Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

therock

Komputer co chwila się zawiesza

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem, a mianowicie - ciagle sie zawiesza. Po kilku testach okazalo sie, ze winny jest hdd. W czasie instalacji roznych gier(m. in. Diablo 2, Privates, Assassin's Creed) komputer sie zawieszal, kontrolka z dysku ani razu nie zaswiecila. O dziwo tacka z dvd wysuwa sie bez problemu. Specyfikacja komputera:

amd athlon II x3 2,7ghz

radeon hd4850

zasilacz bq pure power 430W

2gb ramu 1333mhz(GD)

PS: z hdd tune wynika, ze winny jest kabel. Niestety, po wymianie problem dalej sie pojawia.

86193687029392034017.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna nie mam mozliwosci podpiecia dysku pod kontroler(zapewne sam bym to sprawdzil). Moze jakies inne pomysyly? Dodam, ze skanowalem dysk w poszukiwaniu bad sektorow(zadnych nie posiadam).

E:Siadajaca elektronika moze byc podstawa do reklamacji?(dysk kupilem ok. 8 miesiecy temu).

E2: Zaktualizowalem bios do najnowszej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S.M.A.R.T. widać 6 błędów CRC, za co najczęściej odpowiada wadliwy kabel sygnałowy. Wymień go i zobacz jak to będzie wtedy wyglądałem.

Sprawdź jeszcze miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz.

Nazwę tematu zmieniłem na odpowiedniejszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S.M.A.R.T. widać 6 błędów CRC, za co najczęściej odpowiada wadliwy kabel sygnałowy. Wymień go i zobacz jak to będzie wtedy wyglądałem.

Sprawdź jeszcze miernikiem jakie napięcia podaje zasilacz.

Nazwę tematu zmieniłem na odpowiedniejszą.

PS: z hdd tune wynika, ze winny jest kabel. Niestety, po wymianie problem dalej sie pojawia.

Jak juz pisalem, wymiana kabla nic nie dala. Dzis po ktorejs juz instalacji Diablo, komputer znow sie zawiesil. Chyba pozostaje mi oddanie hdd na gwarancje.

E: Nie wiem czy to wazne, ale po kazdym zaiweszeniu czynnik "Data" nie zwieksza sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś dysk narzędziem diagnostycznym producenta dysku oraz napięcia miernikiem, tak jak prosiłem?

Zerowanie i remap mogą pomóc w przypadku bad sectorów, których tutaj nie ma. Możesz dać jeszcze zdjęcie z wynikami skanowania powierzchni za pomocą MHDD, ale nie sądzę, by z tego coś wynikło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za maly odkop, ale problem znow sie pojawil. Wszystko dotychczas dzialalo. Jednak dzis, przy probie zainstalowaniu Braida komputer znow sie zawiesil. Sprobowalem w koncu uzyc narzedzia diagnostycznego samsunga. Niestety, ale przy probie zeskanowania pojawia sie komunikat, ze program nie obsluguje mojego modelu dysku. Jakies pomysly?

E: komunikat pojawia sie, gdy chce sie czegos odwiedziec o dysku(options). Gdy wybieram opcje skanowania(tool->self diagnostic) klikam enter, pojawia sie liczba 1. Po powtornym kliknieciu, nic sie nie dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie babrałbym się już z narzędziami diagnostycznymi, czy innymi programami, tylko wysłał dysk na gwarancję. Nie zaszkodzi, a powinno pomóc.

Przy okazji - sprawdziłeś napięcia miernikiem oraz wykonałeś test pamięci, jak prosił Cię Sevard?

Pamieci sprawdzilem. A wyslanie dysku na gwarancje to ostatecznosc, poniewaz nie mam zapasowego hdd.

78851317046404291205_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięć nadal nie widzę.

Nie wiem, którego narzędzia użyłeś w każdym bądź razie do sprawdzenia są dwa:

ES_Tool oraz Hutil. ES_Tool powinien obsługiwać wszystkie dyski Samsunga, a Hutil tylko część.

Oddanie dysku na gwarancję, jeśli nie sprawdzisz go tym narzędziem nie ma większego sensu, bo może okazać się, że dysk jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...