Jump to content

Freyka

Forumowicze
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Freyka

 1. Odinstaluj Uplay i zainstaluj wersję ze stronki na tym samym dysku co masz Steam. Może też pomóc przestawienie Uplay na offline.
 2. Czy twoja nazwa kąta w Windowsie lub Steam ma jakiekolwiek niestandardowe znaczki? Cokolwiek co nie występuje w alfabecie angielskim? Upewnij się też czy twój folder z save'ami nie ma nietypowych znaczków. Spróbuj też uruchomić grę jako Admin nie przez Steam tylko z folderu. Chyba możesz szybko sprawdzić czy save'y działają zmieniając jakieś ustawienie w opcjach. BTW jaki Windows?
 3. Upewnijmy się czy to nie wina Steam. Wyłącz Steam Cloud dla DR2:OtR. PPM na grze > Properties > Updates powinno być gdzieś na dole.
 4. Instalujesz z płyty czy z Origin? Spróbuj ściągnąć przez Origin, powinno dociągnąć najnowszą wersję.
 5. https://www.reddit.com/r/witcher/comments/4w7549/lost_my_witcher_3_save_file_final_preparation/ ?
 6. Próbowałeś później? Mógł być po ich stronie problem i tyle.
 7. Ok, to przy założeniu, że masz dobrze zainstalowane najnowsze sterowniki: w opcjach gry wyłącz Dynamic shadows i Shadow Cashe. Możesz też chcieć obniżyć cienie do Medium. Potem zrestartuj grę. To bardziej problem samej gry niż sprzętu.
 8. Najłatwiej będzie pewnie zainstalować emulator starego dobrego Windows XP i tak odpalić.
 9. Uplay powinien Ci zawsze dociągnąć najnowszą wersję gry. Najnowszy jest chyba 2.1.1, możesz też tylko ten patch dociągnąć ze stronki.
 10. Wypróbuj CMD bind c +menu_context.
 11. Których rzeczy próbowałaś? Reinstall? Ściąganie d3d9.dll? Modyfikowanie Fallout.ini z iNumHWThreads=2 pod busethreadedAI=1?
 12. Mechanika FF8 jest dość specyficzna. Mianowicie nie chcesz mieć wysokiego lvl-u. Najlepiej nie wyższy niż 30 - 35 bo gra się skaluje niemiłosiernie. Oczywiście grę da się przejść nawet na 100 lvl ale to mordęga, do której konieczne jest odpowiednie podpinanie czarów pod skill'e. Tutaj się nie farmi na mobach tylko na magii. Dlatego możesz wyciągać z nich magię bez zabijania i masz skill'e takie jak "Mug" żeby wyciągnąć z nich przedmioty bez zabijania. Również GF'y mają pasywne skill'e mające Ci ułatwić nie wbijanie wysokiego lvl'u (np Diablos ma bodaj 50% i 100% Evasion, które powstrzymują 50% i 100% ataków na twoją postać na world map, super sprawa). Nie możesz też olewać podpinania czarów pod skill'e, to właśnie farmienie silnej magii i podpinanie jej pod skille jest główną mechaniką gry. Jest to na tyle istotne, że gdy wyszło pierwsze demo gry, te całe lata temu, nie było w nim nic innego jak pokój Squall'a przed balem z początku gry - liczyło się właśnie, i było całą rozrywką, menu i dostęp do podpinania czarów pod skill'e. Nic więcej. Najsilniejszym zaklęciem jest bodaj Ultima (ma jeden draw point, chyba u tych Moogli) ale 3 poziom takich czarów jak Blizzard (chyba Blizzaga) też da Ci niezłego kopa tam gdzie trzeba. Nie masz specjalnie wyboru, albo się cofniesz i pofarmisz magię, którą potem odpowiednio musisz podpiąć (powinienneś tak podbić łatwo HP drużyny do 9999), albo na zmianę atakujesz Adele i leczysz Rinoę jednocześnie faszerując drużynę potami i phoenix down i trzymając kciuki, że Ci się poszczęści.
 13. Odinstaluj Uplay (bez usuwania gier i save'ów) i zainstaluj ponownie.
 14. Sprawdź aktualność sterowników.
 15. Sprawdzałeś już integralność danych na Steam? W10 ma najprawdopodobniej problem ze starym DRM'em. Tak to już jest, firmy zakładają DRM a kilku latach i zmianie systemu DRM już nie jest rozpoznawany i blokuje całą grę tylko dla uczciwych posiadaczy. Najłatwiejszym obejściem będzie zainstalowanie wirtualnego Windows 7 i odpalenie przez niego.
 16. Masz najnowszy patch do gry? To stary bug, był patch'owany już kilka razy. Próbowałeś restart? Zaparkowałeś dokładnie tam gdzie trzeba? Próbowałeś zając miejsce zarówno za kołkiem jak i za turret'em (Sam powinien wyjść kiedy już zastrzelisz turret'em wszystkich wrogów i zestrzelisz helikoptery)?
 17. Masz najnowsze sterowniki do karty graficznej? Może podkręć ile prądu dostaje twoje GPU. Możesz też sprawdzić komendy do edycji opcji bardziej niż to możliwe w samej grze. -dxlevel 60 przyczepione do Targetu aplikacji (PPM na ikonie) A w notesie z opcjami, gdzieś tam w folderze gry pewnie: mat_bloom_scalefactor_scalar 0 cl_interp_ratio 1 cl_interp 0
 18. Ogólnie the Crew oszukuje z tym 'widać graczy na mapie', nie wczytuje Ci się nikt jak trochę poczekasz? Powyłączaj firewalle albo pododawaj w nich The Crew jako wyjątek. Zarówno ten Windowsowy jak i te doinstalowane. Jeśli nie pomoże to przekieruj porty na swoim ruterze: The Crew Multiplayer ports UDP: 3000, 3001, 3002, 3003 Incoming / Outgoing Uplay PC TCP: 80, 443, 13000, 14000, 14008
 19. Jaki sprzęt, jaki Windows? Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne.
 20. Freyka

  Deus Ex MD

  Dużo nie poradzisz, gra jest źle zoptymalizowana i ma przecieki pamięci. Ludziki z 16GB RAM też nie wyrabiają. Dev'i muszą to naprawić i tyle.
×
×
 • Create New...