Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shakal84

GTX 460 słąby wynik w 3Dmarku 2006

Polecane posty

Siemano

Niedawno wymieniłem swoją grafike z 8800 GTS 320 MB na GTX 460 1 GB i co mnie zdziwiło to słaby wynik w 3dMarku 2006 wersja 1.1.0 tylko 10,260 pkt :huh: na starej grafice 8800 gts wynik był tylko o 500 pkt mniejszy z tego co ogladałem powinienem mieć wynik co najmiej 14,000 15,000 pkt co może być przyczyna takiego słabego wyniku ?? zaznaczam iż w 3D marku vantage wynik mam prawidłowy ..P12,748

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż procesor jest tutaj wąskim "gardłem", które ogranicza kartę, Intel e2140 jest bodajże najsłabszym 2-rdzeniowym prockiem o taktowaniu 1,6 ghz nie dość ze jest w technologi 65nm to jeszcze pamięć cache L2 wynosi tylko 1024 kb. jest u ciebie wprawdzie podkręcony do 2,5 ghz ale i tak nie wyrabia przy tak szybkiej karcie

zapuść nowszego benchmarka a karta napewno pokaże pazur, a tym bardziej w grach wykorzystujących dx11 i oczywiście tesalacje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm myśłe że procesor spowalnia te karte ale nie wydaje mi sie żeby az tak mocno róznica tylko 500 pkt miedzy 8800 i GTX 460 ?? jakoś nie chce mi sie wierzyć po za tym w 3dmarku vantage róznica była spora w wynikach na 8800 było P 6080 a na GTX 460 P 12.700 wiec gdyby procek tak mocno spowalniał karte nie było by takiej dużej róznicy w 3D mark vantage :P myśłe że tu raczej chodzi o wersje 3d marka 2006 ale nie jestem pewien :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu nowe karty są wydajniejsze w nowych tytułach. im nowsza gra tym 460 będzie zyskiwała coraz większą przewagę . Ale ja na Twoim miejscu i tak myślałbym nad innym prockiem(ale to moje skromne nic nieznaczące zdanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja na Twoim miejscu i tak myślałbym nad innym prockiem(ale to moje skromne nic nieznaczące zdanie)

wiem wiem procesor mam zamiar wymienić na np E7600 lub jakiegoś Quada i go skręcic bo ten jest napewno do tej karty za słąby mam tylko nadzieje że nie bedzie żadnych jaj z upgradem biosu itp hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...