Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Rozwiązany: Komputer do 1500zł (praca, filmy, zdjęcia)

Polecane posty

  • Budżet na komputer: do 1500zł (mile widziane opcje tańsze/lekko droższe niż stricte przy limicie)
  • Części do kupienia: całe pudło
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie, Windows 7 będzie instalowany (najprawdopodobniej)
  • Zastosowanie komputera: Praca w Office, oglądanie filmów, podstawowa obróbka zdjęć w Corellu (takich w rozdzielczościach 15-25 Mpx)
  • Preferowany sklep: NIE
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): DO zakupienia - docelowo 1920x1080 rozdzielczość, chyba że uważacie, że w tej cenie może być problem z tą rozdzielczością.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: NIE,
  • Termin zakupu komputera: Najbliższe dni-tygodnie,
  • Dodatkowe uwagi: Jeśli ta cena jest za niska, na którąkolwiek z potrzeb, to proszę uściślijcie co należałoby dodać i za ilę. :)

Witajcie, poszukuję komputera dla wujostwa. Są jeszcze "starej daty" i skok technologiczny między ich leciwym komputerem a nowym będzie i tak zauważalny. Chciałbym, żeby dostali w tej cenie coś w miarę wydajnego, co umożliwi im płynną pracę z dokumentami, w internecie, ale też żeby mogli obejrzeć film lepszej jakości (720p/1080p) oraz byli w stanie obrobić zdjęcia w corellu. Chodzi oczywiście o podstawowe usuwanie niedoskonałości na twarzy etc. nic poważniejszego. Za wszelkie propozycję bardzo dziękuję! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, monitor jest poza budżetem?

Obecnie widziałbym to jakoś tak - właściwie jedyny słuszny wybór, jeżeli chodzi o procesor, do tego 256GB SSD (jeżeli tych zdjęć będzie sporo, to pewnie trzeba będzie zmieścić jeszcze HDD, z drugiej strony mógłby wtedy wystarczyć SSD 128GB) i dosyć budżetowa obstawa.

Jako że warto by było przekroczyć 1500 zł (od tej kwoty zaczyna dziać kod na darmową wysyłkę i tani montaż), można by było dołożyć np. do lepszej płyty (np. B250M-HDV, B150M-D3H - obie nie wymagają aktualizacji BIOSu), czy nieco lepszej obudowy (np. N200).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// Nie cytuj poprzedzającego posta w całości [webtom]

Brzmi ciekawie, a czy uważasz że ssd jest niezbędny? W dzisiejszych czasach wszyscy się bardzo na nie napalaja, ale nie wszyscy je wykorzystują.  Może zapytam tak: czy żeby dać wujostwu kilka opcji cenowych (i na przykład dołożyć kosztem ssd do płyty głównej) mogę zrezygnować z ssd? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli HDD i tak trzeba by było kupić (ze względu na wymaganą pojemność), to od biedy można póki co z SSD zrezygnować, ale komfort pracy z komputerem bardzo wyraźnie zmaleje - różnica w czasie uruchamiania systemu/programów jest naprawdę duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadzam z drugiej strony przesiadka z 4-5 letniego budżetowgo kompa i tak będzie kopem wydajnościowym. Zakładając że SSD nie kupię, to ten HDD, który podałeś jako rozruchowy będzie ok czy szukać czegoś innego?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modelach Ci teraz nie podam, ale to był jakiś Celeron jednordzeniowy z dwoma wątkami, DDR2 albo DDR 3 Goodram 2x2GB, dysk do wyrzucenia bo 11 bad sectorów także raczej złom. Chyba z tymi 4-5 latami przecholowałem, bo po prostu co jakiś czas coś dorzucali do środka i ostatnie usprawnienia miał w tamtym okresie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...