Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amaran

Czerwona dioda na karcie 5770 CuCore.

Polecane posty

Witam,

parę dni temu złożono mi na tym forum zestaw, mianowicie chodzi o:

Procesor AMD Athlon II x4 630 s.AM3 BOX

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120mm

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

Karta graficzna Asus Radeon HD5770 1GB DDR5/128b PCI-E CuCore

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223L SATA LS czar. bulk

Zasilacz Fortron FSP400-60GHN

Obudowa ATX Tower Cooler Master Elite 330 czarna

Złożyłem cały zestaw, wszystko się włącza, odpala instalację Windows 7 Home 64bit i po paru minutach na karcie graficznej zapala się czerwona dioda i wszystko nadal działa, ale ekran gaśnie (wyłącza się "going to sleep").

Wydaje mi się, że wszystko podłączyłem prawidłowo, łącznie z kartą na 6 pin.

Próbowałem wkładać w oba sloty lecz to niczego nie zmienia.

Pomóżcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym monitorze, a na swoim jeśli zgaśnie monitor to odłącz go i podłącz go ponownie do karty podczas włączonego kompa ze zgaszonym monitorem. Zobacz inną grafikę na twoim monitorze. Z tego co wyczytałem to ta lampka ma sygnalizować gdy coś jest nie tak, ale tego nie potwierdzę. Włącz kompa i nie instaluj wina i nic nie rób i zobacz czy nadal się wyłącza. Albo wejdź do biosu i tam siedź i nic nie rób. Bo ciekawe czy to zawsze po paru minutach czy może jak coś się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na karcie się kręci? Wygląda to tak, jakby zadziałało zabezpieczenie przed przegrzaniem się karty. Napisz może jeszcze co jest napisane obok tej czerwonej diody (powinny tam być jakieś zagadkowe symbole).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź "manualnie" temperaturę karty, gdyż to ona może stanowić problem.

the card has 4 lights i think, and each has a number next to it. check which number corresponds to the light you see and check and see if it says anything about it in the users manual or google the number.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, miałem dość podobny problem, (zresztą poruszałem go tu wcześniej). Mi też gasł monitor, a na karcie dioda podpisana była "over temp protect". Sam nie mogłem sobie z tym poradzić więc oddałem kompa do naprawy. Powiedzieli mi, że wina leży po stronie płyty gł. Wymieniłem i wszystko było ok, ale po ok 2 tygodniach problem się powtórzył i w tym momencie kompa mam nadal w naprawie. Przyczyny nadal nie znam. Gdy dotykałem kartę miała normalną temperaturę. Dodam tylko, że wyjścia na zasilaczu były sprawdzane i napięcia są w porządku. Dość dziwny objaw z którym nigdy wcześniej nie miałem styczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem tylko, że jak włożyłem moją kartę do innego kompa to działała bez zarzutu...

P.S. Przepraszam za to pytanie, wiem, że nie jest to odpowiednie miejsce, ale wiecie może co oznaczają te niebieskie gwiazdki przy niektórych tematach na forum???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...