Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kiro

Resident Evil VII - zacinanie i wykrzaczenie się gry

Polecane posty

Cześć. Mój problem jest dokładnie taki jak go opisałem w temacie: gra non-stop się zacina i wywala mnie do pulpitu. Zakupiłem ją wczoraj, około północy zainstalowałem, ale odpaliłem dopiero dzisiaj. Przez kilka pierwszych minut wszystko był ok, gra działała dokładnie tak jak powinna. Później jednak zdobyłem pierwszą kasetę i tam coś zaczęło się sypać: w pewnym momencie gra się zawiesiła i kiedy wszystko znowu ruszyło, dźwięk był nieco rozjechany z napisami na ekranie. W następnym dialogu było jednak ok, a więc uznałem, że nic takiego się nie stało. Im dalej w las tym jednak było gorzej: gra zaczęła co jakiś czas łapać takie dziwne zaciachy, trwające dosłownie chwilkę. Nie przeszkadzało mi to jednak za bardzo i grałem dalej. W pewnym momencie gra wywaliła mi się jednak do pulpitu, a po ponownym jej uruchomieniu cały czas działała już jakoś tak dziwnie, aż do kolejnego jej wykrzaczenia się, kiedy to jemy kolację w towarzystwie Bakerów. Okazało się jednak, że nie pobrałem sterowników do karty graficznej zrobionych specjalnie pod REVII. Po ich pobraniu uruchomiłem grę ponownie i było jeszcze gorzej: praktycznie od samego początku gra działała źle i w scence w kuchni dźwięk był rozjechany z napisami, a tego co działo się po jej zakończeniu to aż szkoda komentować: po prostu nie dało się grać. Dziwni mnie to straszliwie, bo ponoć REVII jest całkiem sprawnie zrobione w wersji na PC. Zaledwie kilka dni temu kończyłem REVI, a dzień wcześniej grałem w The Evil Within i takich problemów nie miałem. Konfiguracja mojego PC:

Zotac GeForce GTX 970

Intel Core i5 4690k

8 GB RAM

Windows 10 64 bit

Próbowałem kombinować coś z ustawieniami, ale nic to nie daje i gra dalej działa źle. Może to jednak wina jakiejś konkretnej opcji? Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to przy założeniu, że masz dobrze zainstalowane najnowsze sterowniki: w opcjach gry wyłącz Dynamic shadows i Shadow Cashe. Możesz też chcieć obniżyć cienie do Medium. Potem zrestartuj grę.

To bardziej problem samej gry niż sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...