pięć minut później Janoszka strzelał z bardzo bliska, lecz Kelemen i to wybronił! Śląsk grał typowym kontratakiem, lecz nie miał tak klarownych sytuacji. Na koniec jeszcze spudłował z kilku metrów Damian Świerblewski.

Dobry występ: Marián Kelemen

Zły występ: Łukasz Janoszka