Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Civril

Wymiana karty graficznej do 800zł (do gier)

Polecane posty

Poniżej konfuguracja mojego kompa:

    Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 BOX    
    Sapphire Radeon HD 7850 2GB DDR5 PCI-E BOX   
    ASRock P67 PRO3      
    Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX   
    XFX Core 550W 80+ SLI PSU    
    SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna   
    WD Caviar Blue WD5000AAKX (500GB, SATA/600)  

Wszystko działało ładnie i pięknie ale karta graficzna mi sie zepsuła. Potrzebuje ja wymienić.

Chce zastąpić tą zepsutą kartą inna tak żeby dało się pograć we wsółczesne produkcje.  Planuje wydać do 800zł proszę o rady.

PS Jak w temacie potrzebuje tego do gierek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jeszcze modelem monitora (bądź rozdzielczością i wyposażeniem w złącza).

Właściwie najrozsądniejszym wyjściem byłoby dołożenie do najtańszego w danej chwili 2-wiatrakowego modelu RX 470 4GB od MSI/XFX/Sapphire, bądź (zważywszy na ostatnio niewielką różnicę w cenie) RX 480 4GB.
Jeżeli na znalezienie tej przynajmniej dodatkowej stówki nie ma szans*, to pozostaje albo niewielka dopłata do RX 470 od Gigabyte'a (który w najlepszym razie będzie mieć dość przeciętny układ chłodzenia), albo pozostać na poziomie odczuwalnie wolniejszego GTX 1050 Ti.

*A warto by było znaleźć jeszcze z kilkadziesiąt zł na przynajmniej 4GB RAMu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tej płycie ten procek na boxowym chłodzeniu też powinien do 4.0 pójść. Ja bym jeszcze poszedł sąsiadowi zmienić koła, umyć samochód, wyodkurzać w środku i zarobioną stówkę bym kupił używkę jakiegoś normalnego chłodzenia i go podciągnął na 4,5 Ghz. Po co marnować "K".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj monitor to: Monitor BENQ 21.5" LED G2222HDL.

Tak jak radzi webtom kupię pewnie  RX 480 4GB . RAMu też se dołoże na te 8GB (a niech stracę).

I w tych pieniądzach myślicie to najlepsza opcja i ten zestaw posłuży jeszcze ze 2-3 lata do gier?

 

@piioo dzieki za pro-tipa, kiedyś też może to ogarnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Civril napisał:

I w tych pieniądzach myślicie to najlepsza opcja i ten zestaw posłuży jeszcze ze 2-3 lata do gier?

Tak, to jest najlepsza opcja. Posłuży, jeżeli nie jesteś maniakiem przesuwania suwaków na maksa w prawą stronę.

Jakbyś już kupił to chłodzonko to masz na prawdę sporo poradników jak się za coś takiego zabrać, bo sądzę, że skoro jeszcze tego nie zrobiłeś to takiej wiedzy nie posiadasz.

Mam nadzieję, że Twój PC jeszcze trochę posłuży, bo mam bardzo podobny konfig ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma wejście cyfrowe, więc powinien bez problemów współpracować z nową kartą.

A co do samej karty - masz już coś konkretnego na oku? (sam bym się raczej pokusił o zakup MSI, przy czym Net-S ma w ofercie nie Gaming X, a ciut niżej taktowanego Gaming)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piioo napisał:

Jakbyś już kupił to chłodzonko to masz na prawdę sporo poradników jak się za coś takiego zabrać, bo sądzę, że skoro jeszcze tego nie zrobiłeś to takiej wiedzy nie posiadasz.

No pewnie ogarnę z poradnika coś, tak jak mówisz.

2 godziny temu, webtom napisał:

Monitor ma wejście cyfrowe, więc powinien bez problemów współpracować z nową kartą.

A co do samej karty - masz już coś konkretnego na oku? (sam bym się raczej pokusił o zakup MSI, przy czym Net-S ma w ofercie nie Gaming X, a ciut niżej taktowanego Gaming)

Kartę myśle wziąc tą:

http://www.komputronik.pl/product/334630/msi-radeon-rx-480-4gb-gaming-x.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

złącze na płycie i karcie to PCI-E, więc wszystko będzie grało? Chodzi mi o to czy są jakieś inne parametry o które trzeba zadbać żeby grafika była kompatybilna z płytą.

 

a co do ramu to kupiłbym se ten:

https://www.x-kom.pl/p/156173-pamiec-ram-ddr3-goodram-8gb-1600mhz-play-cl10-czarne.html

i bym miał 12GB. Tylko czy wszystko będzie pasowało? BO mój stary ram ma 1333MHz, a ten z linka więcej

// Wyrzuciłem z cytatów nadmiarowe linie [webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAM się przestawi do parametrów wolniejszego. No ale prościej i taniej wziąć kość o takich samych taktowaniach - http://www.euro.com.pl/pamieci-ram/goodram-ddr3-8192mb-1333-cl9_1.bhtml

Karta będzie kompatybilna z płytą, złącza PCI-e są kompatybilne wstecz (pomijając niektóre przypadki poniżej PCI-e 2.0).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...