Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jahchild

Komputer sie wiesz przy odpalaniu kamery

Polecane posty

Witam!

Mam duży problem z kamerą internetową. Otóż gdy załącza mi się kamera w Skype komputer się restartuje... Normalnie gdy ja odpalam przez program który był na płycie z nią wszystko działa. Mam najnowszą wersje Skype 4.2. To samo jest z wersją 4.1. Kamerka działa tylko z wesjami 3 i w dół ale jakosć audio i wideo w tych wersjach jest tak okropnie słaba że nie da sie rozmawiać...

Dodam tylko że zaczęło sie tak dziać po przeinstalowaniu Windowsa XP SP2

Przeinstalowanie portów USB nie pomogło...

Kamera: Creative Live! Cam Vista IM (VF0420)

i tak na wszelki wypadek:

procek: AMD Sempron 2800+ 1.6 GHz

grafa: VIA/S3G DeltaChrome IGP (zintergowana) 256Mb

RAM: 768 Mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentleman, na początek poproszę o podanie dokładnego modelu zasilacza oraz płyty głównej.

Przeinstalowanie portów USB nie pomogło...

Sir, czy chodzi Panu o instalację sterowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentleman, na początek poproszę o podanie dokładnego modelu zasilacza oraz płyty głównej.

Zasilacz to I-BOX 350W a płyta główna ASUS K8V-VM

Przeinstalowanie portów USB nie pomogło...

Sir, czy chodzi Panu o instalację sterowników?

Zgadza sie, Wasza Wysokość :laugh: Odinstalowałem wszystkie sterowniki z "Kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej" w Menedżerze Urządzeń, restart systemu i zainstalowały się od nowa. Nie wiem czy to miało sens ale gdzieś tak wyczytałem że pomaga. Niestety się zawiodłem :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jahchildzie, radzę z całego serca zmienić ten twór marki I-box udający zasilacz. To właśnie wspomniany wcześniej "zasilacz" może być przyczyną Pańskich problemów, choć nie jest to pewne, Sir.

Będę wdzięczny, jeśli Monsieur raczy wykonać następujące czynności i przedstawić ich wynik w tymże wątku, Gentleman:

Tak więc, drogi przyjacielu, proszę o wejście do Podglądu zdarzeń. Znajdzie go Pan w Panelu Sterowania w folderze Narzędzia administracyjne. W Podglądzie proszę odszukać godzinę, w której miał Sir problem z dziełem Bill'a G., tj. systemem Windows. Jeżeli znajdzie Sir coś niepokojącego, proszę dać znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak Pan mówił, niestety mój brak doświadczenia w tej sprawie nie pozwolił mi określić czy zdarzyło się coś niepokojącego. Prosiłbym aby Pan ze swoją niewątpliwie większą wiedzą był łaskaw mi pomóc.

Powtórzyłem numer ze Skype, uruchomiłem kamerke, nastąpił restart i zaraz po tym sprawdziłem Podgląd zdarzeń, oto co ukazało się moim oczom:

zakładka System

zakładka Aplikacja

A co do zasilacza, otóż posiadam drugi komputer w częściach i znalazłem tam taki zasilacz:

Jest lepszy od mojego nieszczęsnego I-Boxa, Sir??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy od mojego nieszczęsnego I-Boxa, Sir??

Niestety Sir, Gembird i I-box to ta sama, najniższa półka. Jeśli lubuje się Waćpan w pirotechnice, zachęcam do prób z tymi oto produktami.

Nie wiem jakie posiada Pan aktualnie sterowniki Creative, więc proszę o sprawdzenie czy jest to aby najnowsza wersja-KLIK KLIK. Jeśli na stronie są nowsze, to proszę odinstalować stare, przeczyścić Pański PC np. CCleanerem i zainstalować te z podanej wyżej strony, o ile nie stanowi to kłopotu, Sir.

Czy problem powtarza się pod dowolnym portem USB, Gentleman? Na stronie producenta Pańskiej płyty głównej znalazłem:

Microsoft KB817900 USB fail to enter S3 patch file for Windows XP

KLIK KLIK, zakładka Utilities, Sir.

Po kilku krótkich chwilach spędzonych na pogawędce z Wujem Gógl znalazłem:

"USB port may stop working after removing or inserting USB device"

Port USB może przestać działać po wyjęciu lub włożeniu urządzenia USB

Uniżenie proszę o przeczytanie całego tekstu i dopiero wtedy podjęcie działania-KLIK KLIK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jah, dziwny to problem drogie dziecko! Nie martw się jedenak, wspólnie temu zasadzimy. Proponuję zainstalować Service Pack 3 do Twojego systemu, oraz znalezienie sterowników chipsetu płyty głównej - może pomoże. Jeśli nie, udam się do mego komputera i specjalnie dla waści sprawdzę ustawienia programu Skype, może coś tam się kiełbasi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...