Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shocker4444

Karta dźwiękowa USB do PS4

Polecane posty

Szukam karty dźwiękowej/DACa do PS4 w cenie do 200 zł, którą mógłbym podłączyć przez wejście USB do konsoli. Karta ma napędzić headset HyperX Cloud. Ze sprawdzonych, które działają z PS4 wybrałem Xonar U3 oraz Sound BlasterX G1 lecz ostatecznie jestem prawie że na 100% przekonany do tej drugiej pozycji z tego względu, że do Xonara potrzeba jeszcze dokupić przedłużacz USB aby podpiąć go do konsoli (wąskie wejście) i cena wychodzi wtedy prawie taka sama, a większe korzyści przemawiają wydaje mi się za G1 . Interesują mnie jednak inne propozycje, bo jestem ciekaw czy czegoś nie przeoczyłem w tej cenie co mogłoby być kompatybilne z konsolą. Ewentualnie może ktoś napisze coś więcej o tej karcie, bo opinii w Polsce nie ma o niej za wiele (na zagranicznych serwisach zresztą też). Link do karty https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-g1-7-1-usb-70sb171000000-940936/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest do U3 dołączany kabel, przeoczyłem to. Ale naprawdę nie widać tych korzyści? Impedancja 150 kontra 300 omów? Obsługa 7.1? Częstotliwość próbkowania 48 kontra 96kHz? Zapomniałem dodać że słuchawki będą używane głównie do Rainbow Six Siege i czasem do Battlefield'a 4. Poza tym ciekawa propozycja z tym Fiio D03, będę musiał poczytać trochę opinii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 i 7.1 są i tu i tu wirtualne, słuchawki są i tak 2.0
Impedancja ma znaczenie przy słuchawkach i głośnikach, przy karcie nie ma to większego znaczenia, po prostu jest w stanie dać głośniejszy, bardziej "gorący" sygnał.
Częstotliwości próbkowania - Człowiek usłyszy najwyżej 20 kHz, więc do opisania wystarczy nieco ponad 40 kHz. Poza tym karta nic nie wyczaruje, jeśli gra ma sample niższej częstotliwości.
Moim zdaniem takie rzeczy jak Dolby Digital czy DTS (w grze) dają większego kopa w brzmieniu niż dedykowany sprzęt za X czy X+10 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...