Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dangerziom

Problem z kolorami i sterownikami

Polecane posty

Witam mam karte graficzną Sapphire Radeon HD 3650 . Pierwszy problem to :

kiedy włączam komputer i pisze Zapraszamy cień jest żółty , a nie niebieski

Drugi problem to:

Kiedy instaluje sterowniki i na Starcie klikam CCC.EXE nic się nie dzieje (sprawdzałem pisze że jest włączone w procesach)

żadna gra z akceleratorem 3D nie chce się włączyć NAWET CS1.6 chodzi na ustawieniach software...

Mam Win XP SP2 Monitor LG 23' Flatron(kiedy był u mnie informatyk powiedział że to wina monitora ...)PROSZE O POMOC!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz obudowę, wyciągnij kartę, przeczyść wszystko wewnątrz, odkurz kartę, włóż ją na miejsce, odpal komputer.

Podaj dokładną konfigurację kompa (procesor, jaki i ile RAMu, płyta główna i - przede wszystkim - zasilacz (marka, model, moc)), zainstaluj sobie SpeedFan i podaj temperatury jakie on wykrywa w spoczynku i w stresie (np. po godzinie-dwóch grania).

Czy zmiany kolorów występują wszędzie, czy tylko na ekranie powitalnym? Jakie są?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wakacje gorące, może Ci kartę przysmażyło :) zastanawiałbym się jeszcze nad uszkodzonym monitorem / kabelkiem, ale brak akceleracji sprzętowej w grach.. hmmm ... z drugiej strony obraz jest wyświetlany ..

przede wszystkim przeczyść wnętrzne komputera (najlepiej sprężonym powietrzem), w szczególności kartę (zastosuj się do opisu Alaknara) a potem pomyślimy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : Da się sprawdzić zasilacz bez rozkręcania kompa? Jeżeli się da w evereście to proszę o kąkretną instrukcje

Monitor LG W2343 (Digital)

DIMM1: Kingston K

DIMM2: Kingston K

DIMM3: Kingmax MPXB62D-38KT3R-PEA

Wydaje mi się że nie tylko na ekranie powitalnym np na youtube nazwy filmików, nicków itp. są na czerwono , a nie na niebiesko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, nie takie rzeczy widziałem w życiu. : )

A co z zasilaczem? Umknęło mi gdzieś, czy jeszcze nie podałeś modelu i producenta?

Tamten screen ze SpeedFan - to były temperatury w stresie (po kilku godzinach np. grania), czy w idle'u (np. zaraz po uruchomieniu kompa)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor, co wy gadacie...?

1. Kiedy się pojawił ten problem i od kiedy nie możesz grać w gry?

2. Czy to nowa karta czy używana?

3. Jak długo masz zainstalowany system bez reinstalki (około, tylko dla orientacji)?

4. Ile razy instalowałeś/reinstalowałeś sterowniki do tej karty? (nie musi byc dokladnie)

A tak jak na teraz:

1. Wejdź w DxDiag. Start->Uruchom->dxdiag . W sekcji Display zobacz czy wszystkie funkcje DirectX są "Włączone". (Przyspieszenie DirectDraw, Direct3D i AGP). Jesli któraś jest wylaczona, podaj jaka.

2. Prawy klik na pulpit, własciwosci. W zaawansowanych poszukaj suwaka z funkcjami przyspieszania sprzetowego, upewnij się że jest ustawiony maksymalnie na prawo. Jesli nie jest, zmien, uruchom ponownie, sprawdz. Jesli jest, ustaw jedno w lewo i jak wyżej. Pozatym spróbuj sie pobawic z włączeniem lub wyłączeniem funkcji "Łączenie zapisu". Zawsze restart po zmianie i sprawdz.

3. Jak to nic nie daje - sciagnij Catalysty 10.4 ze strony Ati (ostatnie dobre i niezbugowane). Wypakuj, jak bedzie chcial instalowac to przerwij, wejdz w Menedzer Urzadzen, poszukaj swojej karty, i sprobuj manualnie zaktualizowac sterowniki na te starsze (najpierw lepiej usunąć aktualne i uruchomic ponownie przed taka operacją). (stand. katalog ze sterami do ktorych sie wypakowują - C:\ATI\Support\10-4###\Packages\Drivers\Display)

...A jak to wszystko nic nie da, to spróbuj jedynie zmienić połączenie monitora z DVI->Analog lub na odwrót, jesli masz taka opcję lub przejściówkę. Ale nie sądzę żeby to była wina monitora, ani jego polaczenia skoro gry sie nie chcą uruchamiać.

jeszcze dochodzi taka opcja że możesz mieć za słaby/kiepski zasilacz żeby pociągnął tą kartę, jeśli wcześniej miałeś jakąś słabszą i wymieniłeś na tą.

ed: no ale w sumie TDP 45W to bardzo malutko, wiec raczej tez mozna wykluczyc chyba że sam zasilacz jest kiepskiej firmy i rozwalił Ci kartę od wewnątrz. Bo to raczej normalka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor, co wy gadacie...?

Ekranowy. LCD, o ile dobrze pamiętam.

A serio - każdą ewentualność trzeba rozpatrzeć, szczególnie że już jeden ktoś (jakiś "informatyk") ponoć problem diagnozował.

Nikt nie powiedział, że trudności, z jakimi boryka się nasz założyciel tematu są powodowane jednym problemem. Równie dobrze uszkodzonych może być kilka rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Ale najpierw bym się skupił na problemie software'owym, coby nie mieszać za bardzo. Dlaczego? Ponieważ:

A) "klikam CCC.EXE nic się nie dzieje"

B) "żadna gra z akceleratorem 3D nie chce się włączyć NAWET CS1.6 chodzi na ustawieniach software"

C) "Nic to nie daje a catalist przeczytał moją karte jako inną (CCC działa)"

D) "Alaknar Monitor jest nowy! Wymieniałem go 5 miesięcy temu z tego powodu że informatyk który okazał się mega deklem powiedział ze to wina monitora (Belinea)"

Typowo software'owe problemy/może wirusy? Tak jak założyciel tematu, naprawdę niewiem co ma monitor do nie działania gier w trybie Direct3D/OpenGL. Może mi to wyjaśnisz, albo ja jestem tępy jak czubek kalosza. No offense.

Jak ustalimy co i jak, wyczerpiemy wszystkie możliwości, i jesli nadal nie bedzie dobrze, weźmiemy się za monitor. Bo cudowny informatyk stwierdzil że wina monitora, a skoro nawet wymiana na nowy nie podziałała, to chyba należałoby iść w innym kierunku... oczywiscie nie neguje że pozostaje jeszcze możliwość DVI->Analog, ale to już napisałem wcześniej.

Dangerziom prosiłbym o odp na moje pytania jak najdokladniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... to zostaw ten suwak i laczenie zapisu w spokoju, i najpierw przeinstaluj sterowniki. Zobacz, tam cos jest nie tak, bo jeden plik sterownika jest z 2008r. Ja bym radzil sciagnac Driver Sweeper, zainstalowac, uruchomic ponownie komputer w trybie awaryjnym (F8 przy starcie windowsa) tam uruchomic Driver Sweeper i oczyscic wszystkie pliki Ati. Uruchomic ponownie normalnie, jak bedzie chcial znalezc nowe stery do k. graf. to anulowac. I zainstalowac Catalysty 10.4. A jesli to nie pomoze to tak jak wczesniej pisalem, po instalacji tych sterownikow, wejsc w menedzer urzadzen, poszukac tej karty, odinstaluj, uruchomic ponownie i zainstalowac z menedzera urzadzen manualnie (aktualizuj sterownik). To powinno pomoc.

Aha, i moglbys sprobowac sie zastanowic co mniej wiecej zrobiles, ze akurat po tym sie tak cos rozwalilo z tymi sterownikami? Jakies oczyszczanie rejestru moze przeprowadzales czy cos? albo jakies nowe sterowniki chciales zainstalowac?

Jak w DxDiag po tym wszystkim co zrobisz wszystkie przyspieszenia bedą na "Wlaczone" to juz powinno byc wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...