Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fixt

Rozwiązany: Nagrywarka DVD problem z autorunem

Polecane posty

Po włożeniu obojętnie jakiej płyty napęd sam jej nie odpala, tzn nie uruchamia się autorun i w dodatku nie pojawia się nazwa i ikona danej płyty. Muszę ręcznie PPM > otwórz itd. Sprawdzałem na wielu płytach więc nie jest to wina jednej. Z nagrywarką nic nie kombinowałem.

mam win xp i nagrywarkę dvd Samsung SH-S223C (wgrane sterowniki itp)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć/wyłączyć automatyczne uruchamianie płyt CD?

Zmień następujące ustawienie w rejestrze (regedit.exe lub regedt32.exe):

Klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\

Services\Cdrom

Wartość: Autorun=1 (typu DWORD)

albo

-> Moj Komputer -> wybieramy naped CD -> Wlasciwosci napedu -> wybieramy zakladke autoodtwarzanie i ustawiamy akcje dla konkretnego typu plyty CD.

ten sposob nie zawsze chce dzialac, dlatego tez nalezy spawdzic czy usluga jest wlaczona:

-> Start -> Uruchom -> services.msc -> nalezy sprawdzic czy usluga o nazwie 'Wykrywanie sprzętu powłoki' jest wlaczona i czy uruchamia sie automatycznie podczas startu systemu, jesli nie to ustawaiamy na automatycznie.

jeśli to nie pomoże to wejdź w menadżera i odinstaluj DVD a następnie zrestartuj kompa,

jeżeli to też nie pomoże to w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping trzeba utworzyć podklucz Autorun.inf i ustawić mu wartość domyślną @SYS:DoesNotExist

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...