Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

R3tiP

Windows 7 - zawieszający się proces rundll32.exe

Polecane posty

Witam.

Mam identyczny problem co kolega Trejser - czyli kłopoty z rundll32.exe.

Korzystam z systemu Windows 7 64bit, na wstępie zaznaczę że komputer jest czysty (więc proszę bez postów "przeskanuj bla bla").

Zauważyłem, że objawia się on przy uruchamianiu starszych gier - 5 letnich i wstecz, z nowszymi nie ma żadnych problemów.

Dodatkowo starszych tytułów, które nie są umieszczone w menu "Gry" Windows'a ten problem nie dotyka (np. NFS MW).

Owszem, jak się uruchomi grę dwa razy to zadziała - lecz procesor będzie obciążony w 100% przez dwa procesy rundll32.exe, a po wyłączeniu gry nadal 50% procesora będzie obciążał proces explorer.exe.

W sieci nie pisze zbyt dużo o tej sytuacji - a rozwiązania pewnego nie znalazłem.

Gdzieś wyczytałem o zmianie ustawień w menu "Gry" Windows'a - zmiana kilku opcji, tj. odhaczenie kilku kwadracików od pobierania informacji z sieci.

Owszem, pomogło - jednak na 2-3 uruchomienia danej gry, potem wracało do sytuacji z rundll32. Na dodatek w niektórych grach, po ich wyłączeniu, nadal był kłopot z obciążeniem 50% CPU przez explorer.exe.

Próbowałem jeszcze uruchamiać gry poprzez Tryb Zgodności - w niektórych grach pomogło ustawienie "Windows 98/ME" (tylko z tą opcją, inne systemy nic nie dawały) i "Uruchom jako administrator". Kilka tytułów poszło, tylko że CPU z miejsca brało 50% nawet przy stareńkich Heroes'ach II.

Więc, czy ktoś znalazł jakiś skuteczny sposób na to?

Rejestr i różne śmieci czyściłem. System chodzi rewelacyjnie, bez zarzutu. Jedyne co go trapi to właśnie ten problem z gierkami.

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji.

Pozdrawiam, Piotrek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...