Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bart950

Pokrycie domu siecią bezprzewodową.

Polecane posty

Witam,

Mam problem z siecią Wi-Fi w swoim domu, a dokładnie z zasięgiem sieci, który jest bardzo mały. Główny komputer stoi na poziomie -1(właściwie pod ziemią jest połowa wysokości pokoju). Router stoi przy nim. Niestety sieć jest tylko w tym pokoju i salonie powyżej. Nigdzie indziej nie można połączyć się z siecią. Dom jest dosyć duży, ma 4 kondygnacje (-1,0,1,2). Każda kondygnacja ma ok. 100 m2. Chciałbym mieć sieć na piętrach -1,0,1. Komputer raczej musi być na -1, a router musi być przy nim, ponieważ potrzebuję tam szybkiego internetu. Raczej nie chcę wiercić dziur w suficie i ścianach by przeciągnąć kabel DSL. Co możecie mi poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję się, że D-Link DSL-2641R. W Vobisie mówili, że są routery, które mają wzmacniany sygnał przez jakieś urządzenie(nie pamiętam nazwy) i że spokojnie powinno wystarczyć na 3 piętra. Słyszałeś o czymś takim? A jest w ogóle jakiś sposób, żeby objąć siecią te 3 piętra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić drugi AP/router z funkcją repeater. Powinien wzmocnić sygnał. Mógłbyś też dokupić mocniejszą antenę do tego D-Linka. Niestety nie wiem czy, którekolwiek z tych rozwiązań pozwoli cieszyć się internetem na 4 kondygnacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dwa routery będą działać w jednej sieci? Internet nie musi być na całych czterech kondygnacjach, lecz na połowie -1, całym 0 i części piętra 1. Czy mógłbyś mi polecić jakieś dobre routery z tą funkcją? I ewentualnie silniejszy drugi router, którym mógłbym zastąpić d-linka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dwa routery będą działać bez żadnego problemu. Do tego D-Linka dokup mocniejszą antenę dookólną gdyż ciężko znaleźć coś z lepszym zasięgiem i pracującego w Annexie B - możesz wziąć np. tą, powinna poprawić zasięg: http://allegro.pl/item1174188233_ovislink_...ghz_rp_sma.html. Router z funkcją repeater, który możesz kupić to Ovislink WL-5460AP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Możliwe, że przy konfiguracji routera z funkcją repeater będzie konieczne podłączenie go kablem (na czas konfiguracji) z tym twoim D-Link'iem. Tak naprawdę to repeater nie jest jeszcze w pełni hm.. "rozwinięty" i nie zawsze działa tak jak powinien. Odpowiadając prosto na twoje pytanie: nie nie muszą mieć połączenia z gniazdkiem telefonicznym a ni innym komputerem kablowo. Weź sobie jednego Ovislink WL5460v2 na próbę. Tutaj masz recenzje: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9495.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...